تعمیر پکیج

تعمیر پکیج

تعمیر پکیج یکی از خدمات حوزه نگهداری از تاسیسات است که حتماً باید به کمک تعمیرکاران ماهر تاسیسات به انجام برسد. پکیج ها، امروزه همان نقشی را بر عهده دارند که پیشتر بر عهده موتورخانه بود. استفاده مداوم از پکیج های گرمایشی منازل، به وجود آمدن نقص و مشکل در آن ها را اجتناب ناپذیر کرده و نیاز مداوم به آب گرم و سیستم افزاییش دما در فصل زمستان است که نیاز به سرویس پکیج را به امری حیاتی تبدیل خواهد کرد. چنانچه این سیستم گرمایشی دچار مشکل شود، باید رفع مشکل را به تعمیرکاران حرفه ای بسپارید، زیرا رفع این مشکلات امری کاملاً تخصصی است. این مطلب در مورد خدمات مرتبط با تعمیر پکیج و شرایط و هزینه های مرتبط با آن نوشته شده است.

چرا باید برای تعمیر پکیج به افراد متخصص مراجعه کنیم؟

علت اصلی استفاده از پکیج های دیواری در منازل، مزایای بسیار زیاد استفاده از این وسایل در قیاس با موتورخانه ها و همچنین آبگرمکن و بخاری است. در واقع اگر به هدف نهایی استفاده از پکیج ها فکر کنیم، باید بگوییم که پکیج با هدف افزایش سطح آسایش به واسطه فراهم ساختن امکان کنترل بر روی دمای منزل و تهیه آب گرم مصرفی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ها از سر و صدا و آلایندگی به مراتبط کمتری نسبت به موتورخانه ها برخوردار هستند و با پیاده سازی مناسب می توانند راندمان بالاتری را نسبت به وسایلی همچون بخاری و آبگرمکن برای شما فراهم کنند. به همین دلیل است که تعمیر پکیج از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و هرگز نباید در رابطه با آن کوتاهی کرد. ضمناً نباید فراموش کرد که کار بر روی قطعات و تجهیزات پکیج امری تخصصی است و نمی توان تعمیر پکیج دیواری را به هر فردی سپرد.

تعمیرکار پکیج در حال تعمیر رادیاتور

پکیج از چه اجزایی تشکیل شده است؟

برای درک بهتر پکیج ها و داشتن دید مناسب در مورد فرایند تعمیر پکیج پیش از هرچیزی باید با بخش های مختلف این سیستم آشنا شویم تا بدانیم که این دستگاه از چه اجزایی تشکیل شده است و هر کدام از این اجزا چه وظایفی را در عملکرد کلی دستگاه به عهده دارند. شناخت قطعات پکیج برای هر تعمیرکاری از قواعد اصلی کار به شمار میرود و به همین دلیل است که توصیه می شود هرگز تعمیر این وسیله را به سرویس کاران مبتدی یا کم تجربه نسپارید.

برخی از بخش های تشکیل دهنده اصلی پکیج شامل موارد زیر هستند:

 • برد پکیج: این قطعه وظیفه کنترل و صدور دستورات لازم برای سایر بخش ها را بر عهده دارد.
 • رله: این قطعه مکانیکی عملکردی مانند سوئیچ دارد.
 • ترانس تغذیه: از ترانس برای کاهش یا افزایش اختلاف پتانسیل استفاده می شود.
 • آی سی رگولاتور: این قطعه وظیفه کنترل نوسانات ناشی از تغییر اختلاف پتانسیل را بر عهده دارد.
 • فیوزها: فیوز وظیفه جلوگیری از آسیب به دستگاه در اثر اتصال کوتاه یا تغییر ناگهانی ولتاژ را بر عهده دارد.
 • وریستور: این قطعه که از جنس نیمه رسانا ساخته می شود، وظیفه کنترل دما را بر عهده دارد.
 • و سایر قطعات پکیج

تعمیر پکیج توسط افراد غیر متخصص چه مشکلاتی را به وجود می آورد؟

عدم شناخت کافی قطعات توسط افراد مبتدی و بی تجربه در زمان تعمیر پکیج ها می تواند مشکلات متعددی را به وجود بیاورد. چنانچه تعمیرکار پکیج تسلط کاملی به نحوه عیب یابی و رفع مشکل پیش آمده در قطعات پکیج نداشته باشد، به جای تعمیر به تعویض قطعات پکیج روی خواهد آورد که این امر می تواند هزینه نهایی را افزایش دهد که بروز چنین چیزی به هیچ عنوان برای شما خوشایند نخواهد بود. علاوه بر این، استفاده از روش های غیر متعارف و غیر استاندارد در زمان تعمیر پکیج می تواند در دراز مدت به این وسیله آسیب بزند که در نهایت به بالا رفتن هزینه های کلی خواهد انجامید.

تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور

چه پکیج هایی را تعمیر می کنیم؟

پکیج ها انواع مختلفی دارند که ما در مجموعه خدمات تاسیسات تهویه گستر راگا، با بهره گیری از حضور تعداد زیادی از بهترین تعمیرکاران پکیج و سایر سیستم های گرمایشی و سرمایشی آماده خدمت رسانی هستیم. حضور این تعمیرکاران ماهر، این امکان را برای ما فراهم کرده است که در زمینه خدمات تعمیر تولیدات برندهای زیر به شما عزیزان خدمت رسانی کنیم که این برندها عبارت اند از:

 • تعمیر پکیج گلد ایران
 • پکیج تاچی
 • پکیج بوتان
 • پکیج فریولی
 • پکیج ال جی
 • تعمیر پکیج ایران رادیاتور و سایر برندها

آیا تعمیر قطعات پکیج نیز ممکن می باشد یا تعویض قطعات تنها راه رفع عیب است؟

تشخیص این امر به نوع خرابی و قطعه آسیب دیده و همچنین به نظر کارشناس بستگی دارد، که در برخی از موارد می توان به جای تعویض قطعه به تعمیر آن پرداخت که در این صورت، هزینه نهایی کار تا حد بسیار زیادی کاهش خواهد یافت. با این وجود چنانچه تعمیرکار در زمان تعمیر پکیج به این نتیجه برسد که تعمیر قطعه غیر ممکن است، یا هزینه ای بالاتر از تعویض قطعات پکیج به همراه خواهد داشت، تعویض قطعه مورد نظر را به عنوان روشی مناسب تر انتخاب می کند.

هزینه تعمیر پکیج چقدر است؟

هزینه تعمیر پکیج تا حد زیادی به مدل آن، مشکل ایجاد شده و قطعه ای که دچار مشکل شده است بستگی دارد. به دلیل وجود برندهای گوناگون در بازار، کیفیت قطعات و همچنین وجود دلایل متفاوت در به وجود آمدن مشکل در پکیج نمیتوان مبلغ مشخصی را برای تعمیر پکیج تعیین نمود، با این وجود نرخ برخی از خدمات مرتبط با تعمیرات پکیج از پیش مشخص بوده و به شرح جدولی است که در انتهای مطلب مشاهده می کنید.

تعمیر پکیج دیواری با ضمانت

نرخ تعمیر پکیج چگونه تعیین می شود؟

نرخ تعمیر پکیج و هزینه نهایی تعمیرات از دو فاکتور قطعات و مواد مصرفی و اجرت انجام خدمات نشات می گیرد. در واقع بسته به میزان خرابی و نرخ متغیر قطعات و وجود انواع برندهای مختلف در پکیج ها ممکن است به تعویض یک یا چند قطعه یا تعمیر تعدادی از قطعات نیاز باشد، که هزینه نهایی کار با محاسبه مجموع قیمت این قطعات و نرخ ثابت اجرت هر خدمت محاسبه می شود.

فرایند ثبت درخواست خدمات تعمیر پکیج شامل چه مراحلی است؟

به طور کلی، فرایند ثبت درخواست تعمیر پکیج به دو صورت تلفنی و آنلاین برای شما عزیزان مقدور و ممکن است؛ اما فارغ از اینکه از کدام روش برای اینکار استفاده می کنید، بسته به وضعیت پیش آمده می توانید از دو روش کلی برای دریافت خدمات تعمیرات بهره ببرید که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد.

چنانچه از مشکل موجود در پکیج خود آگاه باشید و آن را در زمان درخواست ارسال تعمیرکار به ما اعلام کنید، همکاران ما در فاصله چند دقیقه، یک پیش فاکتور را برای شما ارسال خواهند کرد و در صورت دریافت تائیدیه از سوی شما، تعمیرکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن برای انجام خدمات تعمیر انواع پکیج در محل کار یا منزل شما حاضر خواهند شد.

در حالت دوم، چنانچه ندانید که مشکل موجود ناشی از چیست، برای تعیین هزینه تعمیر پکیج نیاز به حضور تعمیرکاران ما، جهت عیب یابی و تخمین هزینه ها وجود دارد. در چنین شرایطی فرایند سرویس پکج های دیواری و زمینی منازل شامل مراحل زیر است:

 1. ارسال کارشناس و متخصص تعمیرات انواع پکیج
 2. صدور پیش قرار داد
 3. تعیین تعهدات و شرح وظایف
 4. دریافت اطلاعات مربوط به درخواست خدمات اضافه از سوی شما
 5. اعلام هزینه
 6. انجام خدمات و تعمیر انواع پکیج
 7. پیگیری همکاران ما، جهت اطمینان از انجام شدن خدمات مورد نیاز شما به نحو احسن.

تعمیر پکیج دیواری در تهران

بله، تعمیر انواع پکیج تنها خدمت قابل ارائه از سوی متخصصین فعال در مجموعه تهویه گستر راگا نخواهد بود و ما در تمامی زمینه های تاسیسات و تجهیزات فنی و مهندسی آماده خدمت رسانی به شما می باشیم، که یکی از آنها نصب پکیج است. چنانچه قصد دارید برای منزل یا محل کار خود پکیج نصب کنید، جهت اطلاع از هزینه و قیمت این خدمات می توانید به صفحه نصب پکیج مراجعه نمایید.

تعمیر پکیج دیواری و زمینی را در چه نقاطی از تهران انجام می دهیم؟

متخصصین فعال در زمینه نصب و تعمیر پکیج در تهویه گستر راگا در نقاط مختلفی از شهر تهران مستقر هستند. فرایند انجام خدمات مختلف در مجموعه ما به صورتی برنامه ریزی شده است که تعمیر کار در کوتاه ترین فاصله زمانی ممکن از زمان ثبت درخواست، در محل مورد نظر شما حاضر شود و به بهترین نحو به رفع مشکل و نقص ایجاد شده در دستگاه بپردازد. علاوه بر این، ما امکانی را فراهم آورده ایم که طی آن، می توانید در مواقع ضرورت و در شرایط حساس از حضور فوری تعمیرکاران به منظور تعمیر این وسایل بهره مند شوید. فعالیت نیروهای ما هیچگاه متوقف نخواهد شد و ما به صورت 24 ساعته، در هر 7 روز هفته، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشیم.

منظور از تعمیر پکیج به همراه ضمانت چیست؟

یکی دیگر از بزرگترین مزیت های دریافت خدمات مرتبط با تعمیرات از سوی ما، امکان ارائه ضمانت نامه پس از انجام کار است. در واقع، انجام اینکار به این معنا است که ما به حدی از کیفیت بالای کار و مهارت تعمیرکاران خود اطمینان داریم که خدمت انجام شده توسط آنها را تضمین میکنیم. به همین دلیل شما در پایان پروسه تعمیر پکیج، یک ضمانت نامه شامل نوع خدمت انجام شده، مدت و شرایط ضمانت را دریافت خواهید که بر اساس آن، چنانچه مجدداً مشکل ایجاد شده در وسیله مذکور مشاهده شود، می توانید با استفاده از آن، از خدمات پس از فروش ما بهره ببرید.

شرح تعمیراتحداقل قیمت(تومان)حداکثر قیمت(تومان)
سرویس دوره ای پکیج بدون اسید شویی7000080000
تشخیص عیب و تعمیر پکیج در محل2000030000
تعویض منبع انبساط و راه اندازی80000100000
تعویض پمپ کامل7000080000
تعویض جرقه زن یا یون4000050000
تعویض برد الکتریکی همراه با تنظیم100000110000
تعویض ولوم های تنظیم دما و کنترل4000050000
تعویض شیر اطمینان4500055000
تعویض شیر پرکن اتوماتیک با تنظیم فشار2500030000
تعویض مبدل حرارتی با قطعه یدکی اصلی90000100000
تعویض  و تعمیر مبدل ثانویه پکیج6500070000
تعویص سنسور دود3500030000
تعویض شیر کنترل گاز کامل با تنظیم8500090000
تعویض شیر سه راه مکانیکی90000100000
تعویض شیر موتوری6000070000
تعویض سنسور آبگرم یا شوفاژ جداری4000050000
تعویض و تعمیر فن پکیج100000110000
تعویض پرشر سوئیچ آب پکیج3500040000
تعویض و تعمیر پرشر سوئیچ هوا پکیج5000060000
تعویض لاستیک دیافراگم در فرایند تعمیر پکیج4500050000
تنظیم برد الکترونیک پکیج4500050000
تنظیم فشار و شارژ منبع انبساط پکیج4500050000
آب بندی کامل و رفع نشتی پکیج دیواری4500050000
تعویض فلومتر یا فلو سوئیچ پکیج8000090000
سرویس محفظه احتراق پکیج و تعویض اتاق آن6500070000
نصب و جابجایی پکیج دیواری140000150000
نصب پکیج زمینی با دیگ چدنی170000180000
اسید شویی پکیج دو مبدل120000130000
اسید شویی پکیج تک مبدل7500080000

چنانچه قصد درخواست اعزام تعمیرکار جهت تعمیر پکیج را دارید، می توانید با ما تماس بگیرید و یا با استفاده از فرم ثبت سفارش خود را ثبت نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی

گواهی تایید صلاحیت

جزو انجمن صنفی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از سازمان برنامه و بودجه کشور

گواهی تایید صلاحیت

صلاحیت ایمنی پیمانکاران HSE از وزارت کار و رفاه اجتماعی

ارتباط با تهویه گستر راگا
جهت دریافت مشاوره کلیک نمایید