نصب فن کویل : قیمت و هزینه راه اندازی فن کویل چقدر است؟

نصب فن کویل به دلیل پیچیدگی های موجود و احتمال آسیب دیدن این وسیله، تنها باید توسط متخصصین و نصاب های ماهر انجام بپذیرد. ممکن است ظاهر ساده این دستگاه، شما را کنجکاو کند که آیا می توانید خودتان فن کویل را نصب کنید یا خیر. در این باره باید به شما بگوییم اگر پیش از این تجربه نصب تجهیزات مشابه را داشته اید، شاید چند درصدی شانس موفق شدن در این مسیر را داشته باشید. با این وجود اگر می خواهید از صحت و سلامت دستگاه و عملکرد صحیح آن پس از راه اندازی اطمینان داشته باشید، بهتر است کار را به یک نصاب فن کویل بسپارید.

نصب فن کویل : قیمت و هزینه راه اندازی فن کویل چقدر است؟

فن کویل چیست؟

فن کویل ها یکی از سیستم های تهویه هوای مطبوع ( سرمایش و گرمایش ) می باشد که به دو نوع تقسیم بندی می شود.

در نوع اول فن کویل علاوه بر تهویه سرمایش و یا گرمایش محیط، با دریچه هایی که در پشت خود دارد هوای تازه را نیز به داخل راه میدهند، اما در نوع دوم فن کویل، به سرمایش و یا گرمایش محیط میپردازد و هوای تازه توسط هواساز از طریق کانال ها جابه جا خواهد شد.

علاوه بر این از نظر سرمایش و یا گرمایش به دو نوع چهار لوله ای ( هم زمان هم میتواند سرمایش و هم گرمایش محیط را بر طرف کند ) و دو لوله ای ( که تنها برای ورود و خروج آب سرد و یا گرم ) می باشد، این آب سرد و یا گرم معمولا از دیگ های موتور خانه و یا برج های خنک کن تامین می شود.

انواع فن کویل کدامند؟

در این قسمت ما میتوانیم فن کویل ها را به انواع متفاوت از نظر ظاهری و محل نصب تقسیم کنیم که در زیر به آن می پردازیم.

فن کویل کاستی

از ویژگی های این نوع فن کویل می توان به استفاده از لوله ها و انشعابات در داخل سقف اشاره کرد، همچنین به دلیل چهار جهته بودن خروجی های هوا امروزه دارای طرفدار های بیشتری بوده و کاربردی تر خواهد بود.

فن کویلی سقفی

فن کویل سقفی به دو حالت تو کار  و رو کار می باشد که معمولا درون سقف های کاذب نصب می شود.

فن کویل دیواری

این نوع از فن کویل ها ظاهری شبیه به اسپلیت داشته و تنها تفاوت آن استفاده از سیستم سرمایش مرکزی است.

فن کویل زمینی

فن کویل های زمینی امروزه در ساختمان ها و مراکز اداری که دارای سقف کوتاه بوده ویا از سقف کاذب برخوردار نیستند، استفاده می شود که دارای هزینه نصب، سرویس و تعمیر پایین تری بوده ولی به دلیل نصب بر روی زمین با مشکل کمبود جا رو به رو خواهید شد.

فرایند نصب فن کویل شامل چه مراحلی است؟

سیستم های تهویه هوای فن کویل به دلیل پیچیدگی در نوع و مدل های متفاوت دارای مراحل نصب گوناگونی خواهند بود ولی به طور کلی، برای نصب فن کویل ها ابتدا باید به طراحی و نقشه کشی اولیه متناسب با فضا و حجم و قدرت دستگاه ها پرداخت، سپس با تهیه لوازم و قطعات مورد نیاز و برنامه ریزی کامل و جامع به عملیات نصب آن می پردازیم.

هزینه و قیمت نصب فن کویل چگونه تعییین می شود؟

همان گونه که در توضیحات بالا متوجه شدید، فن کویل های نوع و مدل متفاوتی دارند در نتیجه دارای هزینه های نصب گوناگونی نیز هستند که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

هزینه و قیمت نصب فن کویل چقدر است؟

هزینه نصب دستگاه های فن کویل متناسب با نوع و مدل، اندازه و قدرت، محل نصب، لوازم و قطعات، نیروی کار و مدت زمان نصب دستگاه های فن کویل ها به شکل دقیق نمیتوان گفت. شما کارگزاران می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه و قیمت نصب فن کویل ها با شرکت تهویه گستر راگا تماس حاصل فرمایید.

فرآیند انجام خدمات توسط نصاب فن کویل شامل چه مراحلی است؟

حال که میخواهیم در رابطه با نصب سیستم های تهویه فن کویل صحبت کنیم باید بگوییم که نصب اصولی ابتدا از طرح نقشه متناسب با حجم و اندازه دستگاه و با در نظر گرفتن محیط منزل و یا ساختمان، شروع  می شود. سپس در مرحله بعد خرید لوازم و قطعات با برنامه ریزی کامل صورت میگیرد. متناسب با پیچیدگی کار تعداد نیرو های لازم محاسبه و به عملیات نصب می پردازیم .

بله. سیستم فن کویل یک سیستم تهویه هوای نسبتا پیچیده می باشد که برخی اوقات به دلیل استفاده نادرست در بعضی مواقع دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر دارد، در هنگام بروز مشکل در سیستم خود در زمینه های تعمیر فن کویل ها نیز میتوانین از خدمات شرکت تهویه گستر راگا در کوتاه ترین زمان بیشترین بهره را ببرید.

نصب فن کویل را در چه مناطقی از تهران انجام می دهیم؟

شرکت تهویه گستر راگا برای تسریع در امر خدمت رسانی به شما عزیزان، کادر متخصص خود را به صورت چندین گروه فعال مستقر در سطح تهران آماده خدمت رسانی قرار داده است تا با ارائه با کیفیت ترین فعالیت ها رضایت شما کارگزاران محترم را کسب کند.

نصب فن کویل با ضمانت به چه معنا است؟

این مجموعه با داشتن سابقه درخشان در زمینه تعمیرات ، سرویس و نصب فن کویل ها به همراه کادری متخصص و مجرب در این زمینه برای اطمینان خاطر داشتن شما عزیزان در هنگام پایان کار برگ ضمانت تقدیم شما میکند. شرکت تهویه گستر راگا با اطمینان از خدمات ارائه داده شده آمادگی قبول هرگونه فعالیت تاسیساتی با ارائه ضمانت نامه می باشد .

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تماس با ما
0
سوالی دارید؟ تجربه ای داشتید ؟ برای ما بنویسید !x