نگهداری پمپ آب به چه صورت است؟

نگهداری پمپ آب به چه صورت است؟

اعزام تعمیرکار
اعزام تعمیرکار
بیشتر آشنا شوید

نگهداری پمپ آب، یکی از اقداماتی است که لازم است جهت افزایش عمر مفید دستگاه و قطعات آن و همچنین جلوگیری از نیاز سیستم به تعمیر ات باید مورد توجه قرار گیرد. پمپ آب پس از نصب و خریداری می تواند سال ها بدون هیچ مشکلی برای شما کار کند، اما اگر در نگهداری درست آن کوشا نباشید، هزینه های شما را افزایش خواهد داد و حتی ممکن است پس از مدت زمان کمی، نیاز به خرید یک پمپ جدید داشته باشید.

راه های نگهداری از پمپ آب

بهتر است این نکته را در نظر د اشته باشید که برای جلوگیری از نیاز به تعمیر پمپ آب و افزایش عمر مفید آن، باید به برخی موارد مهم در این زمینه توجه داشته باشید. در ادامه مطلب قصد داریم، روش ها و نکات مهم در نگهداری پمپ آب را مورد بررسی قرار دهیم پس تا پایان با ما همراه باشید‌.

پمپ آب را از یخ زدگی دور کنید.

با فرارسیدن فصل سرد سال امکان یخ زدگی پمپ آب افزایش پیدا می کند که  سبب آسیب رسیدن به پمپ می شود؛ بنابراین یک راه ساده در نگهداری از پمپ آب، جلوگیری از یخ زدن آن است.

بهترین راهکار این است که پمپ آب و اجزای آن را عایق کاری کرد و همچنین یک محفظه برای پمپ آب بسازید تا از یخ زدن آن جلوگیری کنید. به یاد داشته باشید، یخ زدن برای هر پمپ آبی با هر برند و هر نوعی وجود دارد پس نسبت به آن بی توجه نباشید.

از روشن کردن پمپ بدون آب خودداری کنید.

پمپ آب نباید بدون آب روشن شود که برای جلوگیری از این مورد باید از منبع آب با ظرفیت های مختلف که متناسب با مصرف ساختمان است، استفاده کرد. در صورت کار کردن پمپ بدون آب قطعه ای به نام مکانیکال آسیب خواهد دید که تعمیر آن توسط تکنسین های شرکت تهویه گستر راگا انجام می گیرد.

البته نصب منبع آب باید متناسب با قوانین شرکت آب و فاضلاب باشد تا آب دیگر مناطق شهری و روستایی دچار افت فشار نشود. اگر پمپ آب شما به یک منبع با ظرفیت مناسب وصل باشد، دیگر نگرانی بابت کار پمپ بدون آب نخواهید داشت و خطری پمپ را تهدید نخواهد کرد.

نگهداری پمپ آب به چه صورت است؟

پمپ آب را در دوره های مختلف روغن کاری کنید.

در نگهداری پمپ آب باید روغن کاری را از یاد نبرید که برای این کار می توانید از گریس یا روغن استفاده کنید. اگر دمای دستگاه بالاست و سیستم آب بندی شده است، ستفاده از روغن بیشتر توصیه می شود. اما اگر دمای قطعات پایین است و دور موتور کم است، استفاده از گریس گزینه بهتری خواهد بود.‌

پمپ آب نباید زیاد داغ شود.

پمپ آب در ساختمان های چند طبقه بسیار کاربردی است و چون نیاز به آب در هر زمان وجود دارد، خاموش کردن پمپ آب چندان کار ساده و عاقلانه ای به نظر نمی رسد و در نتیجه در اثر کار کردن پمپ، دمای آن افزایش پیدا می کند.

زیاد شدن دمای پمپ آب سبب آسیب به آن می شود که احتمال سوخته شدن و معیوب شدن قطعات پمپ‌ را افزایش می دهد. برای این کار توصیه تکنسین های شرکت تهویه گستر راگا استفاده از دستگاه ست کنترل است.

این دستگاه به صورت خودکار کار می کند و هر زمانی که شیر آب باز شود، پمپ شروع به کار می کند و در زمانی که شیر آب بسته می شود، پمپ خاموش می شود.

هر چند وقت یکبار پمپ آب را هواگیری کنید.

هدف اصلی استفاده از پمپ آب، پمپاژ کردن آب و در دسترس قرار گرفتن آن در اختیار ساکنین است. اگر این کار به خوبی انجام نگیرد، استفاده از پمپ آب بی معنی می شود.

پمپ آب اگر هواگیری نشود، توانایی پمپاژ آب را ندارد بنابراین باید دوره هایی مشخص را برای هواگیری پمپ آب در نظر بگیرید. هواگیری کار بسیار ساده و راحتی است که با یک آچار و پیچ گوشتی قابل انجام است پس با هواگیری به موقع، هزینه تعمیرات و نگه داری از پمپ را کاهش دهید.

خازن پمپ آب را به صورت دوره ای چک کنید.

یکی از قطعات الکتریکی که سبب ذخیره انرژی می شود و در پمپ آب مورد استفاده قرار می گیرد، خازن است. در پمپ آب دو نوع خازن به کار رفته است که یکی در زمان روشن شدن پمپ و دیگری در زمانی که پمپ در حال کار است، مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر هر کدام از این خازن ها ایراد پیدا کنند، پمپ آب به خوبی کار نخواهد کرد بنابراین لام است که هر چند ماه یکبار خازن ها چک و بررسی شوند‌ که بررسی آن ها هر شش ماه یکبار بهترین گزینه است. این کار را می توانید به تهویه گستر راگا با تکنسین های ماهر سپرد که در تمام زمینه های مربوط به نگهداری و تعمیر پمپ آب آماده خدمت رسانی هستند.

نگهداری پمپ آب به چه صورت است؟

پمپ آب را به صورت صحیح نصب کنید.

یکی از مهم ترین مواردی که در کارایی و نحوه کار پمپ آب تاثیر می گذارد، چگونگی نصب آن است که باید به نکات مختلفی توجه کرد. نصب پمپ آب باید در یک سطح کاملا صاف انجام بگیرد و از هر گونه شیب به دور باشد.

همچنین پمپ آب را در محیطی نصب کنید که به دور از رطوبت و بارش های زمستانه باشد. در کنار همه این موارد توجه به اینکه بین پمپ آب و منبع آب هیچ گونه شیری نباشد، لام و ضروری است. نکات مختلف دیگری وجود دارد که باید در نصب پمپ مورد توجه قرار بگیرد تا پمپ طول عمر بیشتری داشته باشد بنابراین سعی کنید که نصب را به تکنسین های ماهر در شرکت تهویه گستر راگا بسپارید که این کار را با قیمتی مناسب انجام می دهند.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع می‌توانید به این منبع انگلیسی مراجعه نمایید.

اهمیت مراجعه به مراکز معتبر جهت تعمیر و نگهداری پمپ آب

استفاده از پمپ آب برای در دسترس بودن آب با فشار مناسب لازم است که برای آنکه طول عمر و ماندگاری بالایی داشته باشد، باید در نگهداری آن نیز دقت داشت. در نظر داشته باشید که به دلیل اهمیت این وسیله مکانیکی در سیستم آبرسانی لازم است تعمیر و سرویس آن را به افرادی بسپارید که تخصص و تجربه کافی در این زمینه را در اختیار داشته باشند.

شرکت فنی و مهندسی تهویه گستر راگا یکی از مراکز معتبری است که به صورت تخصصی به ارائه انواع خدمات مرتبط با نگهداری و تعمیر انواع سیستم‌های تهویه مطبوع، آبرسانی و… می‌پردازد. تمامی پرسنل مجموعه ما علاوه بر در اختیار داشتن دانش فنی لازم، از فیلترهای مختلف اخلاقی و حرفه‌ای رد شده و آماده ارائه خدمات به صورت کاملا تخصصی می‌باشند.

مجموعه تهویه گستر راگا در زمینه خدمات تعمیر و نگهداری پمپ چه خد ماتی ارائه می‌دهد؟

در نظر داشته باشید که دغدغه همیشگی این مجموعه جلب رضایت و آسایش خاطر شما عزیزان می‌باشد؛ در همین راستا شرکت فنی و مهندسی تهویه گستر راگا، علاوه بر بهره‌مندی از افراد حرفه‌ای و باتجربه با در اختیار داشتن تجهیزات بروز و پیشرفته آماده ارائه خدمات تخصصی به شما عزیزان می‌باشند. برخی دیگر از مزایای این شرکت شامل موارد زیر می‌شود:

  • ضمانت نامه مدت دار جهت تضمین خدمات انجام شده
  • ارائه خدمات به صورت 24 ساعته در تمام مناطق تهران
  • در نظر گرفتن هزینه خدمات طبق اتحادیه
  • امکان مشاوره با کارشناسان متخصص
  • مجهز بودن به ابزار و تجهیزات روز

شما عزیزان می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره‌مندی از خدمات این مجموعه با شماره تلفن درج شده در صفحه وب سایت شرکت تماس گرفته و از مشاوره با کارشناسان ما استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی

گواهی تایید صلاحیت

جزو انجمن صنفی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از سازمان برنامه و بودجه کشور

گواهی تایید صلاحیت

صلاحیت ایمنی پیمانکاران HSE از وزارت کار و رفاه اجتماعی

×