نمایندگی تعمیر کولر گازی میدیا: معرفی مشکلات+ آموزش + اعزام تعمیرکار

نمایندگی تعمیر کولر گازی میدیا: معرفی مشکلات+ آموزش + اعزام تعمیرکار

میدیا یکی از 5 برند برتر جهان

شرکت لوازم برقی میدیا در سال 1968 در کشور چین تاسیس شد و به خاطر کیفیت تولید بالا، به یکی از 5 برند برتر جهان در زمینه تولید تجهیزات تهویه مانند کولر گازی، داکت اسپلیت و … تبدیل شد؛ به همین دلیل محصولات آن در بازار ایران طرفداران زیادی پیدا کرد. اما کولر گازی‌های تولیدی شده در این شرکت، همانند سایر تجهیزات برقی موجود در جهان، دچار ایراداتی می‌شوند که تحمل گرمای فصل تابستان را امری طاقت‌فرسا می‌کند. به همین دلیل نمایندگی تعمیر کولر گازی میدیا حاضر است در این زمینه خدمات گسترده‌ای به هموطنان ارائه دهد.

مشکلات رایج در کولر گازی‌های میدیا

در این بخش قصد داریم اراداتی را بررسی کنیم که در کوبر گازی‌های میدیا بسیار شایع هستند. روش‌های عیب‌یابی هر یک از این مشکلات را بررسی می‌کنیم که تعدادی از آن‌ها توسط خودتان برطرف می‌شوند. اما برای سایر موارد لازم نیست نگران چیزی باشید، چراکه شرکت تهویه گستر راگا به عنوان نمایندگی تعمیر کولر گازی میدیا قادر است تمام این مشکلات را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف کند.

سر و صدای زیاد

گاهی ممکن است کولر گازی شما سر و صدای بسیار زیادی تولید کند و آسایشتان را در زمان‌های استراحت سلب کند. بنابراین باید کولر گازی خود را عیب‌یابی کنید تا به علت اصلی مشکل پی ببرید. برای این کار طبق مراحل زیر عمل کنید:

  1. در اولین مرحله باید فن کولر را بررسی کنید زیرا در بیشتر مواقع علت اصلی ایجاد سر و صدا، بروز مشکل در این قسمت است. برای شروع بدنه کولر را باز کنید و فن را ارزیابی کنید. اگر چیزی باعث صدمه رسیدن به فن شده باشد، باید با نمایندگی تعمیر کولر گازی میدیا برای تعمیر یا تعویض قطعه تماس بگیرید.
  2. گاهی ممکن است شل شدن پیچ‌های سینی پشت یونیت داخلی علت اصلی این موضوع باشد. در این حالت یونیت داخلی تکان خورده و سر و صدا ایجاد خواهد شد. کافی است این پیچ‌ها را سفت کنید تا مشکل به طور کامل برطرف شود.
  3. یکی دیگر از عوامل بروز این مسئله، شل شدن پیچ‌های کمپرسور در یونیت خارجی است که تنها با سفت کردن آن‌ها، مشکل برطرف می‌شود.

تعمیر کولر گازی meadia

برفک زدن کولر گازی

یکی دیگر از مشکلات رایج در کولر گاری‌های میدیا، برفک زدن است که برای پی بردن به علت اصلی آن، باید بر اساس مراحل زیر عمل کنید:

 1. در مرحله اول فن کولر گازی را بررسی کنید و از سلامت آن مطمئن شوید. در صورت خرابی فن، باید این قطعه تعویض با تعمیر شود.
 2. در صورتی که فن کولر گازی سالم بود،‌ امکان دارد مخزن یا لوله انتقال مبرد سوراخ باشد و نشتی بدهد. همین نشتی موجب بروز یخ زدگی در کولر گازی میدیا می‌شود. برطرف شدن این مشکل، نیازمند تعویض لوله‌ها یا گرفتن نشتی است.
 3. کاهش گاز مبرد موجود در کولر گازی جزء عوامل دیگری است که منجر به ایجاد برفک می‌شود.

برای برطرف کردن هر یک از این مشکلات، بهتر است با نمایندگی تعمیر کولر گازی میدیا تماس بگیرید تا از تعمیر اصولی دستگاه، اطمینان پیدا کنید.

آب ریزش کولر گازی

یکی دیگر از مشکلا رایج در کولر گازی‌های میدیا، نشت و ریزش آب است که در اکثر مواقع به راحتی برطرف می‌شوند. برای پی بردن به علت این عیب، بر اساس مراحل زیر عمل کنید:

 1. گاهی ممکن است ریزش آب به خاطر یخ زدگی کولر در زمان روشن بودن و گرم شدن آن پس از خاموشی اتفاق بیفتد. در چنین مواقعی به محل یخ زدگی کولر توجه کنید تا به علت آن پی ببرید.
 2. لوله خروجی اب ناشی از رطوبت هوای محیط و کولر گازی را کنترل کنید و از عدم انسداد آن مطمئن شوید. در صورت مسدود شدن لوله، ممکن است آب از داخل آن سرریز کند.
 3. این احتمال هم وجود دارد که لوله خروجی آب سوراخ شده باشد. در چنین حالتی باید با نمایندگی تعمیر کولر گازی میدیا تماس بگیرید تا برای تعویض آن اقدام کنند.

تعمیر اسپلیت میدیا

خاموشی ناگهانی کولر گازی میدیا

گاهی اوقات امکان دارد که کولر گازی شما در زمان فعالیت، به طور ناگهانی خاموش شود. برای پی بردن به دلیل اصلی این موضوع، باید به شکل زیر عمل کنید:

 1. ممکن تسا علت اصلی بروز این مشکل، خرابی خازن کولر گازی باشد. با استفاده از یک آمپرمتر، سلامت خازن را بررسی کنید تا در صورت سوختگی برای تعویض آن اقدام کنید. البته ممکن است تنها یکی از پایه‌های خازن از مدار خارج شده باشد که با اتصال مجدد، مشکل برطرف خواهد شد.
 2. بیشتر اوقات، علت اصلی خاموشی ناگهانی کولر گازی، به خرابی یکی از قطعات الکتریکی برد اصلی مربوط می‌شود. در این شرایط با نمایندگی تعمیر کولر گازی میدیا تماس بگیرید تا پس از بررسی تمام قطعات، قطعه خراب را پیدا و آن را تعویض کنند.
 3. یکی دیگر از علل خاموشی ناگهانی کولر گازی، به کثیفی فیلترها مربوط می‌شود.
 4. آخرین دلیل، خرابی کمپرسور است که تعمیر آن تنها از عهده افراد متخصص برآمده و هر کسی توان تعمیر آن را ندارد. بنابراین برای جلوگیری از هرگونه مشکل احتالی، سریعا با نمایندگی تعمیر کولر گازی میدیا تماس بگیرید.

روشن نشدن کولر گازی

شاید با این مشکل مواجه شده باشید که پس از فشردن دکمه استارت، کولر گازی روشن نشود. مراحل تشخیص علت اصلی این مشکل کار دشواری نیست و تنها باید به صورت زیر عمل کنید:

 1. با استفاده از یک فازمتر پریز برق را کنترل کنید که سالم باشد. در بیشتر مواقع، مشکل اصلی از خرابی پریز برق بوده و ارتباطی به کولر گازی ندارد.
 2. عامل دیگری که می‌تواند باعث روشن نشدن کولر گازی شود، خرابی ترموستات است. وظیفه اصلی ترموستات، تنظیم دمای کولر است و در صورت خرابی نمی‌تواند چنین کاری را انجام دهد. در نتیجه اجازه روشن شدن به کولر را نخواهد داد. در این صورت با نمایندگی تعمیر کولر گازی میدیا تماس بگیرید تا نسبت به تعمیر یا تعویض ترموستات اقدام کنند.

تعمیر کولر گازی میدیا

ارور کولر گازی مدیا

در بیشتر مواقع، در صورت بروز مشکل در عملکرد کولر گازی‌های میدیا، اروری روی صفحه نمایش آن ظاهر می‌شود. این ارورها به صورت کد هستند که هر کدام معنای خاصی دارند. با استفاده از دفترچه راهنمای کولر می‌توانید به علت اصلی ظاهر شدن ارور پی ببرید.

لازم است بدانید که جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از این توضیحات موجود در این آدرس اینترنتی استفاده کنید.

تهویه گستر راگا نمایندگی تعمیر کولر گازی میدیا در ایران

همانطور که مشاهده کردید، مشکلات رایج در کولر گازی‌های میدیا را بررسی کردیم و روش تشخیص هر یک را به طور خلاصه توضیح دادیم. بهتر است هنگام بروز مشکل فوق، با روش‌های نام برده مشکل اصلی را پیدا کنید و در صورت امکان آن را برطرف کنید. چنانچه مشکل ایجاد شده جزء موارد بالا نبود، کار را به افراد متخصص بسپارید تا از سلامت دستگاه خود اطمینان داشته باشید.  شرکت تهویه گستر راگا به عنوان نمایندگی تعمیر کولر گازی میدیا در ایران، تیمی از افراد متخصص و ماهر را گردهم جمع کرده و هدفی جز ارائه بهترین خدمات با پایین‌ترین هزینه ندارد. بنابراین می‌توانید با خیالی آسوده روی خدمات این شرکت حساب کنید.

فرهاد غلامی
فرهاد غلامی
متخصص سئو


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با تهویه گستر راگا
جهت دریافت مشاوره کلیک نمایید