تعمیر مشعل موتورخانه

تعمیر مشعل موتورخانه

تعمیر مشعل موتورخانه با هدف رفع عیب و فراهم ساختن امکان استفاده موجود از مشعل سیستم گرمایش به منظور گرم نمودن آب در بویلر موتورخانه مورد استفاده قرار می گیرد. گرچه سرویس به موقع مشعل موتورخانه می تواند از ایجاد خرابی و آسیب در این جزء از اجزای تاسیسات حرارتی جلوگیری نماید، با این وجود ممکن است در برخی موارد به دلیل افزایش عمر دستگاه، لازم باشد از یک تعمیرکار ماهر تاسیسات برای تعمیر مشعل موتورخانه خود کمک بخواهید.

مشعل موتورخانه چیست؟

مشعل دستگاهی است که با ترکیب مقدار معینی هوا و سوخت (به این عمل احتراق گفته می‌شود) در یک فضای ایمن، انرژی سوخت را به انرژی گرمایی تبدیل می‌کند که در اثر این احتراق مقداری گاز نیز تولید شده که از راه دود کش خارج می‌شود. این انرژی تولید شده توسط دو روش جابه‌جایی و تشعشع به محیط اطراف انتقال داده می‌شود.

مشعل (BURNER) وسیله ای است که با استفاده از سوخت گاز، گازوئیل، مازوت و یا سایر سوخت ها انرژی گرمایشی را با استفاده از شعله مستقیم ایجاد می کند. مشعل ها بر اساس سوخت مصرفی و ظرفیت گرمایشی و نوع مصرف انتخاب می شوند. مشعل ها عمدتا جهت گرمایش سیستم هایی مانند دیگ بخار و دیگهای فولادی و چدنی (گرم کردن مایعات ناقل حرارت) استفاده می شوند. در واقع تعمیر مشعل موتورخانه را باید یکی از زیر مجموعه های تعمیر موتورخانه دانست.

انواع مشعل کدامند؟

مشعل‌ها بر اساس: پروفیل شعله تولید شده، نوع سوخت، طریقه اشتعال، ظرفیت کاری و … تقسیم‌بندی می‌شوند. کار اصلی مشعل ایجاد گرمایش می‌باشد که با توجه به نیاز کار، مشعل مورد نظر را انتخاب می‌کنند. یکی از بزرگترین استفاده‌های مشعل در صنعت گرمایش به عنوان موتور احتراق بویلرها می‌باشد.

تعمیر مشعل گازی

مشعل گازسوز
اين مشعلها براي احتراق گاز طبيعي طراحي شده اند. دبي سوخت گازي لازم در اين مشعلها، توسط شير برقي كنترل شده و هواي لازم براي احتراق آنها توسط يك دمنده كه بر روي محور موتور نصب شده است تأمين ميشود. دبي اين هوا هم توسط دمپر هوايي كه در ساختمان مشعل نصبشده است، كنترل ميشود.

نگهداری، سرویس و تعمیر مشعل موتورخانه شامل چه مواردی است؟

عیب یابی مشعل موتورخانه

ابتدا  مشعل موتور خانه را روشن می کنیم، سپس نوع کارکرد دستگاه را کنترل نموده و با بازدید از دستگاه عیوب و نقص در سیستم را شناسایی میکنیم که میتواند شامل ؛عدم روشن ماندن شعله، باز نکردن شیر برقی گاز، خرابی یاتاقان ها، عمل نکردن جرقه زن و … باشد.

تعویض یون مشعل

یکی دیگر از فعالیت های خدماتی در زمینه تعمیر مشعل های موتور خانه، تعویض یون مشعل می باشد که در این قسمت مراحل کاری شامل مراحل زیر می باشد:

۱ــ کليداصلى برق ورودى به مشعل را قطع کنيد.

۲ــ با يک آچار مناسب در مشعل را باز کنيد.

۳ــ مهره ماسوره يا مهره ورود گاز به داخل مشعل را باز کنيد.

۴ــ دوعدد پيچ نگهدارندهٔ گاز را که بعد از شيربرقى لوله مشعل قرار دارد شل کنيد.

۵ ــ مجموعه لوله گاز الکترود جرقه و الکترود يون شبکه احتراق را بيرون آوريد.

۶ ــ پيچ روى بست الکترود جرقه و الکترود يون را شل کنيد.

تعمیر مشعل موتورخانه و سرویس آن توسط سرویسکار ماهر

تست و تعمیر رله مشعل

در این مرحله ابتدا با استفاده از دستگاه تست رله، سلامت رله بررسی می شود سپس سیم کشی های رله مورد بررسی قرار میگیرند. پس از بررسی رله و پایه های رله در صورت یافت نقص و خطا در کارکرد سیستم ابتدا قطعات و لوازم مورد نیاز تهیه شده و با استفاده از کادری متخصص به رفع مشکل و تعمیر رله مشعل می پردازیم.

فرایند سرویس و نگهداری مشعل شامل چه مراحلی است؟

سرویس و نگه داری مشعل از جمله فعالیت های مهم و ضروری می باشد که شرکت تهویه گستر راگا این خدمات را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. این فرایندها که شامل بازدید و بررسی کارکرد مشعل در بازه های زمانی مشخص، با استفاده از دستگاه و کادری متخصص باید انجام گیرد تا از بروس خرابی های احتمالی و افت کارکرد سیستم جلوگیری به عمل آید.

هزینه و قیمت تعمیر مشعل چقدر است؟

خدماتی همچون نصب، سرویس و تعمیر مشعل به دلیل وجود انواع و مدل های گوناگون و همچنین نوع و محل نصب دارای هزینه ها و سیکل کاری متفاوتی بوده که نمیتوان به صورت دقیق هزینه و قیمت آن را بیان کرد. شما عزیزان میتوانید به صورت تلفنی با کارشناسان شرکت تهویه گستر راگا تماس حاصل کنید و با توضیحات کامل و جامع ما از خدمات این مجموعه کمال استفاده را ببرید. شرکت ما تمامی خدمات را با هزینه معقول به صرفه و با بهترین کیفیت به مرحله اجرا درمی آورد.

 

شرح تعمیراتحداقل قیمت(تومان)حداکثر قیمت(تومان)
تعمیر مشعل موتورخانه و راه اندازی مجدد3500001100000
سرویس سالیانه مشعل موتورخانه  شامل تنظیم و پاکسازی فیلترها250000850000

فرآیند سفارش تعمیرات مشعل چه مراحلی دارد؟

ما در مجموعه تهویه گستر راگا برای حفظ رضایت و تسریع درامور سفارش خدمات  تعمیر مشعل مراحل ثبت سفارش را به صورت کاملا برنامه ریزی شده و یک سیکل کاملا از قبل تهیه شده برای شما فراهم آورده ایم تا در کوتاه ترین زمان آماده خدمت رسانی به شما کارگزاران محترم باشیم.

شما می توانید با استفاده از دو روش ثبت درخواست تلفنی و یا اینترنتی، تمامی پروژه های مرتبط با تاسیسات خود را به ما بسپارید. برای این کار کافی است با یکی از شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید، یا با استفاده از فرم ثبت سفارش، درخواست خود را برای ما ارسال نمایید. به این ترتیب همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن و با توجه به نیازهای شما، پس از ارسال یک پیش قرارداد و دریافت تائیدیه از جانب شما، یک یا چند نفر از متخصصین مربوطه را برای سنجش دقیق تر و شروع انجام پروژه به محل مورد نظر شما اعزام خواهند نمود.

سرویس مشعل گازسوز موتورخانه

بله؛ شرکت تهویه گستر راگا علاوه بر اجرای تمامی خدمات نصب، سرویس و تعمیر مشعل در کوتاه ترین زمان و به بهترین شکل ، کلیه فعالیت ها در زمینه های تاسیسات نیز با داشتن کادری متخصص با بالاترین کیفیت و استفاده از بهترین قطعات و لوازم انجام می دهد.

خدمات مرتبط با تعمیر مشعل را در چه مناطقی از تهران انجام می دهیم؟

شرکت تهویه گستر راگا برای سهولت در کار و رضایت کارگزاران، چندین تیم متخصص به صورت فعال و آماده به کار در سطح شهر قرار داده تا خدمات شما عزیزان را در کوتاه ترین زمان ممکن و با بهترین کادر ارائه دهد. به طور کلی، این مجموعه آماده خدمت رسانی در کلیه مناطق سطح شهر می باشد. در واقع چنانچه بخواهید تعمیر مشعل موتورخانه خود را به ما بسپارید، می توانید اطمینان داشته باشید، که در سریع ترین زمان ممکن این خدمت را دریافت خواهید نمود.

منظور از تعمیر مشعل به همراه ضمانت و به صورت 24 ساعته چیست؟

تمامی سرویس های ما، از جمله تعمیر مشعل و سرویس آن، شامل تضمین کیفیت انجام کار هستند. این سرویس ها با بهترین کیفیت در بهترین زمان ممکن انجام شده و بهره بردن از حضور متخصصین توانمند در کنار ابزار و قطعات جانبی بسیار با کیفیت می تواند این اطمینان را به شما بدهد که تا مدت ها می توانید از این وسیله سرمایشی به بهترین نحو استفاده کنید. ما در زمان اتمام پروژه یک کارت شامل زمان انجام خدمت، مدت گارانتی و سایر جزئیات در اختیار شما قرار خواهیم داد بدین معنا که در صورت بروز مشکل در خدمات ارائه شده، این مجموعه به صورت 24 ساعته آماده رفع نقص می باشد.


0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی

گواهی تایید صلاحیت

جزو انجمن صنفی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از سازمان برنامه و بودجه کشور

گواهی تایید صلاحیت

صلاحیت ایمنی پیمانکاران HSE از وزارت کار و رفاه اجتماعی

ارتباط با تهویه گستر راگا
جهت دریافت مشاوره کلیک نمایید
0
سوالی دارید؟ تجربه ای داشتید ؟ برای ما بنویسید !x