تعمیر منبع دو جداره : عایق کاری و نصب منبع دو جداره آب موتورخانه

منبع دو جداره آب موتورخانه که از آن با عنوان مخزن دوجداره شوفاژ نیز یاد می شود، نوعی مبدل حرارتی غیر مستقیم است که وظیفه انتقال حرارت به آب شهری موجود در خود را بر عهده دارد. نصب منبع دو جداره و عایق کاری آن، با هدف افزایش بهره وری و راندمان کاری در موتورخانه ها به انجام می رسد.

از آنجه که این وسیله به طور دائم در حال فعالیت است، ممکن است در برخی موارد دچار خرابی شود و به این ترتیب ممکن است به تعمیر نیاز داشته باشد. در این مطلب به مواردی همچون نصب، راه اندازی، عایق کاری و هزینه تعمیر منبع دو جداره آب گرم پرداخته شده است.

تعمیر منبع دو جداره : عایق کاری و نصب منبع دو جداره آب موتورخانه

منبع دو جداره موتورخانه چیست؟

همانطور که از نام این وسیله می توان توقع داشت، منبع دو جداره وظیفه نگهداری آب مورد نیاز برای سیستم گرمایشی موتورخانه را بر عهده دارد. شناخت هرچه بهتر این جزء از موتورخانه می تواند دانش شما را در مورد علت نیاز به تعمیر منبع دو جداره در زمان خرابی افزایش دهد. در واقع شناخت منبع دوجداره می تواند دلیلی قانع کننده برای استفاده از آن و نصب منبع دو جداره را برای شما تشریح کند. در مورد این وسیله به طور خلاصه می توان گفت که منبع دوجداره موتورخانه نوعی سیستم انتقال حرارت غیر مستقیم است که گرمای تولید شده توسط مشعل موتورخانه را به آب گرم مصرفی در خانه منتقل می کند.

منبع دو جداره آب گرم چگونه عمل می کند؟

برای اینکه بتوانید نحوه عملکرد منبع دو جداره آب گرم را به طور صحیح درک کنید، باید ابتدا با اجزای آن آشنا شوید. ضمناً  شناخت اجزا می تواند کار را در زمان تعمیر منبع دو جداره تا حد بسیار زیادی ساده کند.

اجزای منبع دو جداره شوفاژ

اگر بخواهیم ساختار منبع دو جداره را برای شما شرح دهیم، باید به شما بگوییم که ساختار آن به گونه ای است که از دو استوانه تشکیل شده است که یکی دیگری را احاطه کرده است. هر یک از این استوانه ها با استفاده از لوله هایی به بخشی از سیستم متصل هستند که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

نحوه عملکرد منبع دو جداره

در سیستم موتورخانه شوفاژ، وسیله ای به نام مشعل، وظیفه انتقال حرارت به آب را بر عهده دارد. این وسیله بخشی از آب را که در سیستم به جریان در آمده و به رادیاتورهای موجود در خانه منتقل می شود گرم می کند. نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره شود این است که هدف استفاده از موتورخانه، تنها گرمایش منزل نیست و این سیستم باید آب گرم مورد نیاز برای شستشو را نیز فراهم کند. به این ترتیب، بخش دیگری از لوله کشی که به جداره داخلی مخزن یا منبع دو جداره متصل است، آب شرب را به شیرهای آب گرم منازل یا واحد ها منتقل می کند. وظیفه گرم نمودن آب این بخش بر عهده آب گرم موجود در جداره خارجی است. علت اینکه نام سیستم انتقال حرارت غیر مستقیم را برای این نوع مخازن برگزیده اند نیز، همین نحوه عملکرد است.

نگهداری، سرویس و تعمیر منبع دو جداره موتورخانه شامل چه مواردی است؟

به طور کلی، وقتی سخن از نصب، راه اندازی، نگهداری و تعمیر منبع دو جداره سخن به میان می آید باید به این امر اشاره شود که این خدمت یکی از زیر مجموعه های خدمات نصب و نگهداری از سیستم های گرمایشی و به طور دقیق تر یکی از زیر شاخه های تعمیر موتورخانه است.

نصب منبع دو جداره چگونه انجام می شود؟

نصب منبع دو جداره باید به گونه ای باشد که منبع دوجداره در سطح بالاتری از دیگ موتورخانه نصب شود. این نحوه نصب منبع دوجداره سبب میشود که فضای کمتری در موتورخانه اشغال شود. در موتورخانه های مرکزی، منبع دوجداره در نزدیکی دیگ شوفاژ و پمپ سیرکوله انجام میشود، دلیل این است که اتلاف حرارتی کاهش یابد و مسیر لوله کشی کوتاه تر شود. نصب منبع دو جداره در موتورخانه مراحل زیر را شامل میشود:

مرحله اول: در مرحله اول برای باز شدن تمام لوله ها، باید تمام آب موجود در جداره داخلی و جداره دوم تخلیه شود. با انجام این کار، وزن مخزن بسیار کم میشود و باعث میشود پایین آوردن و حمل آن راحت تر شود.

مرحله دوم: پس از خالی شدن مخزن، باید مخزن باز شود و کل اجزای متصل شده به لوله ها از مخزن جدا شود و مخزن که دیگر خالی از آب و اجزای متصل است، پایین آورده شود.

مرحله سوم: در این مرحله منبع جدید را جایگزین منبع قبل میکنیم. انجام این مرحله باید با دقت و حساسیت بالایی صورت گیرد.

مرحله چهارم: در این بخش به دلیل اینکه قسمت خارجی مخزن دارای لوله های بزرگ تری است، ابتدا به نصب آن میپردازیم و بعد از آن به نصب لوله های آب بهداشتی، شیر اطمینان و پمپ برگشت میپردازیم.بعد از اتمام این مرحله، تست و راه اندازی سیستم آغاز میشود.

 

منظور از عایق کاری منبع دو جداره موتورخانه چیست؟

عایق کاری منبع دو جداره موتورخانه یکی از مسائل مهم به شمار می آید. در صورتی که عایق کاری منبع دو جداره به روش درستی انجام شود باعث میشود که تجهیزات موجود در موتورخانه به طرز صحیحی عایق بندی سرمایشی و گرمایشی شوند که انجام این امر سبب صرفه جویی در انرژی مصرفی جهت تولید گرما در فصول سرد و حفظ خنکی ساختمان در فصول گرم میشود. برای عایق کاری مخزن دو جداره میتوان با در نظر گرفتن دمای کارکرد مخزن از عایق های پشم شیشه و پشم سنگ و پلی اتیلن و… استفاده کرد.

 

خرابی های معمول و تعمیر منبع دو جداره شوفاژ شامل چه مواردی هستند؟

یکی از متداول ترین خرابی های منبع دو جداره شوفاژ، سوراخ شدن منبع دو جداره است که ممکن است به دلایل مختلفی این مشکل به وجود بیاید. از دلایل سوراخ شدن منبع دو جداره میتوان به این موضوع اشاره کرد که با گذر زمان، منبع دو جداره از نقاطی که جوشکاری شده شروع به ضعیف شدن میکند که این امر در نهایت سبب ایجاد سوراخ و نشتی منبع میشود. به جریان درآمدن آب تصفیه نشده در این منبع خود یکی دیگر از دلایل سوراخ شدن منبع به شمار می آید زیرا سبب ایجاد واکنش شیمیایی میشود و در نهایت منجر به سوراخ شدن منبع خواهد شد.

 

هزینه و قیمت تعمیر منبع دو جداره چقدر است؟

هزینه تعمیر منبع دوجداره و نصب آن، با تاثیر پذیری از فاکتورهای مختلفی می تواند کمتر یا بیشتر شود و به همین علت نمی توان رقمی ثابت را به عنوان قیمت تعمیر مخزن دو جداره و با قطعیت اعلام نمود. با این وجود، برخی از خدمات مرتبط با تعمیر این وسیله که نرخی ثابت و مشخص دارند، به شرح زیر هستند. فراموش نکنید که بسته به نوع و جنس منبع موتورخانه شما و همچنین علت خرابی، این ارقام می توانند کمتر یا بییشتر شوند.

جدول قیمت تعمیر منبع دو جداره

فرآیند سفارش تعمیرات مخزن دو جداره آب گرم چه مراحلی دارد؟

اگر می خواهید فرایند تعمیر مخزن دو جداره موتورخانه را به متخصصین ما در مجموعه تهویه گستر راگا بسپارید، باید بدانید که می توانید این کار را با یکی از دو روش ثبت سفارش تلفنی یا درخواست مشاوره به واسطه پر کردن فرم موجود در صفحه تماس با ما به انجام برسانید. همکاران ما در بخش پشتیبانی فنی به محض دریافت سفارش شما به برررسی ابعاد مختلف پروژه و نیازهای شما پرداخته و رقمی حدودی را به عنوان هزینه تخمینی، تحت قالب یک پیش فاکتور، اعلام نموده و در صورت دریافت تائیدیه از سوی شما، نزدیک ترین تیم از تعمیرکاران مجموعه را، در کوتاه ترین زمان ممکن به محل کار یا زندگی شما اعزام می نمایند. پس از آن تیم تعمیراتی مربوطه، مشکلات موجود را بررسی کرده و هزینه قطعی نهایی را به شما اعلام داشته و طی قراردادی اقدام به تعمیر و رفع عیب منبع دو جداره آب گرم خواهند پرداخت.

بله؛ ما در مجموعه فنی مهندسی تهویه گستر راگا، علاوه بر تعمیر منبع دو جداره موتورخانه، به خدمات دیگری از قبیل نصب، راه اندازی و تعمیر سایر سیستم های تاسیساتی نیز مشغول هستیم و در خصوص موارد خاص و اورژانسی، حتی خدمات 24 ساعته را نیز ارائه می کنیم و به این ترتیب می توانید، در تمامی طول سال و حتی روزهای تعطیل نیز به خدمات شبانه روزی ما تکیه کنید.

خدمات مرتبط با تعمیر و نصب منبع دوجداره را در چه مناطقی از تهران انجام می دهیم؟

در این روزهای پرهیاهو و پرمشغله که در خارج از منزل با چالش و مشکلات بسیاری مواجه هستیم، اگر در هنگام استراحت در منزل هم مشکلاتی این چنینی نظیر ایجاد مشکل در تاسیسات و… پیش آید، سبب سلب آسایش ما میشود . شرکت تهویه گستر راگا برای رفع چنین مشکلات اتفاقی و برای فراغ خاطر و آسایش شما عزیزان در تمامی مناطق 22گانه آماده خدمت رسانی می باشد.

 

 

منظور از نصب و تعمیر منبع دوجداره به همراه ضمانت و به صورت 24 ساعته چیست؟

یکی از امتیازهای شرکت تهویه گستر راگا نسبت به سایرین این است که شرکت ما بعد از نصب و تعمیر منبع دو جداره گواهی ضمانتی را به شما تقدیم میکند. شرکت تهویه گستر راگا برای جلب رضایت و ایجاد اعتماد شما عزیزان، تمامی خدمات در زمینه تاسیسات، نصب، سرویس و تعمیر را با اطمینان از کار خود ضمانت میکند.شرکت ما در تمامی مناطق و همچنین در تمامی روزهای هفته و 24 ساعته آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در تمامی نقاط 22گانه می باشد.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تماس با ما
0
سوالی دارید؟ تجربه ای داشتید ؟ برای ما بنویسید !x