تعمیر مشعل گازی و گازوئیلی: اعزام تعمیرکار مشعل موتورخانه

تعمیر مشعل گازی و گازوئیلی: اعزام تعمیرکار مشعل موتورخانه

تعمیر مشعل گازی موتورخانه با هدف رفع عیب و فراهم ساختن امکان استفاده موجود از مشعل سیستم گرمایش به منظور گرم نمودن آب در بویلر موتورخانه مورد استفاده قرار می گیرد. گرچه سرویس به موقع این جزء مهم از موتورخانه می تواند از ایجاد خرابی و آسیب در این جزء از اجزای تاسیسات حرارتی جلوگیری نماید، با این وجود ممکن است در برخی موارد به دلیل افزایش عمر دستگاه، لازم باشد در فرایند تعمیر موتورخانه از یک تعمیرکار ماهر تاسیسات جهت سرویس و تعمیرات انواع مشعل (گازی و گازوئیلی) خود کمک بخواهید.

اعزام تعمیرکار
اعزام تعمیرکار
گالری تصاویر
قیمت ها

هزینه و قیمت تعمیر مشعل موتورخانه چقدر است؟

خدماتی همچون نصب، سرویس و تعمیر مشعل به دلیل وجود انواع و مدل های گوناگون و همچنین نوع و محل نصب دارای هزینه ها و سیکل کاری متفاوتی بوده که نمیتوان به صورت دقیق هزینه و قیمت آن را بیان کرد. شما عزیزان میتوانید به صورت تلفنی با کارشناسان شرکت تهویه گستر راگا تماس حاصل کنید و با توضیحات کامل و جامع ما از خدمات این مجموعه کمال استفاده را ببرید. شرکت ما تمامی خدمات را با هزینه معقول به صرفه و با بهترین کیفیت به مرحله اجرا درمی آورد.

شرح تعمیرات حداقل قیمت(تومان) حداکثر قیمت(تومان)
تعمیر مشعل موتورخانه و راه اندازی مجدد 400000 1100000
سرویس سالیانه مشعل موتورخانه  شامل تنظیم و پاکسازی فیلترها 300000 900000
سرویس کامل مشعل گازی تا ظرفیت 200 هزار 210000 470000
سرویس کامل مشعل گازی تا ظرفیت 200 تا600 هزار 450000 650000
سرویس کامل مشعل گازسوز تا ظرفیت 600 به بالا هزار 650000 1000000
عیب یابی مشعل گازی و گازوئیلی 150000 250000
تعویض موتور مشعل موتورخانه تا 1 کیلووات 150000 300000
تعویض موتور از 1 کیلو وات به بالا 350000 550000
تعویض الکترود جرقه یا یون مشعل گازی موتورخانه 150000 200000
تعویض شعله پخش کن مشعل موتورخانه 240000 380000
تعویض شیر برقی مشعل 150000 220000
تعویض رله مشعل گازی 90000 190000
تعویض ترانس جرقه به همراه وایر 190000 290000
تعویض پایه رله کامل 180000 350000
تعویض بوبین شیر برقی مشعل موتورخانه 250000 400000
تعویض خازن موتور مشعل گازی 30000 70000
تعویض پرشر گاز مشعل 110000 160000
تعویض چشمی مشعل گازی موتورخانه 140000 230000
تعویض بلبرینگ موتور مشعل 70000 250000
تعویض شلنگ گاز مشعل گازسوز 80000 200000
دریافت مشاوره (در صورت عدم درخواست تعمیرکار) 200000 200000

چنانچه به اطلاعات بیشتری در زمینه تعمیر مشعل موتورخانه احتیاج داشته و یا می خواهید یک تعمیرکار مشعل گازی یا گازوئیلی را به محل شما اعزام کنیم. کافی است سفارش خود را از بخش فرم سفارش ثبت نمایید.

بیشتر آشنا شوید

مشعل موتورخانه چیست؟

مشعل موتورخانه، که از آن با نام برنر (burner) نیز یاد می شود، وسیله ای است که انرژی شیمیایی را به انرژی حرارتی تبدیل کرده و آن را به منظور گرم نمودن آب مورد نیاز سیستم شوفاژ، به دیگ یا بویلر منتقل می کند. در واقع تعمیر مشعل موتورخانه را باید یکی از زیر مجموعه های تعمیر موتورخانه در ارتباط با تعمیر دیگ چدنی و فولادی دانست.

انواع مختلف مشعل ها در موتورخانه شامل موارد زیر هستند:

 • مشعل گازوئیلی موتورخانه
 • مشعل گازی موتورخانه

جالب است بدانید که در تعمیر پکیج و به هنگام خرابی مشعل آن نیز عملیاتی مشابه در ابعاد بسیار کوچک تر انجام می پذیرد.

تعمیر مشعل گازی
تعمیر مشعل گازی

ویدئو آموزش عیب یابی مشعل گازی

عیب یابی مشعل گازی اولین گام در تعمیر صحیح این بخش از سیستم گرمایشی در موتورخانه ساختمان ها است. مشاهده ویدئو زیر هم برای تعمیرکاران مشعل گازی و هم برای شما کاربران گرامی مفید خواهد بود.

تعمیر مشعل گازی موتورخانه

انواع مشعل کدامند؟

از آنجایی که کار اصلی مشعل در موتورخانه ها ایجاد حرارت برای گرم نمودن آب است، بهتر است آن ها را از نظر ماده سوختی مورد استفاده به دسته های مختلفی تقسیم کنیم. در واقع مشعل موتورخانه های شوفاژ همانطور که پیشتر گفته شده، به دو دسته کلی مشعل های گازوئیلی و مشعل های گازی تقسیم می شوند که امروزه انواع گازسوز به مراتب پر استفاده تر بوده و به این ترتیب نیاز به تعمیر مشعل گازی موتورخانه به مراتب بیشتر از نوع دیگر است.

تعمیر مشعل گازی

تعمیر مشعل موتورخانه شامل چه مواردی است؟

عیب یابی مشعل موتورخانه

اولین گام در فرایند تعمیر مشعل موتورخانه یافتن ایراد یا عیب یابی مشعل موتورخانه است. این خرابی ها می توانند به طور کلی فرایند سوختن را متوقف کنند، یا تنها به بد سوختن مشعل ختم شود. در واقع، وقتی که مشعل موتورخانه روشن نمی شود و یا درست نمی سوزد، راهی به جز کمک خواستن از یک تعمیرکار مشعل گازی شوفاژ وجود نخواهد داشت.

برخی از خرابی ها و عیب های مشعل موتورخانه و روش های تعمیر این ایرادات شامل موارد زیر هستند:

ردیفخرابیعلت مشکلروش تعمیر
1درست نبودن شعله ناشی از عدم اسپری صحیح سوختکم بودن فشار سوخت
یا کیپ شدن نازل سوخت مشعل موتورخانه
برای رفع این خرابی در مشعل موتورخانه باید به تعمیر بخش های مختلف مرتبط با نازل سوخت مشعل موتورخانه شامل مواردی نظیر فیلتر، چرخ دنده ها و پمپ آن بپردازیم.
2کم بودن فشار گاز در مشعل گازیمشکلات فیلتر، مشکلات نازل سوخت و مشکل شبکه گاز رسانیچنانچه پس از بررسی و تعمیر مشعل موتورخانه شامل تمیز نمودن فیلترها و نازل، مشکل همچنان باقی بود، به احتمال زیاد مشکل از شبکه گاز رسانی بوده و برای رفع آن باید با شرکت گاز تماس بگیرید.
3خاموش شدن مشعل موتورخانه پس از مدتی کوتاهدو دلیل احتمالی این خرابی، مشکلات نشتی و یا تمام شدن سوخت مشعل هستند.چنانچه پس از بررسی منبع سوخت رسانی متوجه مشکلی در این بخش نشدید، باید به بررسی امکان نشتی مشعل موتورخانه پرداخت و آن را تعمیر کنید.
4خاموش شدن پیاپی و مکرر مشعل گازیخرابی های موجود در شیر مغناطیسی و جرقه زن، تنظیم نبودن الکترودهای مشعل، مشکلات شعلهبرای رفع این مشکل باید با تنظیم فاصله الکترودها ولتاژ را تا حد ممکن افزایش دهیم و نسبت ترکیب سوخت و هوا را تنظیم نماییم.
5پس زدن شعل توسطعدم ترکیب هوا و سوخت به میزان لازم و مشکل سیستم جرقه زنیدر چنین وضعیتی به احتمال زیاد مشکل از الکترودها، سیستم جرقه زن و اتصالات آن ها است و با رفع خرابی آن ها می توان از تعمیر مشعل گازی به صورت صحیح اطمینان حاصل کرد.
تعمیر مشعل گازی موتورخانه
تعمیر مشعل گازی موتورخانه

تعویض یون مشعل از پر تقاضا ترین تعمیرات مشعل موتورخانه

یکی از خدماتی که در دسته تعمیرات مشعل موتورخانه به دفعات مشاهده شده، نیاز به تعویض یون مشعل است. در طی این فرایند، تعمیرکار مشعل موتورخانه ابتدا ورودی سوخت را بسته و پس ساز آن به باز کردن مشعل می پردازد، تا به بخش نگهدارنده یون دست پیدا کند. سپس به جای گذاری یون قدیمی با یون جدید می نماید.

تعمیر مشعل موتورخانه و سرویس آن توسط سرویسکار ماهر

عیب یابی و تعمیر رله مشعل موتورخانه

یکی دیگر از قطعات مشعل موتورخانه که گاهاً دچار مشکل شده و نیاز به تعویض یا تعمیر خواهد داشت، رله مشعل است. فرایند تعمیر رله مشعل موتورخانه با تست این قطعه و جایگزینی آن در صورت خرابی آن آغاز شده و با جمع کردن مشعل پایان می یابد.

فرایند سرویس و نگهداری مشعل موتورخانه شامل چه مراحلی است؟

سرویس و نگهداری مشعل از جمله فعالیت های اصلی شرکت تهویه گستر راگا است و به همین دلیل تیم ما این خدمات را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. این فرایندها که شامل بازدید و بررسی کارکرد مشعل در بازه های زمانی مشخص، با استفاده از تجهیزات به روز تعمیر مشعل موتورخانه و کادری متخصص انجام می گیرد تا از بروز خرابی های احتمالی و افت کارکرد سیستم جلوگیری به عمل آید. این فرایند با ثبت سفارش اعزام تعمیرکار مشعل موتورخانه از سوی شما آغاز شده و با اتمام تعمیر و رفع کامل عیب و ارائه ضمانت نامه به پایان می رسد.

مشعل های گازوئیلی و مشعل های گازی حداقل باید سالی یک مرتبه توسط تعمیرکاران مجرب و حرفه ای به سرویس آنها بپردازند. در وهله اول اگر با مشکلات مشعل گازی مواجه شدید باید مواردی همچون برق مشعل، مسیر سوخت، شیر مغناطیسی گاز، رگولاتور گاز، کلید فشار هوا و وضعیت کلیدها روی پنل بررسی کرده و سپس اقدامات زیر را انجام شود.

 • خاموش کردن کلید برق مشعل
 • فتوسل را بیرون آورده و آن را به آرامی با پارچه ای تمیز می کنید.
 • باز کردن اتصال کابل های ولتاژ قوی ترانسفورمر
 • باز کردن لوله های سوخت از پمپ
 • شعله پخش کن را باز کرده و سپس آن را تمیز می کنید.
 • تمیز کردن نازل و اجزای داخلی آن
 • تمیز کردن الکترودها و تنظیم درست آنها
 • تمیز کردن فیلترها و قرار دادن در جای خود
 • کابل ها، اتصالات و لوله هایی را که باز کرده بودید را دوباره می بندید.
تعمیر مشعل گازی موتورخانه

نکات مهم جهت نگهداری و تعمیر انواع مشعل موتورخانه

نگهداری و مراقبت از موتورخانه و اجزای آن مستلزم رعایت یکسری نکات ایمنی و اصولی است که فرد تعمیرکار هنگام سرویس و تعمیر مشعل گازی باید آنها را در نظر داشته باشد. اگر می خواهید از تجهیزات تاسیساتی خود به درستی مراقبت شود به 10 نکته طلایی ذکر شده در پایین توجه داشته باشین.

 1. کارشناسان توصیه می کنند که هر مشعلی با یک نوع سوختی کار می کند، توصیه می شود برای هر مشعلی چه گازی چه گازوئیلی از سوخت مخصوص خود استفاده کنید، هرگونه تغییر سوختی می تواند عواقب خطرناکی را به همراه داشته باشد.
 2. دمای استاندارد و مناسب برای تمامی قطعات مشعل حدود 60 درجه می باشد. لطفا برای سالم ماندن قطعات آنها را در درجات بالاتر قرار ندهید.
 3. برای محافظت از مشعل، آن را در معرض تابش نور مستقیم آفتاب، گرد و غبار و باران و مکان های مرطوب قرار ندهید.
 4. برای هر مشعلی یک دودکش مجزا در نظر بگیرید.
 5. جریان برق و گاز راقبل از هر اقدامی قطع کنید.
 6. قبل از هرگونه اقدامی مسیر لوله کشی، شلنگ ها و اتصالات را از وجود نشتی برررسی کنید.
 7. تجهیزات مهم در موتورخانه مانند مشعل، دیگ و سایر اجزای آن را نباید به آن ها بی توجه بود وباید به طور منظم بررسی و کنترل شوند.
 8. از قرار دادن مواد آتش زا در موتورخانه و در کنار مشعل جدا خودداری نمایید.
 9. جهت مطلع شدن از نشتی گاز می توانید از دتکتورهای حساس در موتورخانه خود استفاده کنید.
 10. به یاد داشته باشید برای مهار کردن آتش از حریق خشک استفاده کنید.

فرآیند سفارش تعمیرات مشعل موتورخانه چه مراحلی دارد؟

ما در مجموعه تهویه گستر راگا برای حفظ رضایت و تسریع درامور سفارش خدمات  تعمیر مشعل موتورخانه مراحل ثبت سفارش را به صورت کاملا برنامه ریزی شده و یک سیکل کاملا از قبل تنظیم شده برای شما فراهم آورده ایم تا در کوتاه ترین زمان آماده خدمت رسانی به شما کارگزاران محترم باشیم.

شما می توانید با استفاده از دو روش ثبت درخواست تلفنی و یا اینترنتی، تمامی پروژه های مرتبط با تعمیرات انواع مشعل گازی و گازوئیلی خود را به ما بسپارید. برای این کار کافی است با یکی از شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید، یا با استفاده از فرم ثبت سفارش، درخواست خود را برای ما ارسال نمایید. به این ترتیب همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن و با توجه به نیازهای شما، پس از ارسال یک پیش قرارداد و دریافت تائیدیه از جانب شما، یک یا چند نفر از متخصصین مربوطه را برای سنجش دقیق تر و شروع انجام پروژه به محل مورد نظر شما اعزام خواهند نمود.

سرویس مشعل گازسوز موتورخانه

آیا برای نگهداری سایر تاسیسات نیز می توانید به ما مراجعه نمایید؟

بله؛ مجموعه ما علاوه بر اجرای تمامی خدمات عیب یابی، سرویس و تعمیر مشعل موتورخانه در کوتاه ترین زمان و به بهترین شکل، آماده ارائه خدمات مرتبط با سایر سامانه های تاسیساتی نیز می باشد و با داشتن کادری متخصص این خدمات را با بالاترین کیفیت و استفاده از بهترین قطعات و لوازم به شما ارائه می نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه سری به صفحه نگهداری موتورخانه بزنید و برای ثبت درخواست خود جهت نگهداری و حفظ از تجهیزات تاسیساتی، از دو روش تلفنی و اینترنی اقدام نمایید.

خدمات مرتبط با تعمیر مشعل موتورخانه را در چه مناطقی از تهران انجام می دهیم؟

مجموعه ما برای سهولت در کار و رضایت شما عزیزان، چندین تیم متخصص را به صورت فعال و آماده به کار در سطح شهر مستقر کرده است تا نیاز شما عزیزان را در کوتاه ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت ممکن رفع نماید. به طور کلی، این مجموعه آماده خدمت رسانی در کلیه مناطق شهر تهران می باشد. در واقع چنانچه بخواهید تعمیر مشعل موتورخانه خود را به ما بسپارید، می توانید اطمینان داشته باشید، که در سریع ترین زمان ممکن این خدمت را دریافت خواهید نمود.

تعمیر مشعل
تعمیر burner گازی موتورخانه

چنانچه می خواهید به لیست قیمت ها و نکات آموزشی این صفحه دسترسی داشته باشید، می توانید نسخه PDF آن را دریافت کنید.

منظوراز تعمیر مشعل موتورخانه به همراه ضمانت چیست؟

تمامی سرویس ها در تهویه گستر راگا، از جمله تعمیر مشعل موتورخانه و سرویس آن، شامل تضمین کیفیت انجام کار هستند. این سرویس ها با بهترین کیفیت، بهترین قیمت و در بهترین زمان ممکن انجام شده و بهره بردن از حضور متخصصین توانمند در کنار ابزار و قطعات جانبی بسیار با کیفیت می تواند این اطمینان را به شما بدهد که تا مدت ها بدون هرگونه مشکل از این وسیله استفاده نمایید. ما در زمان اتمام پروژه یک کارت شامل زمان انجام خدمت، مدت گارانتی و سایر جزئیات در اختیار شما قرار خواهیم داد بدین معنا که در صورت بروز مشکل در خدمات ارائه شده، این مجموعه به صورت 24 ساعته آماده رفع نقص می باشد.

6 پاسخ به “تعمیر مشعل گازی و گازوئیلی: اعزام تعمیرکار مشعل موتورخانه”

 1. مهران ملکی گفت:

  سلام خسته نباشید، مشعل موتورخانه ما به محض روشن شدن دوباره خاموش میشه خواستم بدونم مشکلش چیه و اینکه هزینه تعمیرش حدودا چقد میشه؟

  • خاموش شدن مشعل موتورخانه می تواند علل مختلف بسیاری داشته باشد. توصیه می شود برای بررسی دقیق تر علائم و تشخیص روش تعمیر مشعل موتورخانه خود، با شماره تلفن های موجود تماس بگیرید.

 2. علی لشکری گفت:

  سلام ، آیا فقط مشعل گازی تعمیر می کنید، یا مشعل گازوئیلی رو هم همون قدر تخصصی می تونید تعمیر کنید؟ ما توی موتورخونه مون مشعل گازوئیلی داریم ولی هربار با شرکتای دیگه کار کردیم به مشکل خوردیم، میشه راهنمایی کنید؟

  • تعمیر انواع مشعل توسط تعمیرکاران تهویه گستر راگا، قابل انجام است. کافی است درخواست خود را با استفاده از بخش ثبت سفارش به اطلاع ما برسانید.

 3. علیرضا گفت:

  سلام، می خوام بدونم که مشعل گازی هم تعمیر می کنید یا نه؟

  • بله، چنانچه به خدمات تعمیر انواع گازوئیلی مشعل موتورخانه احتیاج دارید، می توانید درخواست خود را ثبت کنید، تا یک تعمیرکار مشعل گازوئیلی ماهر را به محل شما اعزام کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی

گواهی تایید صلاحیت

جزو انجمن صنفی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از سازمان برنامه و بودجه کشور

گواهی تایید صلاحیت

صلاحیت ایمنی پیمانکاران HSE از وزارت کار و رفاه اجتماعی

×