سیم پیچی الکتروموتور

سیم پیچی الکتروموتور

در زندگی امروزی، بسیاری از وسایل وجود دارند که برای تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی از الکتروموتورها استفاده می کنند. موتور الکتریکی این وسایل، می تواند به علل مختلفی دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. چنانچه در این شرایط بخواهید هزینه نهایی تعمیرات را تا حد قابل توجهی کاهش دهید، توصیه می شود با استفاده از خدمات سیم پیچی الکتروموتور به جای تعویض این قطعه به تعمیر آن اقدام کنید.

نکته دیگری که لازم است در این مورد بدانید، آن است که هزینه تعمیر و قیمت سیم پیچی الکتروموتور، کاملاً به نوع الکترو موتور و اندازه آن بستگی دارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات در مورد هزینه تعمیرات دینام به انتهای صفحه مراجعه کرده و یا برای کسب اطلاعات دقیق تر کل متن را مطالعه کنید.

سیم پیچی الکتروموتور چیست؟

الکتروموتور وسیله ای است که انرژی برق را گرفته و آن را به انرژی حرکتی تبدیل میکند. این سیستم به گونه ای است که تمامی ما با آن به میزانی آشناییت داریم و نمونه های الکتروموتور را در زندگی خود بارها و بارها مشاهده کرده ایم به طور مثال دینام خودرو که نوع ساختمان سیستم توسط برق جریان مستقیم DC و یا برق جریان متناوب AC  کار میکنند.

اجزای تشکیل دهنده الکتروموتورها شامل موارد زیر هستند:

 • محور – آهن ربا
 • منبع بر
 • سیم پیچ های مسی یا همان سیم پیچی الکتروموتور
 • ذغال هادی
 • سوئیچ تغییر دهنده جهت برق

سیم پیچی الکتروموتور وظیفه ایجاد انرژی مغناطیسی القایی به منظور چرخاندن شفت مرکزی با هدف تامین انرژی مکانیکی بر عهده دارد. برای مثال ممکن است از این انرژی چرخشی در به حرکت در آوردن پره های کولر یا حهت تولید انرژی در پمپ های آب استفاده شود.

به همین دلیل است که سیم پیچی و تعمیر پمپ آب دو خدمت بسیار مرتبط با یکدیگر هستند.

سیم پیچی الکتروموتور

انواع الکتروموتور کدامند؟

انواع الکتروموتورها از ساختار سیسم پیچی و چیدمان مختلفی در اجزای خود بهره می برند و به همین علت بهتر است برای درک صحیح فرایند سیم پیچی الکتروموتور و تعمیر این وسیله، با انواع مختلف آن آشنا شویم:

 • موتورهای الکتریکی DC
  1. الکتروموتور سری
  2. الکتروموتور موازی
  3. الکتروموتور کمپوند
  4. الکتروموتور خود تحریک
  5. الکتروموتور مغناطیس دائم (PMDC)
 • موتورهای الکتریکی AC
  1. الکتروموتور القایی
  2. الکتروموتور سنکرون
 • موتورهای الکتریکی خاص
  1. الکتروموتور پله ای
  2. الکتروموتور DC بدون جاروبک
  3. الکتروموتور هیسترزیسی
  4. الکتروموتور رلوکتانسی
  5. الکتروموتور اونیورسال

موارد استفاده از الکتروموتورها کدامند؟

آشنایی با انواع وسایلی که از الکتروموتور در آن ها استفاده می شود نیز خالی از لطف نیست. در واقع، خرابی این وسایل می تواند به دلیل سوختن سیم پیچ باشد.

نوع الکتروموتور بر حسب نوع سیم پیچ موارد استفاده
DC سری موتور آسانسور، محرک قطار، جرثقیل و خودرو
DC موازی دمنده ها، فن، هواکس صنعتی، پمپ ها
AC القایی پیشرانه قایق موتوری، سامانه های کنترل حرکت صنعتی
AC سنکرون پمپ ها، کمپرسورها، تجهیزات رادار
سیم پیچی و تعمیر الکتروموتور

تعمیر سیم پیچی الکتروموتور در چه شرایطی لازم است؟

در ارتباط با تعمیر الکتروموتور ها بهتر است بگوییم که تمامی عیوب و نقص در سیستم نیازمند تعمیر بوده و دارای اهمیت یکسانی می باشد که مهمترین آن ها، از کار افتادن کلی و نیاز به تعمیر یا تعویض سیم پیچی الکتروموتور است، برای مثال چند نمونه از خرابی ها شامل :

 • بروز خطا در توان الکترو موتور به وسیله نقص در ولتاژ سیستم
 • در یک راستا نبودن قسمت های مکانیکی
 • در تعادل نبودن و محکم نبودن شفت در جای خود
 • خرابی یاتاقان ها
 • ایجاد اشکال در پایه های دستگاه در هنگام نصب

چنانچه می خواهید از نحوه انجام این کار توسط تعمیرکار اطلاعات کسب کنید می توانید به سایت instructables مراجعه کنید.

سیم پیچی الکتروموتور با چه هدفی انجام می شود؟

همانطور که می دانید و پیشتر نیز گفته شد، امروزه بسیاری از وسایل مورد استفاده در زندگی روزمره ما انسان ها، به واسطه عملکرد صحیح موتورهای الکتریکی به رفع نیازهای ما می پردازند. برای مثال در کولر های آبی، چرخیدن پروانه دمنده، وابسته به کارکرد صحیح دینام کولر است.

حال اگر سیم پیچی دینام کولر دچار مشکل شود، می تواند عملکرد آن را با اختلال مواجه کند و به همین دلیل است که به تعمیر سیم پیچی الکتروموتور برای رفع این مشکل نیاز پیدا خواهید کرد.

آیا می توانید سیم پیچی الکتروموتور را خودتان نیز انجام دهید؟

خیر. همانطور که در قسمت قبلی کمی توضیح دادیم، سیم پیچی الکتروموتور از اهمیت بالایی برخوردار است، به همین دلیل به یک کار تخصصی و اصولی نیاز دارد. شرکت تهویه گستر راگا در زمینه تعمیر الکتروموتور و همچنین سیم پیچی نیز از حضور توانمندترین متخصصین فنی برق قدرت در مجموعه خود برخوردار است و به این ترتیب می توانید اطمینان داشته باشید که با سپردن کار یه این مجموعه، خدماتی درخور را با قیمتی مناسب دریافت خواهید کرد.

سیم پیچی الکتروموتور

به چه علت توصیه می کنیم سیم پیچی الکتروموتور و تعمیر آن را به ما واگذار کنید؟

شرکت تهویه گستر راگا، یک شرکت فنی مهندسی معتبر در زمینه تعمیر و نگهداری تاسیسات مکانیکی است و از ویژگی هایی نظیر صلاحیت پیمانکاری تائید شده و همچنین گرید رسمی تاسیسات مکانیکی برخوردار می باشد. ما در بدو شروع همکاری و استخدام متخصصین به بررسی سابقه این افراد از منظر وجدان کاری و حسن انجام فعالیت از دید اخلاقی و حرفه ای پرداخته و تنها متخصصین حرفه ای، متعهد و با اخلاق را در مجموعه خود استخدام می کنیم.

به این ترتیب شما می توانید اطمینان داشته باشید، که چنانچه سیم پیچی الکتروموتور و تعمیر دینام خراب خود را به ما بسپارید، بهترین تجربه ممکن در رابطه دریافت خدمات را پشت سر خواهید گذاشت.

خدمات ویژه ما در زمینه سیم پیچی الکتروموتور شامل چه مواردی است؟

شرکت تهویه گستر راگا در زمینه تعمیر الکتروموتور و سیم پیچی دستگاه برای حفظ رضایت شما عزیزان و تحویل کار در کوتاه ترین زمان ممکن خدمات ویژه ای ارائه میدهد. این خدمات شامل ثبت سفارش به صورت غیر حضوری، استفاده از نیروی کار متخصص و متعهد به کار، ارائه خدمات با بهترین لوازم و قطعات و در آخر تحویل کار به همراه ضمانت نامه برای اطمینان خاطر از کیفیت بالای فعالیت های انجام شده خواهد بود.

ثبت سفارش سیم پیچی الکتروموتور به چه روش هایی انجام می شود؟

اگر می خواهید برای سیم پیچی الکتروموتور و یا تعمیر آن از خدمات مجموعه تهویه گستر راگا استفاده کنید، بهتر است بدانید که این مجموعه دارای یک پروسه منظم و از قبل تعیین شده می باشد که باعث افزایش سرعت و کیفیت در خدمت رسانی به شما عزیزان خواهد بود .

شما می توانید با استفاده از دو روش ثبت درخواست تلفنی و یا اینترنتی، تمامی پروژه های مرتبط با تاسیسات خود را به ما بسپارید. برای این کار کافی است، با یکی از شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید، یا با استفاده از فرم ثبت سفارش، درخواست خود را برای ما ارسال نمایید.

به این ترتیب همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن و با توجه به سنجش نیازهای شما، پس از ارسال یک پیش قرارداد و دریافت تائیدیه شما، یک یا چند نفر از متخصصین مربوطه را برای سنجش دقیق تر و شروع انجام پروژه به محل مورد نظر شما اعزام خواهند نمود.

فرآیند انجام خدمات توسط تعمیرکار الکتروموتور شامل چه مراحلی است؟

تعمیر الکتروموتور توسط تعمیرکاران مجموعه تهویه گستر راگا به جهت افزایش سرعت در خدمت رسانی دارای مراحل و روال کاملا برنامه ریزی شده می باشد. در واقع پس از اولین تماس شما با مجموعه ما، و بررسی کلی مشکل، اطلاعات مورد نظر در اختیار دپارتمان تعمیر و سیم پیچی الکتروموتور قرار گرفته و پس از بررسی تخصصی، هزینه حدودی خدمت به شما اعلام خواهد شد.
سپس متخصصین در سریع ترین زمان ممکن به محل شما اعزام می شوند و به این ترتیب، می توانید از انجام خدمت در سریع ترین زمان ممکن اطمینان داشته باشید.

تعمیر و سیم پیچی الکتروموتور با ضمانت به چه معنا است؟

ما در مجموعه تهویه گستر راگا، در تمامی خدمات خود، از لوازم یدکی و جانبی بسیار باکیفیت استفاده می کنیم. علاوه بر این، تمامی تعمیرکاران فعال در این مجموعه، از چندین لایه فیلتر فنی و شخصیت رد شده و به این ترتیب، کیفیت کار آن ها نیز تماماً تائید شده است و به همین واسطه ما ما تمامی خدمات انجام شده را برای مدتی مشخص گارانتی می کنیم. شما در پایان فرایند تعمیر سیم پیچی الکتروموتور یک ضمانت نامه رسمی دریافت می کنید و به این ترتیب، می توانید اطمینان داشته باشید که نتیجه کار، باب میل شما خواهد بود.

قیمت و هزینه سیم پیچی الکتروموتور چگونه تعیین می شود؟

قیمت و هزینه سیم پیچی الکتروموتور را نمیتوان به صورت دقیق بیان کرد زیرا همانگونه که قبلا توضیح دادیم الکترو موتور ها دارای مدل و انواع گوناگون چه از نظر نوع کاربرد چه قدرت و چه ظاهری دسته بندی می شوند، پس برای براورد هزینه سیم پیچی دستگاه ابتدا الکتروموتور بازدید شده و سپس هزینه آن محاسبه می شود .

هزینه و قیمت سیم پیچی الکترو موتور چقدر است؟

این قسمت به زودی تکمیل خواهد شد و به واسطه آن می توانید از قیمت های تعمیر و سیم پیچی الکتروموتور آگاه شوید.

شرح تعمیرات 1500rpm(تومان) 3000rpm(تومان)
0.75 کیلو وات 170000 180000
1.1 کیلو وات 200000 215000
1.5 کیلو وات 240000 270000
2.2 کیلو وات 300000 335000
3 کیلو وات 400000 425000

چنانچه به اطلاعات بیشتری در زمینه قیمت و هزینه یا نحوه انجام خدمات سیم پیچی الکتروموتور توسط تعمیرکار دینام احتیاج دارید، می توانید با استفاده از شماره های موجود با ما تماس بگیرید و یا سفارش خود را با پر کردن فرم ثبت سفارش، ثبت کنید.


10 پاسخ به “سیم پیچی الکتروموتور”

 1. Avatar پاسا گفت:

  سلام دوره کُنده کولر ما کار نمیکنه یکی دوبارم فیوز برق پرید ولی دوره تند قشنگ کار میکنه.. تخصص شما هست/؟؟؟>:

 2. Avatar mohsen گفت:

  آیا هزینه کار و دسمزدوشو بر اساس نرخ نامه سیم پیچی الکترو موتور می گیرید؟

  • بله، تمامی خدمات ما بر اساس نرخ نامه رسمی قابل انجام است و خدمات سیم پیچی دینام نیز بر اساس نرخ نامه سیم پیچی الکتروموتور انجام خواهد شد.

 3. Avatar مجید ابوطالبی گفت:

  سلام، وقت بخیر میگم که من لیست قیمت سیم پیچی الکتروموتور توسط شرکت شما رو می خوام میشه برام ارسال کنید لطفاً؟

  • قیمت سیم پیچی الکتروموتور، بسته به میزان خرابی در سیم پیچ ها، نوع الکتروموتور پمپ و یا کولر و همچنین قیمت روز سیم مسی متغیر خواهد بود و به همین دلیل نمی توان لیست قیمت ثابتی برای آن مشخص نمود. جهت استعلام قیمت روز تعمیرات سیم پیچی انواع دینام، بهتر است با شماره های موجود تماس بگیرید.

 4. Avatar ساسان گفت:

  سلام، من نرخنامه سیم پیچی سال 1400 رو میخوام شما دارید؟ اگر امکانش هست میشه برام ایمیل کنید؟

 5. Avatar asadi گفت:

  قیمت سیم پیچی پمپ اب با دینام و اینا فرق داره یا همه شون ثابته هزینه هاش ما یه پمپ داریم توی آپارتمان 4 طبقه استفاده می کنیم، می خوام ببینم سیم پیچیش چقدر هزینه داره؟

  • هزینه سیم پیچی پمپ آب به نوع پمپ و میزان قدرت آن بستگی دارد. جهت اطلاع از قیمت پمپ تعویض سیم پیچ آب با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی

گواهی تایید صلاحیت

جزو انجمن صنفی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از سازمان برنامه و بودجه کشور

گواهی تایید صلاحیت

صلاحیت ایمنی پیمانکاران HSE از وزارت کار و رفاه اجتماعی

ارتباط با تهویه گستر راگا
جهت دریافت مشاوره کلیک نمایید