نصب پمپ آب مصرفی : قیمت و اجرت نصب پمپ آب خانگی

پمپ های آب خانگی شکل دیگری از پمپ ها هستند که در اندازه و ابعاد کوچکتر تولید میشوند، به همین جهت به آنها مینی پمپ هم گفته میشود. نصب پمپ آب خانگی هم مانند سایر تجهیزات تاسیساتی نیاز به دانش کافی و تخصص دارد. در هنگام نصب پمپ آب مصرفی منازل باید به تمامی قواعد تخصصی و حرفه ای دقت شود. شرکت تهویه گستر راگا در این راستا با بهره گیری از بهترین و حرفه ای ترین افراد در خدمت شما عزیزان است. در این مقاله قصد داریم توضیحاتی را درباره نصب پمپ آب خانگی در خدمت شما عزیزان قرار دهیم.

نصب پمپ آب مصرفی : قیمت و اجرت نصب پمپ آب خانگی

پمپ آب خانگی چیست؟

امروزه به دلیل مشکل کمبود آب و وجود ساختمان های بلند با مشکل کم بودن فشار آب مواجه هستیم ،خصوصا در ساختمانها در طبقات بالاتر که اصولا برای رفع این مشکل از پمپ های آب استفاده می شود. این پمپ های آب دارای انواع و مدل های متفاوت و همچنین ظرفیت های متفاوتی در بازار موجود می باشند که در ادامه به معرفی بیشتر انواع آن می پردازیم.

انواع پمپ های آب خانگی کدامند؟

پمپ های آب خانگی را می توان از نظر نحوه نصب، ساختار داخلی و از نظر تغییر سرعت دورانی به انواع متفاوت تقسیم بندی کرد که هر کدام را به اختصار توضیح می دهیم :

الف) از نظر نحوه نصب روی خط لوله

پمپ های خطی:

در این نوع پمپ ها دهانه ورودی و خروجی روبه روی هم و در راستای خط لوله قرار داشته و بدین لحاظ فضای کمی را به هنگام نصب اشغال می کنند. پمپ های با سایز کوچک می توانند توسط لوله ها مهار شده باشند ولی برای پمپ های بزرگ که وزن سنگینی دارند تکیه گاهی روی زمین تعبیه می شود.

پمپ های زمینی:

در این مدل از پمپ ها مکش پمپ از انتها انجام شده و دهانه ورودی رو به بالا قرار دارد. معمولاً ظرفیت دبی و هد تولیدی پمپ های زمینی بالاتر از پمپ های خطی می باشد و بدین لحاظ در مدار سیرکولاسیون ساختمان های بزرگ نظیر مدار برج خنک کن کاربرد دارند.

ب) از نظر ساختار داخلی

پمپ های سیرکولاتور دارای آب بند (گلنددار):

در این نوع پمپ ها وجود یک آب بند مکانیکی مانع نشت آب از داخل پمپ به بیرون یا ورود آن به داخل موتور می شود.
خنک کاری موتور این پمپ ها عموماً به کمک جریان هوای فن تعبیه شده در پشت موتور انجام می شود.
اغلب پمپ های سیرکولاتور زمینی و مدل های خطی بزرگ از این نوع می باشند.

پمپ های سیرکولاتور بدون آب بند (گلندلس):

موتور این مدل از سیرکولاتورها که عمدتا خطی می باشند طوری طراحی شده که آب درون پمپ داخل روتور آنها چرخیده و باعث خنک کاری موتور می شود. محفظه فولادی که حاوی آب بوده و روتور خیس را در (Wet Rotor) خود جای داده از نفوذ آب به سمت سیم پیچ استاتور جلوگیری می کند. صدای تولیدی در این پمپ ها کمتر از مدل گلنددار بوده و عدم نیاز به آب بند باعث حذف مشکلات ناشی از نشتی شده است.

پ) از نظر قابلیت تغییر سرعت دورانی

سیرکولاتورهای دور ثابت:

عمدتاً گلنددار هستند و کنترلی روی سرعت چرخش موتور وجود ندارد. علاوه بر مصرف انرژی بالا، سروصدای نسبتاً زیادی داشته و نیاز به نگهداری و تعمیرات آنها بیشتر است.

سیرکولاتورهای سه سرعته:

از طریق یک سلکتور سوئیچ یا روشی مشابه می توان دور موتور را بین سه مقدار مختلف تغییر داد. به این ترتیب در صورتی که نیاز به دبی کامل وجود نداشت می توان دور چرخش را پایین آورد و به این ترتیب علاوه بر کاهش صدای آب داخل لوله ها، مصرف برق نیز کمتر خواهد شد. سیرکولاتورهای هوشمند دور متغیر: این پمپ ها این امکان را دارند که با تغییر دور موتور مقدار فشار آب را با توجه به مقدار مصرف ثابت نمایند.

هدف از نصب پمپ آب خانگی چیست؟

همانگونه که متوجه شده اید، امروزه به دلیل مشکل کمبود آب در سطح کشور دچار کم آبی و افت فشار آب در منازل می باشیم، همچنین ساخت آپارتمان های بلند در این کمبودن فشار باعث مشکل نداشتن آب و یا فشار بسیار کم آب در طبقات بالایی ساختمان رو به رو شده  ایم. برای رفع این مشکل امروزه در منازل و ساختمان ها پمپ آب نصب میکنیم که بسیار پرکاربرد می باشد.

نصب پمپ آب خانگی شامل چه مواردی است؟

نصب اصولی هر وسیله ای نیاز به برنامه ریزی، طرح و نقشه دارد. در اینجا برای نصب پمپ آب خانگی نیز ابتدا بازدید از محل پیش فرض نصب صورت میگیرد، سپس طرح و نقشه اولیه کشیده شده و بهترین جا برای نصب انتخاب می شود. در مرحله بعد قطعات و لوازم مورد نیاز خریداری شده و توسط متخصص شرکت تهویه گستر راگا به بهترین شکل و در کوتاه ترین زمان ممکن نصب میگردد.

ثبت سفارش خدمات نصب پمپ آب خانگی به چه روش هایی انجام می شود؟

ما در مجموعه تهویه گستر راگا برای حفظ رضایت و تسریع درامور سفارش خدمات  تعمیر، سرویس و نصب پمپ آب خانگی مراحل ثبت سفارش را به صورت کاملا برنامه ریزی شده و یک سیکل کاملا از قبل تهیه شده برای شما فراهم اورده ایم تا در کوتاه ترین زمان آماده خدمت رسانی به شما کارگزاران محترم باشیم.

شما می توانید با استفاده از دو روش ثبت درخواست تلفنی و یا اینترنتی، تمامی پروژه های مرتبط با تاسیسات خود را به ما بسپارید. برای این کار کافی است، با یکی از شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید، یا با استفاده از فرم ثبت سفارش، درخواست خود را برای ما ارسال نمایید. به این ترتیب همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن و با توجه به سنجش نیازهای شما، پس از ارسال یک پیش قرارداد و دریافت تائیدیه شما، یک یا چند نفر از متخصصین مربوطه را برای سنجش دقیق تر و شروع انجام پروژه به محل مورد نظر شما اعزام خواهند نمود.

 

قیمت و هزینه نصب پمپ آب خانگی چگونه تعیین می شود؟

براورد هزینه نصب پمپ آب خانگی را نمیتوان به صورت دقیق بیان کرد زیرا که این پمپ ها دارای نوع و مدل متفاوتی بوده که تعمیر هرکدام به صورت تخصصی و متفاوت می باشد که در ادامه به توضیحات بیشتر در این زمینه می پردازیم.

هزینه و قیمت خدمات نصب پمپ آب ساختمان چقدر است؟

تعیین هزینه و قیمت نصب پمپ، تعمیر و یا سرویس آن ها به طور دقیق کار بسیار دشواری می باشد. همانگونه که توضیح داده شد این دستگاه دارای تنوع در مدل و نوع ساخت از نظر ظاهر و عملکرد می باشد، البته قبل از براورد هزینه باید ابتدا محل نصب بازدید شود و سختی های کار محاسبه، قطعات و لوازم مورد نیاز تهیه، تعداد نیروی کار متخصص انتخاب شده و سپس به نصب دستگاه پرداخته شود. شما عزیزان میتوانید با اطمینان از سابقه درخشان شرکت تهویه گستر راگا تمامی خدمات نصب پمپ آب منازل خود را به ما سپرده و همچنین میتوانید از طریق تماس توضیحات جامعی در زمینه هزینه ها دریافت کنید.

فرآیند نصب پمپ آب خانگی توسط متخصصین تهویه گستر راگا شامل چه مراحلی است؟

سیستم های پمپ آب خانگی در هنگام نصب به دقت و ظرافت نیاز دارد. در ابتدا باید طرح و نقشه اولیه را در نظر گرفت که این مراحل میتواند  شامل طراحی بهترین جا برای پمپ آب  و بهترین مسیر برای عبور لوله ها باشد، در مرحله دوم  باید لوازم و قطعات مورد نیاز را خریداری کرد، در مرحله آخر با نیروی کاری متخصص میتوان به عملیات نصب پرداخت. همانگونه که متوجه شدید شرکت تهویه گستر راگا برای انجام تمامی خدمات خود دارای طرح و برنامه ای با کیفیت بوده و آماده ارائه بهترین خدمات در زمینه های نصب شوفاژ ، تعمیر و یا سرویس آن ها خواهد بود.

ضمانت نصب پمپ آب خانگی شامل چه مواردی است؟

شرکت تهویه گستر راگا برای جلب رضایت و ایجاد اعتماد شما عزیزان، تمامی خدمات در زمینه تاسیسات، نصب، سرویس و تعمیر را با اطمینان از کار خود ضمانت میکند. این مجموعه با اجرای با کیفیت خدمات و استفاده از کادری متخصص و مجرب این اطمینان را به شما می دهد که بیشترین بهره و استفاده را از دستگاه های خود می برید و در صورت بروز خطا یا مشکل با ارائه برگ ضمانت این مجموعه، تمامی فعالیت های مورد نیاز در کوتاه ترین زمان ممکن انجام  می شود.

ضمانت در زمینه پمپ آب خانگی میتواند شامل تمامی نقص ها و ایرادات بعد از نصب، ضعف در سیستم عملکرد دستگاه و… شود.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تماس با ما
0
سوالی دارید؟ تجربه ای داشتید ؟ برای ما بنویسید !x