گرم نشدن آب پکیج : بررسی علل عدم کارکرد مناسب پکیج

گرم نشدن آب پکیج : بررسی علل عدم کارکرد مناسب پکیج

پکیج ها دستگاه هایی هستند که امروزه جایگزین موتورخانه ها شده اند و می توانند همزمان آب گرم مصرفی ساختمان و آب گرم مورد نیاز شوفاژها را تامین کنند. در صورتی که ساکنین ساختمان با مشکل گرم نشدن آب پکیج مواجه شوند باید علل گرم نکردن آب پکیج را یافته و جهت راحتی و آسایش خود، این مشکل را حل کنند. فراموش نکنید که برخی از اقدامات مرتبط با تعمیر پکیج چندان پیچیده نیستند و با مطالعه آموزش هایی نظیر آنچه در این مطلب خواهید خواند، قابل انجام هستند.

یکی از بدترین شرایطی که ممکن است با آن مواجه شویم سرد شدن آب گرم در هنگام استفاده است. گرم نشدن آب پکیج و یا سرد شدن آب درست در حین استفاده از آب گرم به پکیج برمی گردد در چنین شرایطی باید به سرعت به تعمیر پکیج و رفع مشکل ایجاد شده بپردازید. ما در این مقاله قصد داریم برخی از متداول ترین مشکلات و علل گرم نشدن آب پکیج را در اختیار شما قرار دهیم.

گرم نشدن آب پکیج به دلیل خرابی سنسورهای کنترلی دما

همانطور که از اسم این قطعه مشخص است، سنسورهای کنترلی دما وظیفه مشخص کردن میزان دمای آب را بر عهده دارند. در صورتی که سنسور کنترل دما دچار مشکل و نقص شده باشد، در نحوه عملکرد خود نیز دچار ایراد شده و ممکن است میزان دما را به طور اشتباه به برد پکیج ارسال کند که این امر باعث می شود عدد اشتباه از دما وارد برد شود و این پیام اشتباه وارد سیستم پکیج شود و سیستم این پیغام را به اشتباه دریافت کند که آب گرم است و باعث گرم نشدن آب پکیج شود.

خرابی سنسورها؛ یکی از علل گرم نشدن آب پکیج

عدم گرم شدن آب پکیج به علت وجود نقص در فلوسوئیچ

یکی از اجزای به کار رفته در ساختار پکیج فلوسوئیچ است که هنگام استفاده از اب گرم این قسمت که روی پکیج تعبیه شده است شروع به چشمک زدن می کند و در بعضی دیگر از انواع مدل های پکیج به شکل یک شیر آب چشمک زن بر روی صفحه نمایشگر پکیج قرار گرفته است.

وظیفه فلوسوئیچ در سیستم پکیج، نشان دادن بسته یا باز شدن آب گرم پکیج می باشد و در صورتی که این نشانگر نتواند باز یا بسته بودن آب گرم پکیج را تشخیص بدهد، می توان گفت که گرم نشدن آب پکیج به دلیل وجود مشکل در فلوسوئیچ می باشد. جهت اطمینان حاصل کردن از وجود یا عدم وجود مشکل در فلوسوئیچ می توانید سیم های این قطعه را اتصال کنید و در صورتی که مشاهده کردید پکیج روشن می شود، به این معنا است که فلوسوئیچ معیوب است و در عملکرد خود دچار نقص شده است.

گرم نشدن آب پکیج به دلیل رسوب گرفتن مبدل حرارتی

یکی از اصلی ترین علت های گرم نشدن آب پکیج، وجود رسوب در مبدل حرارتی پکیج می باشد. به دلیل وجود املاح و ناخالصی های موجود در آب و همچنین سختی آب هر نوع مبدل حرارتی ای ممکن است با گذشت زمان و بعد از مدتی کار کردن متوالی در جداره های داخلی خود دچار رسوب گذاری شود که به همین علت است که توصیه می شود به صورت دوره ای مبدل حرارتی خود را رسوب زدایی کنید.

یکی از راه حل های این مشکل زدودن رسوبات ایجاد شده با استفاده از اسید می باشد که به دلیل خاصیت خورندگی بالای اسید توصیه می شود این کار را بر عهده افراد متخصص و حرفه ای بگذارید. از دیگر روش های حل این مشکل می توان به تعویض مبدل و جایگزین کردن آن با یک مبدل حرارتی جدید اشاره کرد.

خرابی قطعات برد اصلی پکیج

گاهی اوقات ممکن است پکیج روشن شود اما به درستی کار نکند و نتواند آب را گرم کند، چنین شرایطی نشان دهنده خراب بودن قطعات برد اصلی و یا سوختن خود برد کنترل است. تنها راه حل موجود برای رفع این مشکل که می تواند باعث گرم نشدن آب پکیج شود،عوض نمودن برد کنترل می باشد که این کار باید با مشورت و توسط افراد باتجربه صورت گیرد.

رفع مشکل گرم نشدن پکیج به کمک افراد متخصص

پایین بودن فشار آب ساختمان

همانطور که می دانید امروزه در ساختمان ها به خصوص در واحدهایی که در طبقات بالاتر قرار گرفته اند، با مشکل پایین بودن فشار آب مواجه هستیم. یکی از دلایل گرم نبودن آب پکیج می تواند همین فشار پایین آب باشد به این صورت که کاهش فشار آب سرد ساختمان سبب به جوش آمدن سریع آب در داخل پکیج شده و همین امر باعث می شود پکیج خاموش شده و آب گرم مصرفی به صورت مداوم سرد و گرم شود.

به عنوان راه حل جهت رفع این مشکل در ساختمان ها می توانید هنگام نصب پکیج از پمپ آب خانگی استفاده کنید. پمپ آب خانگی وسیله ای مکانیکی است که قادر است نوسانات فشار آب در ساختمان را از بین ببرد و باعث بهبود فشار و سرعت آب در ساختمان شود.

گرم نکردن آب پکیج به دلیل وجود هوا در لوله ها

وجود هوا در لوله های پکیج می تواند باعث گرم نشدن آب پکیج شود که در این صورت باید به هواگیری پکیج پرداخت. برای تشخیص نیاز پکیج به هواگیری فقط لازم است به درجه روی پکیج نگاه کنید، در صورتی که این درجه نشان دهنده فشار کمتر از عدد یک باشد، باید بلافاصله پکیج را هواگیری کنید.

برای انجام هواگیری پکیج می توانید پیچی را که در قسمت پایینی دستگاه قرار دارد را بچرخانید و منتظر شوید تا کل هوای موجود در آن تخلیه شود. برای مطمئن شدن از تخلیه کامل هوا باید به درجه روی پکیج دقت کنید و تا زمانی که عدد روی درجه به بالای یک نرسیده پیچ را نبندید.

تاثیر پایین بودن فشار گاز در گرم نشدن آب پکیج

امروزه در بسیاری از شهرها با مشکل کاهش فشار گاز مواجه هستیم. به عنوان یکی از اصلی ترین دلایل گرم نشدن آب پکیج می توان به همین کم بودن فشار گاز اشاره نمود. فشار پایین گاز مورد نیاز ساختمان در فصول سرد سال مانند زمستان به اوج خود می رسد زیرا مصرف گاز در این فصل به شدت بالا می باشد.

پکیج آب گرم مصرفی و آب مورد نیاز شوفاژها را تامین میکند

اهمیت رفع مشکل گرم نشدن پکیج توسط افراد باتجربه

همانطور که در این مطلب گفته شد، امروزه پکیج ها جای موتورخانه ها را گرفته اند و کاربرد فراوانی دارند. به دلیل اینکه این دستگاه ها قادرند آب گرم مصرفی و آب گرم مورد نیاز شوفاژها را به طور مجزا تامین کنند، در صورت خرابی و وجود مشکل در آنها آسایش ساکنین ساختمان سلب می شود.

در صورتی که آب پکیج گرم نشود نیاز است که برای رفع این مشکل به افراد باتجربه و حرفه ای مراجعه کنید. شرکت فنی و مهندسی تهویه گستر راگا با بهره گیری از کارشناسان و سرویسکاران متخصص به صورت 24 ساعته و در تمامی مناطق تهران در زمینه رفع مشکل گرم نشدن آب پکیج و سایر مشکلات تاسیساتی، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

آرزو نیاسری
عضو تحریریه وب سایت


2 پاسخ به “گرم نشدن آب پکیج : بررسی علل عدم کارکرد مناسب پکیج”

  1. سعید باقری گفت:

    سلام پکیج ما الان ی هفتست که آبگرم میده اما شوفاژارو گرم نمی کنه علت چی میتونه باشه ؟ و اینکه اگه به تعمیر نیاز داره میشه هزینشو لطف کنید بگید ممنون میشم .

    • عدم گرم شدن آب پکیج می تواند علل مختلفی داشته باشد و قیمت رفع این مشکل به علت خرابی وابسته است. شما می توانید برای بررسی دقیق مشکل از شماره های تماس برای برقراری ارتباط با ما استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با تهویه گستر راگا
دریافت مشاوره