تعمیرات سیستم های آبرسانی

تعمیر سیستم های آبرسانی

سیستم های آبرسانی یکی از بخش های مهم در هر سازه ای به شمار می روند چرا که از طریق این سیستم ها آب سالم و بهداشتی به داخل واحدها می رسد و آب فاضلاب تخلیه می شود. بنابراین می توان گفت که اجرای تاسیسات آبرسانی و تعمیر آنها از موضوعات مهم می باشد.

تاسیسات آبرسانی شامل چه مواردی می شوند ؟

به طور کلی، در پروسه سیستم های آبرسانی ساختمان ها با 4 دسته از خدمات مواجه می شویم که شامل موارد زیر می شوند :

  • تاسیسات مربوط به تصفیه آب که شامل تجهیزات گندزدایی آب، صافی ها، تاسیسات به کار رفته در استخرها و فیلترینگ آب آنها
  • تجهیزات آبرسانی برداشت و انتقال آب از منابعی همچون؛ چشمه ها، چاه ها، دریاچه ها و رودها
  • تاسیسات آبی جهت نگهداری و ذخیره آب مانند انواع مختلف مخازن هوایی، بلند و همسطح با زمین
  • سیستم های توزیع و پخش آب که دربردارنده لوله کشی های اصلی و فرعی، شیرها و قطعاتی مثل زانویی و…
  • تاسیسات آبرسانی جهت افزایش فشار و سرعت آب مانند پمپ های ساختمانی

در پیاده سازی سیستم های آبرسانی از چه تجهیزاتی استفاده می شود ؟

برای پیاده سازی سیستم های آبرسانی مرتبط با هر بخشی، مجموعه ای از تجهیزات و قطعات مورد نیاز است که توسط کارشناسان مربوطه در محل درست خود نصب می شوند. برخی از مهم ترین و اصلی ترین این اجزا عبارت اند از:

انواع مختلف لوله ها

لوله ها یکی از تجهیزاتی هستند که در فرآیند سیستم های آبرسانی نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند و کاربرد فراوانی در این تاسیسات دارد. این تجهیزات را می توان براساس فاکتورهایی مانند جنس به کار رفته در ساختار آنها و کاربردی که دارند، دسته بندی کرد. در بخش آبرسانی شهری و جمع آوری و تخلیه فاضلاب از لوله هایی استفاده می شود که پلاستیکی و آهنی هستند. لازم به ذکر است که برای جمع آوری و انتقال فاضلاب شهری از لوله های سیمانی و بتنی هم استفاده می شده اما به مرور زمان و به دلیل سختی در نگهداری و هزینه های بالا، مصرف آنها منسوخ شد. بهتر است بدانید لوله هایی که امروزه در سیستم های آبرسانی به کار گرفته می شوند، اغلب گالوانیزه هستند.

شیرهای آب

شیرها وسایلی فلزی هستند که برای باز و بسته کردن جریان مایعات و گازها و تنظیم آنها در انواع سیستم های لوله کشی استفاده می شود. این وسایل را می توانیم به دو دسته خانگی و صنعتی طبقه بندی کنیم و به وسیله دست ها یا به طور خودکار عبور جریان آنها را قطع و وصل کرد. این تجهیزات از قطعات کوچک تری ساخته می شوند که شامل؛ بدنه، نشیمنگاه، دسته و دیسک می شود.

مخازن آبی

منبع یا مخزن آب محفظه ای می باشد که جهت نگهداری و ذخیره سازی آب از آن استفاده می شود. منابع آبی یکی از بخش های مهم در سیستم های آبرسانی می باشند زیرا تمامی آب مورد نیاز جهت آشامیدن، نظافت و بهداشت، کشاورزی، دامپروری، صنعت و… همگی در آنها جمع آوری می شوند.

پمپ های ساختمانی

پمپ ها یکی دیگر از تجهیزات به کار رفته در سیستم های آبرسانی محسوب می شوند. در واقع می توان گفت که پمپ ها وسایلی مکانیکی و الکتریکی هستند که وظیفه انتقال انرژی جنبشی را به سیالی که در حال عبور است، بر عهده دارند. پمپ های ساختمانی به طور معمول در ساختمان های بلند و مرتفع مورد استفاده قرار می گیرند تا در پمپاژ و جابجایی آب به طبقات بالاتر کمک کنند.

تعمیر سیستم های آبرسانی به چه منظور انجام می شود ؟

از آنجایی که سیستم های آبرسانی در انتقال و رسیدن آب آشامیدنی و پاکیزه به ساختمان ها نقش مهمی دارند، در صورت بروز مشکل در آنها باید به سرعت به رفع آن پرداخت. از طریق تاسیسات آبی  کل آب مورد نیاز ما جهت نظافت، شست وشو، آشپزی، کشاورزی و… تامین می شود، به همین دلیل است که اگر با خرابی مواجه شوند ممکن است آسایش و آرامش ساکنین یک ساختمان و افراد مختلف مختل شود.

مجموعه ما در زمینه راه اندازی و تعمیر تاسیسات آبرسانی چه امتیازهایی را ارائه می دهد ؟

یکی از مهم ترین دغدغه های ما در تهویه  گستر راگا فراهم نمودن راحتی هر چه بیشتر و کسب رضایت شما عزیزان می باشد. به همین دلیل است که مجموعه ما در زمینه راه اندازی و تعمیر تاسیسات آبرسانی از افراد ماهر و باتجربه استفاده می کند. برخی دیگر از امتیازهای ارائه  شده توسط ما عبارت اند از:

  • امکان بهره مندی از مشاوره و نظر کارشناسان حرفه ای
  • ارائه کارت ضمانت مدت دار
  • ارائه کلیه خدمات مربوط به راه اندازی و تعمیر سیستم های آبرسانی در تمام مناطق تهران
  • اعزام بهترین تعمیرکاران و نصاب ها در کوتاه ترین زمان ممکن
  • ارائه خدمات به صورت شبانه روزی

پروسه درخواست دریافت خدمات از مجموعه ما به چه صورت می باشد ؟

جهت دریافت خدمات از مجموعه ما می توانید به  دو روش اقدام  نمایید؛ شما عزیزان می توانید از طریق پر کردن فرم ثبت نام موجود در صفحه ما یا از روش تماس با یکی از شماره های درج شده در صفحه  وب سایت شرکت، درخواست خود را ثبت و برای ما ارسال کنید. کارشناسان ما بعد از بررسی اطلاعات وارد شده، نزدیک ترین نصاب یا تعمیرکار را به محل مورد نظرتان اعزام می کنند. لازم به  ذکر است که این مجموعه نه تنها در زمینه نصب و تعمیر تاسیسات آبرسانی، بلکه در کلیه امور مربوط به سرویس و نگهداری سیستم های سرمایشی و گرمایشی فعالیت می کند.

×