تعمیر مشعل موتورخانه

تعمیر مشعل موتورخانه

تعمیر مشعل موتورخانه با هدف رفع عیب و فراهم ساختن امکان استفاده موجود از مشعل سیستم گرمایش به منظور گرم نمودن آب در بویلر موتورخانه مورد استفاده قرار می گیرد. گرچه سرویس به موقع مشعل موتورخانه می تواند از ایجاد خرابی و آسیب در این جزء از اجزای تاسیسات حرارتی جلوگیری نماید، با این وجود ممکن است در برخی موارد به دلیل افزایش عمر دستگاه، لازم باشد از یک تعمیرکار ماهر تاسیسات برای تعمیر مشعل موتورخانه خود کمک بخواهید.

مشعل موتورخانه چیست؟

مشعل موتورخانه، که از آن با نام برنر (burner) نیز یاد می شود، وسیله ای است که انرژی شیمیایی را به انرژی حرارتی تبدیل کرده و آن را به منظور گرم نمودن آب مورد نیاز سیستم شوفاژ، به دیگ یا بویلر منتقل می کند. در واقع تعمیر مشعل موتورخانه را باید یکی از زیر مجموعه های تعمیر موتورخانه . در ارتباط با تعمیر دیگ چدنی و فولادی (تعمیر بویلر) دانست. انواع مختلف مشعل ها در موتورخانه شامل موارد زیر هستند:

  • مشعل گازوئیلی موتورخانه
  • مشعل گازی موتورخانه
جالب است بخوانید:
عیب یابی مشعل گازی و گازوئیلی موتورخانه

تعمیر مشعل گازی موتورخانه

 

انواع مشعل کدامند؟

از آنجایی که کار اصلی مشعل در موتورخانه ها ایجاد حرارت برای گرم نمودن آب است، بهتر است آن ها را از نظر ماده سوختی مورد استفاده به دسته های مختلفی تقسیم کنیم. در واقع مشعل موتورخانه های شوفاژ همانطور که پیشتر گفته شده، به دو دسته کلی مشعل های گازوئیلی و مشعل های گازی تقسیم می شوند که امروزهه انواع گازسوز به مراتب پر استفاده تر بوده و به این ترتیب نیاز به تعمیر مشعل گازی موتورخانه به مراتب بیشتر از نوع دیگر است.

جالب است بخوانید:
انواع مشعل موتورخانه و تفاوت آنها

تعمیر مشعل گازی

نگهداری، سرویس و تعمیر مشعل موتورخانه شامل چه مواردی است؟

عیب یابی مشعل موتورخانه

اولین گام در فرایند تعمیر مشعل موتورخانه یافتن ایراد یا عیب یابی مشعل موتورخانه است. این خرابی ها می توانند به طور کلی فرایند سوختن را متوقف کنند، یا تنها به بد سوختن مشعل ختم شود. در واقع، وقتی که مشعل موتورخانه روشن نمی شود و یا درست نمی سوزد، راهی به جز کمک خواستن از یک تعمیرکار مشعل گازی شوفاژ وجود نخواهد داشت.

برخی از خرابی ها و عیب های مشعل موتورخانه و روش های تعمیر این ایرادات شامل موارد زیر هستند:

 

ردیفخرابیعلت مشکلروش تعمیر
1درست نبودن شعله ناشی از عدم اسپری صحیح سوختکم بودن فشار سوخت
یا کیپ شدن نازل سوخت مشعل موتورخانه
برای رفع این خرابی در مشعل موتورخانه باید به تعمیر بخش های مختلف مرتبط با نازل سوخت مشعل موتورخانه شامل مواردی نظیر فیلتر، چرخ دنده ها و پمپ آن بپردازیم.
2کم بودن فشار گاز در مشعل گازیمشکلات فیلتر، مشکلات نازل سوخت و مشکل شبکه گاز رسانیچنانچه پس از بررسی و تعمیر مشعل موتورخانه شامل تمیز نمودن فیلترها و نازل، مشکل همچنان باقی بود، به احتمال زیاد مشکل از شبکه گاز رسانی بوده و برای رفع آن باید با شرکت گاز تماس بگیرید.
3خاموش شدن مشعل موتورخانه پس از مدتی کوتاهدو دلیل اختمالی این خرابی، مشکلات نشتی و یا تمام شدن سوخت مشعل هستندچنانچه پس از بررسی منبع سوخت رسانی متوجه مشکلی در این بخش نشدید، باید به بررسی امکان نشتی مشعل موتورخانه پرداخت و آن را تعمیر کنید.
4خاموش شدن پیاپی و مکرر مشعل گازیخرابی های موجود در شیر مغناطیسی و جرقه زن، تنظیم نبودن الکترودهای مشعل، مشکلات شعلهبرای رفع این مشکل باید با تنظیم فاصله الکترودها ولتاژ را تا حد ممکن افزایش دهیم و نسبت ترکیب سوخت و هوا را تنظیم نماییم.
5پس زدن شعل توسطعدم ترکیب هوا و سوخت به میزان لازم و مشکل سیستم جرقه زنیدر چنین وضعیتی به احتمال زیاد مشکل از الکترودها، سیستم جرقه زن و اتصالات آن ها است و با رفع خرابی آن ها می توان از تعمیر مشعل گازی به صورت صحیح اطمینان حاصل کرد.
جالب است بخوانید:
عیب یابی مشعل گازی و گازوئیلی موتورخانه

تعویض یون مشعل از پر تقاضا ترین تعمیرات مشعل موتورخانه

یکی از خدماتی که در دسته تعمیرات مشعل موتورخانه به دفعات مشاهده شده، نیاز به تعویض یون مشعل است. در طی این فرایند، تعمیرکار مشعل موتورخانه ابتدا ورودی سوخت را بسته و پس ساز آن به باز کردن مشعل می پردازد، تا به بخش نگهدارنده یون دست پیدا کند. سپس به جای گذاری شون قدیمی با یون جدید می نماید.

تعمیر مشعل موتورخانه و سرویس آن توسط سرویسکار ماهر

عیب یابی و تعمیر رله مشعل موتورخانه

یکی دیگر از قطعات مشعل موتورخانه که گاهاً دچار مشکل شده و نیاز به تعویض یا تعمیر خواهد داشت، رله مشعل است. فرایند تعمیر رله مشعل موتورخانه با تست این قطعه و جایگزینی آن در صورت خرابی آن آغاز شده و با جمع کردن مشعل پایان می یابد.

فرایند سرویس، نگهداری و تعمیر مشعل موتورخانه شامل چه مراحلی است؟

سرویس و نگه داری مشعل از جمله فعالیت های اصلی شرکت تهویه گستر راگا است و به همین دلیل تیم ما این خدمات را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. این فرایندها که شامل بازدید و بررسی کارکرد مشعل در بازه های زمانی مشخص، با استفاده از تجهیزات به روز تعمیر مشعل موتورخانه و کادری متخصص انجام می گیرد تا از بروز خرابی های احتمالی و افت کارکرد سیستم جلوگیری به عمل آید. این فرایند با ثبت سفارش اعزام تعمیرکار مشعل موتورخانه از سوی شما آغاز شده و با اتمام تعمیر و رفع کامل عیب و ارائه ضمانت نامه به پایان می رسد.

تعمیر مشعل گازی موتورخانه

فرآیند سفارش تعمیرات مشعل موتورخانه چه مراحلی دارد؟

ما در مجموعه تهویه گستر راگا برای حفظ رضایت و تسریع درامور سفارش خدمات  تعمیر مشعل موتورخانه مراحل ثبت سفارش را به صورت کاملا برنامه ریزی شده و یک سیکل کاملا از قبل تنظیم شده برای شما فراهم آورده ایم تا در کوتاه ترین زمان آماده خدمت رسانی به شما کارگزاران محترم باشیم.

شما می توانید با استفاده از دو روش ثبت درخواست تلفنی و یا اینترنتی، تمامی پروژه های مرتبط با تعمیرات انواع مشعل گازی و گازوئیلی خود را به ما بسپارید. برای این کار کافی است با یکی از شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید، یا با استفاده از فرم ثبت سفارش، درخواست خود را برای ما ارسال نمایید. به این ترتیب همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن و با توجه به نیازهای شما، پس از ارسال یک پیش قرارداد و دریافت تائیدیه از جانب شما، یک یا چند نفر از متخصصین مربوطه را برای سنجش دقیق تر و شروع انجام پروژه به محل مورد نظر شما اعزام خواهند نمود.

سرویس مشعل گازسوز موتورخانه

بله؛ شرکت تهویه گستر راگا علاوه بر اجرای تمامی خدمات عیب یابی، سرویس و تعمیر مشعل موتورخانه در کوتاه ترین زمان و به بهترین شکل ، آماده ارائه خدمات مرتبط با سایر سامانه های تاسیساتی نیز می باشد و با داشتن کادری متخصص این خدمات را با بالاترین کیفیت و استفاده از بهترین قطعات و لوازم به شما ارائه می نماید.

خدمت مرتبط:
تعمیر موتورخانه (نگهداری شوفاژخانه)

خدمات مرتبط با تعمیر مشعل موتورخانه را در چه مناطقی از تهران انجام می دهیم؟

شرکت تهویه گستر راگا برای سهولت در کار و رضایت شما عزیزان، چندین تیم متخصص را به صورت فعال و آماده به کار در سطح شهر مستقر کرده است تا نیاز شما عزیزان را در کوتاه ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت ممکن رفع نماید. به طور کلی، این مجموعه آماده خدمت رسانی در کلیه مناطق شهر تهران می باشد. در واقع چنانچه بخواهید تعمیر مشعل موتورخانه خود را به ما بسپارید، می توانید اطمینان داشته باشید، که در سریع ترین زمان ممکن این خدمت را دریافت خواهید نمود.

تعمیر مشعل

منظور از تعمیر مشعل موتورخانه به همراه ضمانت و به صورت 24 ساعته چیست؟

تمامی سرویس های ما، از جمله تعمیر مشعل موتورخانه و سرویس آن، شامل تضمین کیفیت انجام کار هستند. این سرویس ها با بهترین کیفیت در بهترین زمان ممکن انجام شده و بهره بردن از حضور متخصصین توانمند در کنار ابزار و قطعات جانبی بسیار با کیفیت می تواند این اطمینان را به شما بدهد که تا مدت ها بدون هرگونه مشکل از این وسیله استفاده نمایید. ما در زمان اتمام پروژه یک کارت شامل زمان انجام خدمت، مدت گارانتی و سایر جزئیات در اختیار شما قرار خواهیم داد بدین معنا که در صورت بروز مشکل در خدمات ارائه شده، این مجموعه به صورت 24 ساعته آماده رفع نقص می باشد.

هزینه و قیمت تعمیر مشعل موتورخانه چقدر است؟

خدماتی همچون نصب، سرویس و تعمیر مشعل به دلیل وجود انواع و مدل های گوناگون و همچنین نوع و محل نصب دارای هزینه ها و سیکل کاری متفاوتی بوده که نمیتوان به صورت دقیق هزینه و قیمت آن را بیان کرد. شما عزیزان میتوانید به صورت تلفنی با کارشناسان شرکت تهویه گستر راگا تماس حاصل کنید و با توضیحات کامل و جامع ما از خدمات این مجموعه کمال استفاده را ببرید. شرکت ما تمامی خدمات را با هزینه معقول به صرفه و با بهترین کیفیت به مرحله اجرا درمی آورد.

شرح تعمیراتحداقل قیمت(تومان)حداکثر قیمت(تومان)
تعمیر مشعل موتورخانه و راه اندازی مجدد3500001100000
سرویس سالیانه مشعل موتورخانه  شامل تنظیم و پاکسازی فیلترها250000850000
سرویس کامل مشعل گازی تا ظرفیت 200 هزار200000450000
سرویس کامل مشعل گازی تا ظرفیت 200 تا600 هزار450000650000
سرویس کامل مشعل گازسوز تا ظرفیت 600 به بالا هزار6500001000000
عیب یابی مشعل گازی و گازوئیلی150000250000
تعویض موتور مشعل موتورخانه تا 1 کیلووات150000300000
تعویض موتور از 1 کیلو وات به بالا350000550000
تعویض الکترود جرقه یا یون مشعل گازی موتورخانه150000200000
تعویض شعله پخش کن مشعل موتورخانه240000380000
تعویض شیر برقی مشعل 150000220000
تعویض رله مشعل گازی90000190000
تعویض ترانس جرقه به همراه وایر190000290000
تعویض پایه رله کامل180000350000
تعویض بوبین شیر برقی مشعل موتورخانه250000400000
تعویض خازن موتور مشعل گازی3000070000
تعویض پرشر گاز مشعل110000160000
تعویض چشمی مشعل گازی موتورخانه140000230000
تعویض بلبرینگ موتور مشعل70000250000
تعویض شلنگ گاز مشعل گازسوز80000200000

چنانچه به اطلاعات بیشتری در زمینه تعمیر مشعل موتورخانه احتیاج داشته و یا می خواهید یک تعمیرکار مشعل گازی یا گازوئیلی را به محل شما اعزام کنیم. کافی است سفارش خود را از بخش فرم سفارش ثبت نمایید.


2 پاسخ به “تعمیر مشعل موتورخانه”

  1. Avatar مهران ملکی گفت:

    سلام خسته نباشید، مشعل موتورخانه ما به محض روشن شدن دوباره خاموش میشه خواستم بدونم مشکلش چیه و اینکه هزینه تعمیرش حدودا چقد میشه؟

    • خاموش شدن مشعل موتورخانه می تواند علل مختلف بسیاری داشته باشد. توصیه می شود برای بررسی دقیق تر علائم و تشخیص روش تعمیر مشعل موتورخانه خود، با شماره تلفن های موجود تماس بگیرید.

سوالی یا تجربه ای دارید بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی

گواهی تایید صلاحیت

جزو انجمن صنفی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از سازمان برنامه و بودجه کشور

گواهی تایید صلاحیت

صلاحیت ایمنی پیمانکاران HSE از وزارت کار و رفاه اجتماعی

ارتباط با تهویه گستر راگا
جهت دریافت مشاوره کلیک نمایید