لوله کشی تاسیسات : لوله کشی پکیج و سیستم های گرمایشی سرمایشی

لوله کشی تاسیسات ، یکی از مهم  ترین مواردی است که باید در محیط های اداری و منازل مسکونی با بالاترین کیفیت ممکن اجرا شود. فقدان لوله کشی تاسیسات به شکل صحیح و حرفه ای در سازه، باعث ایجاد مشکلات  اساسی در نحوه  عملکرد آن و  بروز ضررهای جبران ناپذیر خواهد شد .همچنین در صورت بروز اختلال در عمکرد لوله کشی تاسیسات ساختمان، رفاه و اسایش ساکنان برهم میخورد .سیستم لوله کشی تاسیسات ساختمان از  تخصصی ترین بخش ها در صنعت ساختمان سازی به شمار می رود که نیاز است توسط افراد متخصص و باتجربه اجرا شود و همچنین باید دقت شود که در پیاده سازی آن ، تجهیزات و متریال باکیفیت به کار برده شود.

لوله کشی تاسیسات : لوله کشی پکیج و سیستم های گرمایشی سرمایشی

لوله کشی تاسیسات چیست؟

لوله کشی تاسیسات ساختمانی و منازل در این صنعت از اهمیت ویٰژه ای برخوردار است. قبل از اینکه مستقیم سراغ توضیح لوله کشی تاسیسات برویم، لازم است بدانیم که به هر نوع سیستمی که مایعات را برای طیف وسیعی از خدمات انتقال می دهند، لوله کشی میگویند. از لوله کشی ساختمان برای انتقال موادی همچون گاز و مایعات استفاده می شود که این لوله ها از جنس فلز و ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پلاستیک می باشند و این سیستم ها را می توان به دو صورت روکار و توکار راه اندازی کرد که این سیستم  را می توان در موارد مختلفی همچون لوله کشی تاسیسات موتورخانه ای و تهویه هوای مطبوع به کار برد. لوله کشی تاسیسات از این جهت حایز اهمیت است که هر سازه ای جهت دارا بودن امکانات اولیه و همچنین رفاه حال ساکنین به چنین خدماتی برای بهره وری و طول عمر هر چه بیشتر لوله کشی تاسیسات نیاز دارد که بهتر است فرایند نصب و راه اندازی ان به صورت تخصصی انجام شود.

 

لوله کشی تاسیسات با چه هدفی انجام می شود ؟

لوله کشی تاسیسات با هدف انتقال مایعات و یا گاز استفاده میشود. لوله کشی تاسیسات در ساختمان ها را هم در داخل و هم در خارج از ساختمان ها نصب میکنند. یکی دیگر از اهداف لوله کشی تاسیسات تامین رفاه حال و راحتی افراد است. لوله کشی تاسیسات هم در منازل مسکونی هم در ساختمان های اداری و کارخانه ها به کار برده میشود. از جمله موارد لوله کشی در ساختمان ها می توان به نصب و لوله کشی پکیج ها، نصب پمپ فشار اب، نصب و یا بازسازی لوله های فرسوده، یافتن محل نشت لوله ها و…اشاره کرد.

 

سرویس لوله کشی تاسیسات به چه منظور انجام می شود؟

همانطور که می دانیم برای استفاده و بهره وری بهتر از هر چیزی نیاز است که به ان رسیدگی شود، این امر در رابطه با لوله کشی تاسیسات هم صادق است و این سیستم ها نیز احتیاج به سرویس و رسیدگی دارند. همانطور که در هنگام نصب و اجرای این سیستم ها نیاز است که از افراد متخصص و قطعات با کیفیت استفاده شود باید دقت کنیم که بعد از نصب و هنگام استفاده از آن ها رسیدگی و سرویس لوله کشی ها را از یاد نبریم. سرویس لوله کشی تاسیسات به منظور جلوگیری از بروز مشکل در این سیستم ها و عدم ایجاد اخلال در عملکرد آن ها انجام میشود. همچنین می توان گفت که سرویس لوله کشی تاسیسات به منظور جلوگیری از خسارت های مالی نیز انجام میشود زیرا در صورت بروز مشکل و عدم رسیدگی به آن ممکن است ضررهای جبران ناپذیری به این سیستم ها وارد شود که این موضوع می تواند ضررهای مالی هنگفت و هزینه بری را برای افراد به دنبال داشته باشد.

 

جرم گیری لوله های تاسیسات به چه منظور انجام می شود؟

یکی از مهم ترین دلایل کاهش فشار مایعات در لوله های تاسیسات، گرفتگی ناشی از جرم ها و رسوبات است. وجود جرم در لوله های تاسیسات می تواند به مرور  زمان باعث ایجاد آسیب و پوسیدگی در لوله ها شود که وجود این جرم ها در لوله های تاسیسات به خودی خود می توانند در عملکرد سیستم های تاسیساتی اخلال ایجاد نمایند و سبب بروز مشکلات بزرگ تری شوند، به همین دلیل است که لوله کشی تاسیسات باید به صورت دوره ای، جرم گیری شود. در واقع جرم گیری لوله های تاسیسات به منظور از بین بردن این رسوبات و افزایش عمر و بهبود عملکرد لوله ها انجام می شوند.

یکی از مراحل نصب و راه اندازی پکیج، مرحله لوله کشی پکیج است. نکته ای که در لوله کشی پکیج لازم است بدانیم در نظر گرفتن این موضوع است که لوله کشی پکیج باید به گونه ای انجام شود که علاوه بر اینکه باعث افزایش بازدهی دستگاه شود در جایی قرار بگیرد که نمای زیبایی داشته باشد. در صورتی که لوله کشی پکیج به روش صحیحی انجام نشود موجب بروز نشتی در لوله ها میشود که این امر سبب اخلال در نحوه عملکرد کلی پکیج میشود. لوله کشی پکیج، چهار لوله کشی اب سرد،اب گرم وسیستم رفت و برگشت را شامل میشود. علاوه بر نکات ذکر شده در لوله کشی پکیج باید به رعایت نکات ایمنی توجه زیادی شود.

 

در هنگام لوله کشی پکیج باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در نظر گرفتن نکات مهم و تخصصی در هنگام راه اندازی لوله کشی پکیج بسیار حائز اهمیت است. در قدم اول  باید به این نکته توجه شود که خرید پکیج مناسب یکی از اصلی ترین بخش ها در لوله کشی  پکیج است. نکات دیگری که در هنگام لوله کشی پکیج باید مورد توجه قرار گرفته شود طرز لوله کشی پکیج و بهترین نوع لوله کشی پکیج می باشد. از دیگر نکات مهم در لوله کشی پکیج تعیین مسیر درست و مناسب برای لوله کشی است و سپس باید طول لوله ها تعیین شوند تا در اندازه مناسب تهیه شوند. مرحله بعد در لوله کشی پکیج تعیین مدل لوله کشی است که به سه روش لوله کشی مختلط، لوله کشی با برگشت مستقیم و لوله کشی با برگشت معکوس انجام میشود. از دیگر نکات اجرایی در لوله کشی پکیج می توان به محل نصب پکیج اشاره کرد.

محل نصب پکیج 

محل نصب پکیج یکی از مهم ترین نکات در هنگام راه اندازی پکیج است. پکیج را می توانید در جاهای مختلفی از جمله در اشپزخانه، داخل کابینت یا حتی در تراس نصب کنید. نکته ای که در راه اندازی پکیج باید درنظر گرفته شود این است که پکیج نباید در بالای اجاق گاز یا هر نوع وسیله گرمایشی دیگر نصب شود. علاوه بر این مساحت محل نصب پکیج باید با ظرفیت پکیج در تناسب باشد.لازم است بدانید که به ازای هرکیلو وات توان پکیج به یک متر مکعب فضا احتیاج دارید که این فضا باید با هوای آزاد در ارتباط باشد تا اکسیژن پکیج از به کمک این هوای آزاد تامین شود و همچنین هنگامی که گاز در محیط جمع میشود و پکیج دچار نشتی میشود، به وسیله هوای آزاد موجود در محیط، گازهای خطرناک به فضای بیرون منتقل شوند.

نصب پکیج در آشپزخانه 

اگر مایلید پکیج در آشپزخانه قرار بگیرد باید بدانید که در این بخش رعایت فاصله پکیج با سایر وسایل گرمایشی موجود در آشپزخانه بسیار قابل اهمیت است. یکی دیگر از نکات حائز اهمیت در هنگام نصب پکیج در آشپزخانه این است که پکیج باید با دیوار مقابل خود حداقل یک متر و از دیوار و کابینت مجاور خود حداقل 15سانتی متر فاصله داشته باشد.

نصب پکیج در کابینت 

امروزه افراد زیادی از کابینت برای قرار دادن پکیج استفاده می کنند. اگر می خواهید پکیج را داخل کابینت نصب نمایید باید در نظر داشته باشید که پکیج برای سوخت احتیاج به اکسیژن دارد، پس نیاز است که جهت تامین سوخت پکیج کابینت مورد نظر شما به صورت کرکره ای باشد.

نصب پکیج در تراس

اگر میخواهید لوله کشی و پکیج خود را در تراس قراردهید نکته ای  لازم است در نظر داشته باشید این است که حتما برای جلوگیری از جریان تند هوا و وزش باد از کابین استفاده شود. از مزایای نصب پکیج در تراس میتوان به سرویس و نگهداری راحت تر و عدم اشغال فضای زیاد اشاره کرد.

 

قیمت لوله کشی تاسیسات ساختمان چگونه تعیین می شود؟

قیمت لوله کشی تاسیسات با توجه به گستردگی نوع کار و حجم کار متفاوت است اما هزینه لوله کشی براساس معیارهای خاصی محاسبه میشود.باتوجه به نوسانات اقتصادی کشور و تفاوت قیمت در قطعات و لوازم و  کیفیت لوازم به کاربرده شده و همچنین نوع و متراژ لوله های به کار رفته و…نمی توان قیمت مشخصی را برای لوله کشی تاسیسات ساختمان در نظر گرفت.

 

نرخ لوله کشی ساختمان و تاسیسات چقدر است؟

این قسمت به زودی تکمیل می شود .

هزینه جرم گیریی تاسیسات و لوله کشی چقدر است؟

این قسمت به زودی تکمیل می شود .

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تماس با ما
0
سوالی دارید؟ تجربه ای داشتید ؟ برای ما بنویسید !x