نصب پکیج در منازل، با هدف تامین آب گرم مورد نیاز جهت استحمام، شستشوی ظروف و سایر مصارف روزانه، در کنار تامین آب گرم مورد نیاز رادیاتور شوفاژ انجام می شود. در واقع به طور کلی، شما می توانید به عنوان هدف از راه اندازی پکیج یکی از 2 هدف کلی که به آن ها اشاره خواهد شد را داشته باشید. اول آنکه در مجتمع های مسکونی، از در نظر گرفتن مکانی برای موتورخانه خودداری کنید و یا اینکه در ساختمان های مسکونی خود، به جای استفاده از بخاری و آبگرمکن، وظیفه هر دو این وسایل را بر عهده پکیج بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات نصب پکیج با ما همراه باشید.

اعزام تعمیرکار
اعزام تعمیرکار
بیشتر آشنا شوید

پکیج چیست؟

پیش از آنکه بخواهیم در مورد نصب پکیج صحبت کنیم، باید به معرفی این وسیله و ساختار کلی آن بپردازیم. پکیج را می توان نسخه ای کوچک شده از موتورخانه منازل دانست. در واقع هدف کلی از استفاده از این وسیله گرم کردن آب و تحویل آن به سیستم لوله کشی منزل و همچنین سیستم لوله کشی شوفاژ یا همان سیستم گرمایشی منزل است.

مقاله پیشنهادی: نصب شوفاژ

نصب پکیج

پکیج از چه اجزایی تشکیل شده است؟

اجزای تشکیل دهنده پکیج های دیواری و زمینی شامل موارد بسیاری هستند که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد. هر نصاب پکیج برای موفقیت در فرآیند نصب پکیج باید تمامی این قطعات را بشناسد، تا بتواند فرایند نصب را با موفقیت به اتمام برساند. اجزای تشکیل دهنده پکیج شامل موارد زیر هستند:

 • شیر کنترل گاز: این قطعه کنترل مسیر گاز را بر عهده دارد و بنا بر نیاز آن را قطع یا وصل می کند.
 • فلو سوئیچ: همانطورکه از نام این قطعه می توان حدس زد فلو سوئیچ جریان آب را کنترل کرده و در صورت وجود جریان دستور روشن شدن پکیج را صادر می کند.
 • مشعل: مشعل وظیفه ایجاد شعله و گرم کردن آب در حال گذر از دیگ را بر عهده دارد.
 • ششیر سه راهی: این قطعه در زمان باز شدن شیر آب گرم، جریان آب به شوفاژ را به طور موقتی قطع می نماید.
 • پمپ: این قطعه وظیفه پمپاژ آب در مسیر و به سمت رادیاتورها را بر عهده دارد.
 • برد کنترل الکترونیک: این برد وظیفه کنترل و ایجاد هماهنگی میان اجزا و صدور فرامین را بر عهده دارد.
 • کلید کنترل فشار آب: این قطعه در صورت کاهش بیش از حد فشار آب، برای جلوگیری از آسیب به دستگاه، از روشن شدن مشعل دستگاه جلوگیری می کند.
 • سنسور گرمایی: این قطعه با کنترل میزان دمایی آب موجود، از برداشت بیش از حد آب گرم و سرد شدن آب جلوگیری می کند.
 • کلید ایمنی حرارت: این کلید از بالا رفتن بیش از حد دما جلوگیری می کند.

البته باید در نظر داشته باشید که در سیستم پکیج از رادیاتورهای شوفاژ و همچنین ساختار لوله کشی نیز به عنوان اجزای سیستم پکیج یاد می شود.

نصب پکیج با ضمانت

این اجزا چگونه در کنار یکدیگر کار می کنند؟

به طور کلی فرآیند نصب پکیج با هدف برقراری ارتباط صحیح میان سه جزء اصلی سامانه، یعنی رادیاتورها، لوله کشی و بخش مسئول گرمایش و آب و کنترل سیستم است. وقتی سخن از نصب سیستم پکیج خانگی به میان می آید، باید به نکات زیر توجه ویژه ای داشته باشید:

 • در نظر داشتن امنیت
 • نصب صحیح به منظور کارکرد صحیح سیستم
 • در نظر گرفتن نکات مربوط به بهینه سازی سیستم از نظر کارکرد و سایر موارد

فرایند نصب پکیج شامل چه مراحلی است؟

فرایند نصب پکیج شامل دو مرحله کلی زیر است:

 1. طرح ریزی و نقشه کشی
 2. پیاده سازی

در واقع چنانچه هر یک از این مراحل به درستی انجام نشود، می تواند در نتیجه نهایی، یعنی بهینه بودن عملکرد سیستم اخلال وارد کند و به این ترتیب از رسیدن راندمان به حد مطلوب جلوگیری نماید.

نصب پکیج در تهران

برای نصب پکیج به چه ابزارهایی احتیاج خواهید داشت؟

فرایند نصب پکیج شامل مراحل مختلفی است. در بخش نهایی، یعنی بخش فنی، می توان کار را دو قسمت کلی عملیات لوله کشی و عملیات نصب اجزای پکیج تقسیم کرد. نصاب پکیج در این بخش به ابزار زیر احتیاج خواهد داشت:

 • دریل
 • جعبه ابزار عمومی
 • تلمبه و فشارر سنج
 • قلم مو برای پاک کردن شیر ورودی برقی گاز
 • سمباده نرم
 • گریس سفید و سیاه
 • دودکش، شیر و بست های مورد نیاز با توجه به پروژه
 • سایر وسایل و لوازم مورد نیاز

هزینه و قیمت نصب پکیج چگونه تعییین می شود؟

بسته به نوع سیستم پکیج و بزرگی پروژه، می توان سطح قیمتی و هزینه بر بودن متفاوتی را برای نصب پکیج دیواری و زمینی خانگی متصور شد. با این وجود برخی از خدمات مرتبط با راه اندازی پکیج دارای قیمت های ثابت به شرح جدول زیر هستند. البته بدیهی است که هزینه راه اندازی پکیج بسته به شرایط پروژه می تواند از رقم های ذکر شده، کمتر یا بیشتر شود.

نصب پکیج در تهران

فرآیند انجام خدمات توسط نصاب های پکیج ما شامل چه مراحلی است؟

برای نصب پکیج توسط متخصصین ما، می توانید از دو روش ثبت سفارش اینترنتی یا ثبت سفارش تلفنی استفاده نمایید. فرآیند رسیدگی به سفارشات در مجموعه ما به گونه ای برنامه ریزی شده است که فاصله زمانی میان ثبت درخواست تا زمان مراجعه نصاب به محل به کوتاه ترین حد ممکن کاهش یابد. به این ترتیب شما می توانید اطمینان داشته باشید که در کوتاه ترین زمان ممکن، خدمات مورد نظر خود را، با کیفیتی بالا و قیمتی مناسب دریافت خواهید کرد.

بله؛ یکی دیگر از خدمات ارائه شده از سوی ما، تعمیر پکیج است. در واقع، ما علاوه بر نصب پکیج به خدمات پس از فروش نیز مشغول هستیم. ما در مجموعه تهویه گستر راگا، مفتخریم که با همکاری بهترین تعمیرکاران انواع پکیج های دیواری، بهترین و سریع ترین خدمات تعمیر پکیج را به صورت 24/7 یا شبانه روزی در اختیار شما قرار دهیم.

نصب و راه اندازی پکیج

نصب پکیج را در چه مناطقی از تهران انجام می دهیم؟

نصاب های فعال در مجموعه تهویه گستر راگا، جزو بهترین نصاب های شهر تهران بوده و تیم های مختلف ما، در مناطق مختلفی از شهر تهران مستقر هستند. به این ترتیب، می توان گفت که ما خدمات خود را تقریباً در تمامی نقاط شهر تهران، به صورت فوری و در زمان بسیار کوتاه به انجام می رسانیم. تعمیرکاران و نصاب های مجموعه تهویه گستر راگا که به نصب پکیج در تهران مشغول هستند، به 5 تیم اصلی زیر تقسیم می شوند:

 • تیم مستقر در شمال تهران
 • تیم مستقر در غرب تهران
 • تیم مستقر در شرق تهران
 • تیم مستقر در مرکز شهر
 • تیم مستقر در جنوب تهران

نصب پکیج با ضمانت به چه نحوی انجام می شود؟

هنگامی که خدمات مرتبط با تعمیر و نصب پکیج، یا هر سیستم تاسیساتی دیگری را از ما دریافت می نمایید، این اطمینان خاطر را به شما خواهیم داد که کار را با حداکثر کیفیت ممکن به پایان خواهیم رساند. از همین رو، برای تضمین و ایجاد تعهد در این راستا، در پایان کار، یک کارت ضمانتنامه شامل نام خدمت انجام شده و زمان انجام پروژه، مدت ضمانت و شرایط آن را از ما دریافت خواهید نمود. در صورتی که سیستیم پکیج منزل شما پیش از اتمام مدت ضمانت (از نظر مسائل مربوط به نصب پکیج) دچار مشکل شود و این مشکل ناشی از استفاده نادرست نباشد، مشکل را برای شما در اسرع وقت رفع خواهیم نمود.

3 پاسخ به “نصب پکیج”

 1. احمد ترکاشوند گفت:

  سلام خسته نباشید, می خواستم ببینم هزینه نصب پکیج چقدر میشه؟ و چجوری باید با شما برای نصب ارتباط برقرار کنم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

  • سلام و وقت بخیر
   هزینه نصب پکیج بسته به تعداد رادیاتورها و ابعاد کار می تواند متفاوت باشد. برای اطلاع از قیمت نصب پکیج دیواری با شماره 02155957723 تماس بگیرید.

 2. علام عباس قاسمی گفت:

  عالی دست شما درد نکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی

گواهی تایید صلاحیت

جزو انجمن صنفی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از سازمان برنامه و بودجه کشور

گواهی تایید صلاحیت

صلاحیت ایمنی پیمانکاران HSE از وزارت کار و رفاه اجتماعی

×