تعمیر پمپ آب ساختمان (تعمیر پمپ آب خانگی)

تعمیر پمپ آب ساختمان (تعمیر پمپ آب خانگی)

تعمیر پمپ آب ساختمان توسط متخصصین تعمیر پمپ به انجام می رسد. این خدمت که یکی از سرویس های مرتبط با خدمات حوزه آب رسانی ساختمان ها است، شامل عیب یابی، رفع عیب و تعمیر تخصصی انواع پمپ آب خانگی است. این خدمت شامل ویژگی های زیر است:

 • ارائه ضمانت نامه برای خدمات تعمیر پمپ آب ساختمان
 • انجام خدمات سرویس پمپ آب خانگی توسسط متخصصین تائید شده
 • ارتباط مستقیم با شرکت گرید دار (تهویه گستر راگا) ارائه دهنده خدمات تعمیر پمپ آب خانگی
گالری تصاویر
قیمت ها

قیمت و هزینه تعمیر پمپ آب خانگی توسط تعمیرکاران ما چگونه تعیین می شود؟

براورد هزینه تعمیر پمپ آب خانگی نیازمند بررسی های بسیار دقیق است، زیرا این پمپ ها دارای انواع و مدل های متفاوتی بوده که تعمیر هرکدام به صورت تخصصی و متفاوت می باشد که در ادامه به توضیحات بیشتر در زمینه مسائل مالی مرتبط با تعمیر پمپ آب ساختمان خواهیم پرداخت.

هزینه و قیمت تعمیر پمپ چقدر است؟

تعیین هزینه و قیمت تعمیر پمپ، نصب و یا سرویس آن ها به طور دقیق کار بسیار دشواری می باشد. همانگونه که توضیح داده شد این دستگاه دارای تنوع در مدل و نوع بوده که علاوه بر آن قبل از براورد هزینه باید ابتدا خرابی و نقص را شناسایی کرده و در صورت نیاز لوازم فرسوده تعویض گردد به همین دلیل نمیتوان هزینه و یا قیمت تعمیر پمپ آب خانگی را به صورت دقیق بیان کرد. شما عزیزان می توانید با استفاده از تلفن با شرکت تهویه گستر راگا ارتباط برقرا کرده و از قیمت خدمات تعمیر پمپ آب ساختمان متطلع شوید. با این وجود برخی از موارد قابل قیمت گذاری در جدول زیر ذکر شده اند.

شرح تعمیرات حداقل قیمت(تومان) حداکثر قیمت(تومان)
اجرت تعویض بلبرینگ پمپ آب ساختمان 70000 250000
اجرت تعویض سیل مکانیکی 80000 320000
اجرت تعویض سیم پیچی 100000 430000
اجرت تعویض درب برقی 50000 110000
اجرت تعویض خازن پمپ 30000 70000
اجرت تعویض پروانه خنک کننده پمپ آب مصرفی 30000 50000
اجرت تعویض درب جلو و عقب پمپ خانگی 80000 195000
اجرت تعویض سربندی پمپ ساختمان 100000 250000
اجرت تعویض تخته کلم پمپ 20000 30000
اجرت تعویض تیوپ پمپ آب خانگی 20000 80000
اجرت تعویض کلید اتومات آب ساختمان 50000 150000
اجرت تعویض ست کنترل پمپ آب ساختمان 100000 200000
شارژ منبع تحتح فشار 70000 120000

چنانچه به اطلاعات بیشتری در زمینه تعمیر پمپ آب ساختمان احتیاج دارید، کافی است از یکی از دو روش تماس تلفنی با و یا فرم ثبت سفارش با تعمیرکاران پمپ ساختمان ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

بیشتر آشنا شوید

پمپ آب خانگی چیست و چرا به تعمیر پمپ آب ساختمان نیاز پیدا خواهیم کرد؟

امروزه به دلیل مشکل کمبود آب و وجود ساختمان های بلند با مشکل کم بودن فشار آب مواجه هستیم، (به خصوص در برج ها و در طبقات بالاتر) که اصولا برای رفع این مشکل از پمپ های آب خانگی استفاده می شود. این پمپ های آب دارای انواع و مدل های متفاوت بوده و همچنین در ظرفیت های متفاوتی در بازار موجود می باشند. قبل از این که بخواهیم به مبحث تعمیر پمپ آب ساختمان بپردازیم بهتر است راجع به مکانیزم کاری این دستگاه ها بیشتر بدانیم: به طور کلی کار این سیستم تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی می باشد و این عمل توسط الکتروموتور صورت میگیرد یعنی الکترو موتور برق را گرفته و توسط پره های خود انرژی مکانیکی ( چرخش پره ها ) را به آب داده و  با فشار بیشتر موجب انتقال آب با سرعت بالا تر می شود.

انواع پمپ های آب خانگی کدامند؟

شناخت انواع پمپ برای هر تعمیرکار پمپ از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع عملیات تعمیر پمپ آب ساختمان و هزینه نهایی آن، وابستگی بسیاری به شناخت مدل این وسیله و اطلاع از ایرادات مرسوم به منظور عیب یابی و رفع عیب پمپ دارد. پمپ های آب خانگی را می توان از نظر نحوه نصب، ساختار داخلی و از نظر تغییر سرعت دورانی به انواع متفاوتی تقسیم بندی کرد که هر کدام را به اختصار توضیح می دهیم:

الف) از نظر نحوه نصب روی خط لوله

یکی از خدمات پر مخاطب تعمیرکاران فعال در حوزه تعمیر پمپ آب ساختمان رفع عیب و تعمیرات پمپ آب خطی و زمینی است. انواع پمپ ها از نظر نصب روی خط لوله شامل موارد زیر هستند.

پمپ های خطی:

در این نوع پمپ ها دهانه ورودی و خروجی رو به روی هم و در راستای خط لوله قرار داشته و بدین لحاظ فضای کمی را به هنگام نصب اشغال می کنند. پمپ های با سایز کوچک می توانند توسط لوله ها مهار شده باشند ولی برای پمپ های بزرگ که وزن سنگینی دارند تکیه گاهی روی زمین تعبیه می شود.

پمپ های زمینی:

در این مدل از پمپ ها مکش پمپ از انتها انجام شده و دهانه ورودی رو به بالا قرار دارد. معمولاً ظرفیت دبی و هد تولیدی پمپ های زمینی بالاتر از پمپ های خطی می باشد و بدین لحاظ در مدار سیرکولاسیون ساختمان های بزرگ نظیر مدار برج خنک کن کاربرد دارند.

تعمیر پمپ آب ساختمان

ب) از نظر ساختار داخلی

شناخت ساختار پمپ های آب خانگی نیز در فرایند تعمیر پمپ آب ساختمان برای تعمیرکاران از اهمیت بسیاری برخوردار است. انواع پمپ از نظر ساختار داخلی، شامل موارد زیر هستند:

پمپ های سیرکولاتور دارای آب بند (گلنددار):

در این نوع پمپ ها وجود یک آب بند مکانیکی مانع نشت آب از داخل پمپ به بیرون یا ورود آن به داخل موتور می شود.
خنک کاری موتور این پمپ ها عموماً به کمک جریان هوای فن تعبیه شده در پشت موتور انجام می شود.
اغلب پمپ های سیرکولاتور زمینی و مدل های خطی بزرگ از این نوع می باشند.

پمپ های سیرکولاتور بدون آب بند (گلندلس):

موتور این مدل از سیرکولاتورها که عمدتا خطی می باشند، طوری طراحی شده که آب درون پمپ داخل روتور آنها چرخیده و باعث خنک کاری موتور می شود. محفظه فولادی که حاوی آب بوده و روتور را در خود جای می دهد (Wet Rotor) از نفوذ آب به سمت سیم پیچ استاتور جلوگیری می کند. صدای تولیدی در این پمپ ها کمتر از مدل گلنددار بوده و عدم نیاز به آب بند باعث حذف مشکلات ناشی از نشتی شده است.

پ) از نظر قابلیت تغییر سرعت دورانی

شناخت نحوه عملکرد پمپ ها از نظر سرعت تاثیر بسزایی در موفقت عملیات عیب یابی و رفع عیب پمپ خانگی دارد. در واقع تعمیر پمپ آب ساختمان شامل مراحل سیم پیچی نیز خواهد بود، که قرار گرفتن این سیم پیچ ها در مودار می تواند بر درست کارکردن موتور الکتریکی پمپ تاثیر بگذارد.

سیرکولاتورهای دور ثابت:

عمدتاً گلنددار هستند و کنترلی روی سرعت چرخش موتور وجود ندارد. علاوه بر مصرف انرژی بالا، سروصدای نسبتاً زیادی داشته و نیاز به نگهداری و تعمیرات آنها بیشتر است.

سیرکولاتورهای سه سرعته:

از طریق یک سلکتور سوئیچ یا روشی مشابه می توان دور موتور را بین سه مقدار مختلف تغییر داد. به این ترتیب در صورتی که نیاز به دبی کامل وجود نداشت می توان دور چرخش را پایین آورد و به این ترتیب علاوه بر کاهش صدای آب داخل لوله ها، مصرف برق نیز کمتر خواهد شد. سیرکولاتورهای هوشمند دور متغیر: این پمپ ها این امکان را خواهند داشت که با تغییر دور موتور مقدار فشار آب را با توجه به مقدار مصرف ثابت نمایند.

هدف از تعمیر پمپ آب ساختمان چیست؟

امروزه پمپ های خانگی در ساختمان های سطح شهر استفاده زیاد و کاربرد فراوان دارند و در صورت خرابی نیاز به تعمیر آن پیدا خواهیم کرد. تعمیر پمپ آب خانگی باعث جلوگیری از ایجاد خرابی های احتمالی دیگر میشود و احتمال نیاز به هزینه های بیشتر را از بین خواهد برد. علاوه بر این خرابی پمپ های آب در منازل باعث افت فشار آب شده و رفاه حال افراد ساختمان که در طبقات بالاتر ساکن هستند را می گیرد. به همین دلیل است که به محض خرابی پمپ آب در ساختمان باید با یک تعمیرکار برای رفع عیب و تعمیر پمپ آب ساختمان ارتباط برقرار کنید.

تعمیر پمپ آب ساختمان

کدام خرابی های پمپ خانگی به تعمیر نیاز دارد؟

به طور کلی، در زمینه پمپ خانگی بهتر است بگوییم که در صورد بروز مشکل در دستگاه و یا نقص فنی در سیستم آب رسانی با مشاهده افت فشار در آب رسانی به طبقات باید به بررسی و شناسایی مشکل در پمپ آب پرداخت، در زمینه تعمیر پمپ آب ساختمان تمامی خرابی ها از اهمیت یکسانی برخوردار بوده و باید به رفع آن مشکل پرداخت. شما عزیزان در زمان برخورد با چنین مشکلی می توانید از تخصص و سابقه درخشان شرکت تهویه گستر راگا کمال استفاده را برده و در کم ترین زمان ممکن به تعمیر پمپ آب منازل خود بپردازید.

سرویس پمپ آب خانگی شامل چه مواردی است؟

تمامی پمپ های آب منازل بعد مدتی استفاده نیاز به سرویس دارند تا از خرابی های احتمالی در بعضی قطعات جلوگیری شود. اگر بخواهیم به عنوان مثال چندین اقدام را برای بررسی و سرویس پمپ های آب منازل بیان کنیم، میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • اطمینان از گردش پمپ و گیرپاژ نبودن آن.
 • بررسی اتصالات لوله از نظر نداشتن نشتی.
 • بررسی صداهای اضافه پمپ .
 • تست میزان لرزش پمپ آب .
 • مشاهده میزان دمای دستگاه و جلوگیری از داغ شدن بیش از حد آن و…

البته بهتر است بدانیم که برخی از موارد با سرویس وسیله رفع نشده و تنها با تعمیر پمپ آب ساختمان قابل رفع می باشند. برخی از سایر خدمات مشابه شامل تعمیر پمپ آب تاسیسات و نصب پمپ آب مصرفی است.

کدام برندهای پمپ آب ساختمان را تعمیر و سرویس می کنیم؟

پمپ آب خانگی علاوه بر انواع و مدل های متفاوت، دارای برند های متفاوتی نیز هستند که شرکت تهویه گستر راگا تمامی خدمات نصب، سرویس و تعمیر پمپ آب منازل، در انواع و اقسام از نظر ظاهر و نوع یا مدل های خاص را با بالاترین کیفیت کاری به همراه کادری مجرب و متخصص برای شما عزیزان در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام می رساند. در واقع ما خود را از بهترین شرکت های ارائه دهنده خدمات تعمیر پمپ آب ساختمان می دانیم.

ثبت سفارش دریافت خدمات تعمیر پمپ آب ساختمان به چه روش هایی انجام می شود؟

چنانچه در استفاده از پمپ آب خانگی خود به مشکل خورده اید و می خواهید یکی از تعمیرکاران مجموعه را برای رفع مشکل به محل مورد نظر شما اعزام نماییم، باید بدانید که می توانید از دو روش کلی تماس تلفنی و ثبت درخواست به صورت اینترنتی به این امر اقدام نمایید. در صورت استفاده از هریک از این روش ها، ما نزدیک ترین تعمیرکاران به شما را در اسرع وقت برای تعمیر پمپ آب ساختمان به محل زندگی ییا کار شما اعزام خواهیم کرد.

تعمیر پمپ آب ساختمان

فرآیند انجام خدمات تعمیر پمپ آب ساختمان تهویه گستر راگا شامل چه مراحلی است؟

این شرکت برای حفظ راحتی شما، سرعت انجام کار، دقت و کیفیت در اجرای خدمات تعمیر پمپ آب خانگی، تمامی فعالیت ها را با بهره گیری از یک سیکل از قبل برنامه ریزی شده و استفاده از نیروی کاری متخصص و مجرب به انجام می رساند. شکت ما در این فرایند ابتدا با بازدید از سیستم های تاسیساتی شما از جمله پمپ آب منازل، خرابی های احتمالی را شناسایی می کند؛ سپس در صورت نیاز قطعات و لوازم را خریداری کرده و به تعمیر پمپ آب ساختمان می پردازد.

منظور از تعمیر پمپ آب خانگی با ضمانت چیست؟

شرکت تهویه گستر راگا برای جلب رضایت و ایجاد اعتماد شما عزیزان، تمامی خدمات در زمینه راه اندازی، نصب، سرویس و تعمیر تاسیسات را به دلیل اطمینان از کار خود ضمانت می کند. این مجموعه با اجرای با کیفیت خدمات و استفاده از کادری متخصص و مجرب این اطمینان را به شما می دهد که بیشترین بهره و استفاده را از دستگاه های خود می برید و در صورت بروز خطا یا مشکل با ارائه برگ ضمانت، تمامی فعالیت های مورد نیاز در زمینه تعمیر پمپ آب ساختمان را در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما به انجام می رساند.

2 پاسخ به “تعمیر پمپ آب ساختمان (تعمیر پمپ آب خانگی)”

 1. Avatar عباس جعفرزاده گفت:

  سلام, ی مدتیه پمپ آب ساختمونمون نشتی داره چند باری هم خودم دست کاریش کردم اما درست نشده می خواستم ببینم اگه بخوام تعمیرکار بیارم هزینه تعمیر پمپ چقدر میشه ؟ ممنون

  • هزینه تعمیر نشتی پمپ آب به موارد مختلفی نظیر میزان خرابی، مدل پمپ آب خانگی و سایر موارد بستگی دارد. برای تشخیص عیب پمپ ساختمان با ما تماس بگیرید و یا شماره تلفن خود را از بخش تماس و همچنین ثبت سفارش برای ما ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی

گواهی تایید صلاحیت

جزو انجمن صنفی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از سازمان برنامه و بودجه کشور

گواهی تایید صلاحیت

صلاحیت ایمنی پیمانکاران HSE از وزارت کار و رفاه اجتماعی

ارتباط با تهویه گستر راگا
جهت دریافت مشاوره کلیک نمایید