سیستم های سرمایشی

استفاده از سیستم های سرمایشی با هدف کاهش دمای محیط و افزایش سطح آسایش و رفاه به انجام می رسد. این سیستم ها در فصول گرم سال به طور مداوم مورد استفاده قار گرفته و مانند هر یک از سایت وساییل الکترو مغناطیسی، امکان خرابی دارند و به همین دلیل است که نیاز به نصب و تعمیر سیستم های سرمایشی ، همواره در سطح جامعه حس شده است. ما در تهویه گستر راگا مفتخریم خدمات زیر را به عنوان خدمات موجود در دسته بندی تعمیرات و نصب سیستم های سرمایشی به شما عزیزان ارائه کنیم.

سیستم سرمایشی چیست؟

حال که قصد دارید یکی از خدمات مرتبط با نصب و تعمیر سیسیتم های سرمایشی را از تهویه گستر راگا دریافت نمایید بهتر است به طور کلی با این سامانه های تاسیساتی آشنا شوید. وقتی سخن از تاسیسات سرمایشی به میان می آید، بدون شک منظور یکی از سیستم ها و یا دستگاه هایی است که وظیفه خنک کردن و تنظیم نمودن هوای ساختمان را بر عهده دارند. البته در برخی موارد نیز ممکن است، منظور از سیستم سرمایشی، یخچال های بزرگ و صنعتی باشد. البته لازم است اشاره کنیم که ما در تهویه گستر راگا، تنها خدمات مرتبط با تاسیسات ساختمان ها را ارائه می دهیم.

انواع سیتسم های سرمایشی مرسوم کدامند؟

سیسیتم های سرمایشی مرسوم در ساختمان های مسکونی و اداری و تجاری را می توان به طور کلی در یکی از دسته های زیر جایی داد:

 1. سیستم های سرمایش گازی: سیستم هایی که از گاز مبرد برای خنک نمودن فضا به طور مستقیم و یا غیر مستقیم استفاده می نمایند (کولرهای گازی)
  1. اسپلیت
  2. داکت اسپلیت
  3. چیلر
 2. سیستم های سرمایشی آبی
  1. کولرهای آبی
  2. مه پاش ها
 3. سیستم های دمنده مانند پنکه های سقفی

سیستم های سرمایش گازی چگونه عمل می کنند؟

سیسیتم های سرمایش گازی شامل انواع مختلفی هستند ولی تمامی این انواع، از یک تکنولوژی یکسان برای کارکردن بهره می برند. در واقع در این سیستم ها، گاز مبرد، به واسطه فشار به وجود آمده توسط کمپرسور، به مایع تبدیل شده و با جذب نمودن هوای محیط مجدداً تبخیر می شود و این فرایند تا زمان رسیدن محیط به دمای مطلوب ادامه پیدا می کند. در این سیستم های سرمایشی، ممکن است این عمل به طور مستقیم باعث خنک شدن هوای محیط شود و یا مانند آنچه در چیلر مشاهده می شود، با استفاده از خنک نمودن یک واسط مانند آب و انتقال آن به داخل ساختمان، باعث خنک شدن هوای داخل ساختمان گردد.

سیستم های سرمایش آبی چگونه عمل می کنند؟

معمول و مرسوم ترین انواع سیستم های خنک کننده آبی، همان کولرهای آبی معمولی موجود در اکثر ساختمان ها هستند. سیستم های سرمایشی آبی از ظرفیت گرمایی بالای آب برای مقابله با گرما استفاده نموده و با دمیدن رطوبت به داخل منزل، می کوشند تا دمای محیط را کاهش دهند. استفاده از این سیستم ها به چند دلیل عمده از جمله عدم کارایی مناسب برای فضاهای بزرگ و بی فایده بودن در آب و هوای مرطوب و شرجی، به مرور در حال کاهش هستند، به طوری که طی چند سال گذشته، شاهد افزایش چشمگیر استفاده از سیستم های سرمایشی گازی بوده ایم.

خدمات تاسیساتی مرتبط با تعمیر و نگهداری سیستم های سرمایشی شامل چه مواردی هستند؟

خدمات تعمیر و نگهداری سیستم های سرمایشی گازی توسط تهویه گستر راگا، به طور کلی در دو دسته زیر جای خواهند گرفت:

 1. نصب سیستم های سرمایش گازی
 2. سرویس، تعمیر و نگهداری تاسیسات سرمایشی

نصب و راه اندازی سیستم های گازی سرمایشی

نصب و راه اندازی سیستم های سرمایش گازی شامل مواری همچون نصب کولر گازی، نصب چیلر، نصب داکت اسپلیت، نصب اسپلیت و سایر موارد مشابه هستند.

سرویس و نگهداری تاسیسات سرمایشی

سرویس و نگهداری تاسیسات سرمایشی شامل موارد مرتبط با بهبود عملکرد و عمر دستگاه های سرمایشی و همچنین عیب یابی و رفع عیوب موجود است. این دسته از خدمات شامل موارد زیر هستند:

 1. سرویس و نگهداری تاسیسات چیلر
  1. تعمیر انواع چییلر های جذبی
  2. تعمیر انواع چیلر تراکمی
 2. سرویس کولر گازی
  1. شارژ کولر گازی
  2. تعمیرات کولر گازی در محل
 3. تعمیرات انواع داکت اسپلیت
 4. ساییر موارد مرتبط با سرویس و نگهداری انواع سامانه های سرمایشی اماکن
ارتباط با تهویه گستر راگا
جهت دریافت مشاوره کلیک نمایید