سیم پیچی الکتروموتور

سیم پیچی الکتروموتور

در زندگی امروزی، بسیاری از وسایل وجود دارند که برای تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی از الکتروموتورها استفاده می کنند. موتور الکتریکی این وسایل، می تواند به علل مختلفی دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. چنانچه در این شرایط بخواهید هزینه نهایی تعمیرات را تا حد قابل توجهی کاهش دهید، توصیه می شود با استفاده از خدمات سیم پیچی الکتروموتور به جای تعویض این قطعه به تعمیر آن اقدام کنید.

نکته دیگری که لازم است در این مورد بدانید، آن است که هزینه تعمیر و قیمت سیم پیچی الکتروموتور، کاملاً به نوع الکترو موتور و اندازه آن بستگی دارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات در مورد هزینه تعمیرات دینام به انتهای صفحه مراجعه کرده و یا برای کسب اطلاعات دقیق تر کل متن را مطالعه کنید.

اعزام تعمیرکار
اعزام تعمیرکار
قیمت ها

قیمت و هزینه سیم پیچی الکتروموتور چگونه تعیین می شود؟

قیمت و هزینه سیم پیچی الکتروموتور را نمیتوان به صورت دقیق بیان کرد زیرا همانگونه که قبلا توضیح دادیم الکترو موتور ها دارای مدل و انواع گوناگون چه از نظر نوع کاربرد چه قدرت و چه ظاهری دسته بندی می شوند، پس برای براورد هزینه سیم پیچی دستگاه ابتدا الکتروموتور بازدید شده و سپس هزینه آن محاسبه می شود .

هزینه و قیمت سیم پیچی الکترو موتور چقدر است؟

توجه کنید به دلیل نوسانات قیمت مس و سیم مسی، قیمت های ذکر شده در این جداول نسبی بوده و هزینه سیم پیچی می تواند کمتر یا بیشتر شود. توصیه می شود جهت اطلاع از قیمت قطعی با ما تماس بگیرید.

شرح تعمیرات قیمت تعمیر بلبرینگ 1500rpm(تومان) قیمت تعمیر بلبرینگ 3000rpm(تومان)
0.75 کیلو وات 180000 195000
1.1 کیلو وات 210000 230000
1.5 کیلو وات 250000 290000
2.2 کیلو وات 320000 350000
3 کیلو وات 420000 450000

قیمت سیم پیچی پمپ آب چقدر است؟

قیمت سیم پیچی چمچ آب نیز مانند سایر الکتروموتورها، بسته به نوع مدل، قدرت و ظرفیت متفاوت است. به همین دلیل است که نمی توان رقمی ثابت را برای آن تعیین کرد. توصیه می شود. در واقع فاکتورهای مختلفی از جمله میزان سیم پیچی که قدرت موتور پمپ آب را تعیین می کند، سختی کار و زمان مورد نیاز می تواند بر هزینه نهایی کار اثر بگذارد.
در سایر مدل ها که میزان کیلو وات ذکر نشده است هر 1.34 اسب بخار را معادل 1 کیلو وات در نظر بگیرید.

قدرت الکتروموتور قیمت(تومان)
0.5 اسب بخار 1000000
1 اسب بخار 1200000
2 اسب بخار 1400000
3 اسب بخار 1900000
4 اسب بخار 2200000
5.5 اسب بخار 2600000
7.5 اسب بخار 3000000
10 اسب بخار 3400000
15 تا 19 اسب بخار به ازای هر اسب بخار 400 هزار تومان
29 تا 20 اسب بخار به ازای هر اسب بخار 320 هزار تومان
30 تا 40 اسب بخار به ازای هر 1 بخار 230 هزار تومان
40 اسب بخار یا بیشتر به ازای هر 1 بخار 240 هزار تومان
دریافت مشاوره (در صورت عدم درخواست تعمیرکار) 200000

چنانچه به اطلاعات بیشتری در زمینه قیمت و هزینه یا نحوه انجام خدمات سیم پیچی الکتروموتور توسط تعمیرکار دینام احتیاج دارید، می توانید با استفاده از شماره های موجود با ما تماس بگیرید و یا سفارش خود را با پر کردن فرم ثبت سفارش، ثبت کنید.

قیمت سیم پیچی موتور کولر چقدر است؟

نوع موتور کولر آبی هزینه سیم پیچی
موتور کولر با قدرت 1/2 اسب (4000 تا 5500) 1000000 تومان
الکتروموتور کولر آبی 3/4 اسب بخار (6000 و 7000) 1200000تومان
الکتروموتور کولر آبی 1/3 (3000 و 3500) 850000تومان
بیشتر آشنا شوید

سیم پیچی الکتروموتور چیست؟

الکتروموتور وسیله ای است که انرژی برق را گرفته و آن را به انرژی حرکتی تبدیل میکند. این سیستم به گونه ای است که تمامی ما با آن به میزانی آشناییت داریم و نمونه های الکتروموتور را در زندگی خود بارها و بارها مشاهده کرده ایم به طور مثال دینام خودرو که نوع ساختمان سیستم توسط برق جریان مستقیم DC و یا برق جریان متناوب AC  کار میکنند.

اجزای تشکیل دهنده الکتروموتورها شامل موارد زیر هستند:

 • محور – آهن ربا
 • منبع بر
 • سیم پیچ های مسی یا همان سیم پیچی الکتروموتور
 • ذغال هادی
 • سوئیچ تغییر دهنده جهت برق

سیم پیچی الکتروموتور وظیفه ایجاد انرژی مغناطیسی القایی به منظور چرخاندن شفت مرکزی با هدف تامین انرژی مکانیکی بر عهده دارد. برای مثال ممکن است از این انرژی چرخشی در به حرکت در آوردن پره های کولر یا حهت تولید انرژی در پمپ های آب استفاده شود.

مقاله مرتبط: سیم کشی ساختمان

به همین دلیل است که سیم پیچی و تعمیر پمپ آب دو خدمت بسیار مرتبط با یکدیگر هستند.

سیم پیچی الکتروموتور

انواع الکتروموتور کدامند؟

انواع الکتروموتورها از ساختار سیسم پیچی و چیدمان مختلفی در اجزای خود بهره می برند و به همین علت بهتر است برای درک صحیح فرایند سیم پیچی الکتروموتور و تعمیر این وسیله، با انواع مختلف آن آشنا شویم:

 • موتورهای الکتریکی DC
  1. الکتروموتور سری
  2. الکتروموتور موازی
  3. الکتروموتور کمپوند
  4. الکتروموتور خود تحریک
  5. الکتروموتور مغناطیس دائم (PMDC)
 • موتورهای الکتریکی AC
  1. الکتروموتور القایی
  2. الکتروموتور سنکرون
 • موتورهای الکتریکی خاص
  1. الکتروموتور پله ای
  2. الکتروموتور DC بدون جاروبک
  3. الکتروموتور هیسترزیسی
  4. الکتروموتور رلوکتانسی
  5. الکتروموتور اونیورسال

موارد استفاده از الکتروموتورها کدامند؟

آشنایی با انواع وسایلی که از الکتروموتور در آن ها استفاده می شود نیز خالی از لطف نیست. در واقع، خرابی این وسایل می تواند به دلیل سوختن سیم پیچ باشد.

نوع الکتروموتور بر حسب نوع سیم پیچ موارد استفاده
DC سری موتور آسانسور، محرک قطار، جرثقیل و خودرو
DC موازی دمنده ها، فن، هواکس صنعتی، پمپ ها
AC القایی پیشرانه قایق موتوری، سامانه های کنترل حرکت صنعتی
AC سنکرون پمپ ها، کمپرسورها، تجهیزات رادار
سیم پیچی و تعمیر الکتروموتور

تعمیر سیم پیچی الکتروموتور در چه شرایطی لازم است؟

در ارتباط با تعمیر الکتروموتور ها بهتر است بگوییم که تمامی عیوب و نقص در سیستم نیازمند تعمیر بوده و دارای اهمیت یکسانی می باشد که مهمترین آن ها، از کار افتادن کلی و نیاز به تعمیر یا تعویض سیم پیچی الکتروموتور است، برای مثال چند نمونه از خرابی ها شامل :

 • بروز خطا در توان الکترو موتور به وسیله نقص در ولتاژ سیستم
 • در یک راستا نبودن قسمت های مکانیکی
 • در تعادل نبودن و محکم نبودن شفت در جای خود
 • خرابی یاتاقان ها
 • ایجاد اشکال در پایه های دستگاه در هنگام نصب

چنانچه می خواهید از نحوه انجام این کار توسط تعمیرکار اطلاعات کسب کنید می توانید به سایت instructables مراجعه کنید.

سیم پیچی الکتروموتور با چه هدفی انجام می شود؟

همانطور که می دانید و پیشتر نیز گفته شد، امروزه بسیاری از وسایل مورد استفاده در زندگی روزمره ما انسان ها، به واسطه عملکرد صحیح موتورهای الکتریکی به رفع نیازهای ما می پردازند. برای مثال در کولر های آبی، چرخیدن پروانه دمنده، وابسته به کارکرد صحیح دینام کولر است.

حال اگر سیم پیچی دینام کولر دچار مشکل شود، می تواند عملکرد آن را با اختلال مواجه کند و به همین دلیل است که به تعمیر سیم پیچی الکتروموتور برای رفع این مشکل نیاز پیدا خواهید کرد.

آیا می توانید سیم پیچی الکتروموتور را خودتان نیز انجام دهید؟

خیر. همانطور که در قسمت قبلی کمی توضیح دادیم، سیم پیچی الکتروموتور از اهمیت بالایی برخوردار است، به همین دلیل به یک کار تخصصی و اصولی نیاز دارد. شرکت تهویه گستر راگا در زمینه تعمیر الکتروموتور و همچنین سیم پیچی نیز از حضور توانمندترین متخصصین فنی برق قدرت در مجموعه خود برخوردار است و به این ترتیب می توانید اطمینان داشته باشید که با سپردن کار یه این مجموعه، خدماتی درخور را با قیمتی مناسب دریافت خواهید کرد.

سیم پیچی الکتروموتور

به صورت کلی مراحل سیم پیچی الکتروموتور چگونه انجام می شود؟

سیم پیچی الکتروموتور هم مانند انجام بسیاری از امور تاسیساتی دارای مراحلی است که باید به صورت تخصصی و به ترتیب صورت بگیرد. از آنجایی که انجام این کار دارای روش های متفاوتی می باشد که در جزئیات با هم تفاوت هایی دارند، در این قسمت تنها به ارائه یک طرح کلی از چگونگی سیم پیچی الکتروموتور می پردازیم که شامل موارد زیر می شوند:

 • به عنوان قدم اول در نظر داشته باشید که در صورت داشتن یک الکتروموتور سوخته و خراب لازم است هسته آن را از قسمت های یاتاقان و روتور جدا کنیم.
 • گام بعدی اطمینان از سالم بودن یاتاقان های مربوط به بخش عقبی و جلویی و بلبرینگ های سیستم می باشد، علت انجام این کار به این نکته برمی گردد که یکی از دلایل سوختن الکتروموتور به وجود نقص در بلبرینگ یا گشاد شدن و فیکس نبودن یاتاقان ها می باشد.
 • در مرحله سوم به بررسی محل بلبرینگ ها پرداخته و در صورت مشاهده فرسودگی یا شل شدن آنها، به رفع مشکل ایجاد شده می پردازیم. ضروری است که در این مرحله از سلامت روتور هم مطمئن شویم.
 • بعد از گذراندن مراحل گفته شده، نوبت به چک کردن هسته می رسد. به دلیل اینکه کلاف بندی هر موتور در مقایسه با بقیه متفاوت است، باید برای انجام این مرحله در ابتدا نوع سربندی موتور را تعیین کنیم.
 • در گام بعدی باید سیم های مربوط به استاتور را از داخل سیستم خارج کنیم، این کار معمولا به کمک ابزاری به نام مغار صورت می گیرد. پس از درآوردن سیم ها، هسته را تمیز کرده و ذرات گرد و غبار و مواد اضافی روی آن را پاک می کنیم.
 • در این مرحله که یکی از مهم ترین مراحل سیم پیچی الکتروموتور به شمار می رود، پروسه نقشه برداری الکتروموتور را به انجام می رسانیم. به این صورت که کلاف های خارج شده از سیستم را طبق گام کلاف بندی شمارش کرده و در جایی یادداشت می کنیم.
 • بعد از مرحله نقشه برداری، با در نظر گرفتن طول و قطر شیار استاتور، عایق مناسبی انتخاب کرده و دینام را عایق بندی می کنیم. بعد از انجام این کار، با توجه به نقشه کلاف بندی ای که یادداشت کردیم؛ پیچیدن کلاف ها را براساس قالبی که از استاتور گرفته ایم، آغاز می کنیم.
 • پس از کلاف پیچی، آنها را در با دقت در جای درست خود قرار می دهیم و بعد از آن سربندی کلاف ها را به انجام رسانده و بعد از آن به نخ بندی آنها می پردازیم.
 • در نهایت برای اطمینان خاطر بیشتر و فیکس شدن سیم پیچ در جای خود، سیم پیچ را شار لاک می زنیم و عایق بندی می کنیم.

به چه علت توصیه می کنیم سیم پیچی الکتروموتور و تعمیر آن را به ما واگذار کنید؟

شرکت تهویه گستر راگا، یک شرکت فنی مهندسی معتبر در زمینه تعمیر و نگهداری تاسیسات مکانیکی است و از ویژگی هایی نظیر صلاحیت پیمانکاری تائید شده و همچنین گرید رسمی تاسیسات مکانیکی برخوردار می باشد. ما در بدو شروع همکاری و استخدام متخصصین به بررسی سابقه این افراد از منظر وجدان کاری و حسن انجام فعالیت از دید اخلاقی و حرفه ای پرداخته و تنها متخصصین حرفه ای، متعهد و با اخلاق را در مجموعه خود استخدام می کنیم.

به این ترتیب شما می توانید اطمینان داشته باشید، که چنانچه سیم پیچی الکتروموتور و تعمیر دینام خراب خود را به ما بسپارید، بهترین تجربه ممکن در رابطه دریافت خدمات را پشت سر خواهید گذاشت.

خدمات ویژه ما در زمینه سیم پیچی الکتروموتور شامل چه مواردی است؟

شرکت تهویه گستر راگا در زمینه تعمیر الکتروموتور و سیم پیچی دستگاه برای حفظ رضایت شما عزیزان و تحویل کار در کوتاه ترین زمان ممکن خدمات ویژه ای ارائه میدهد. این خدمات شامل ثبت سفارش به صورت غیر حضوری، استفاده از نیروی کار متخصص و متعهد به کار، ارائه خدمات با بهترین لوازم و قطعات و در آخر تحویل کار به همراه ضمانت نامه برای اطمینان خاطر از کیفیت بالای فعالیت های انجام شده خواهد بود.

ثبت سفارش سیم پیچی الکتروموتور به چه روش هایی انجام می شود؟

اگر می خواهید برای سیم پیچی الکتروموتور و یا تعمیر آن از خدمات مجموعه تهویه گستر راگا استفاده کنید، بهتر است بدانید که این مجموعه دارای یک پروسه منظم و از قبل تعیین شده می باشد که باعث افزایش سرعت و کیفیت در خدمت رسانی به شما عزیزان خواهد بود .

شما می توانید با استفاده از دو روش ثبت درخواست تلفنی و یا اینترنتی، تمامی پروژه های مرتبط با تاسیسات خود را به ما بسپارید. برای این کار کافی است، با یکی از شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید، یا با استفاده از فرم ثبت سفارش، درخواست خود را برای ما ارسال نمایید.

به این ترتیب همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن و با توجه به سنجش نیازهای شما، پس از ارسال یک پیش قرارداد و دریافت تائیدیه شما، یک یا چند نفر از متخصصین مربوطه را برای سنجش دقیق تر و شروع انجام پروژه به محل مورد نظر شما اعزام خواهند نمود.

فرآیند انجام خدمات توسط تعمیرکار الکتروموتور شامل چه مراحلی است؟

تعمیر الکتروموتور توسط تعمیرکاران مجموعه تهویه گستر راگا به جهت افزایش سرعت در خدمت رسانی دارای مراحل و روال کاملا برنامه ریزی شده می باشد. در واقع پس از اولین تماس شما با مجموعه ما، و بررسی کلی مشکل، اطلاعات مورد نظر در اختیار دپارتمان تعمیر و سیم پیچی الکتروموتور قرار گرفته و پس از بررسی تخصصی، هزینه حدودی خدمت به شما اعلام خواهد شد.
سپس متخصصین در سریع ترین زمان ممکن به محل شما اعزام می شوند و به این ترتیب، می توانید از انجام خدمت در سریع ترین زمان ممکن اطمینان داشته باشید.

تعمیر و سیم پیچی الکتروموتور با ضمانت به چه معنا است؟

ما در مجموعه تهویه گستر راگا، در تمامی خدمات خود، از لوازم یدکی و جانبی بسیار باکیفیت استفاده می کنیم. علاوه بر این، تمامی تعمیرکاران فعال در این مجموعه، از چندین لایه فیلتر فنی و شخصیت رد شده و به این ترتیب، کیفیت کار آن ها نیز تماماً تائید شده است و به همین واسطه ما ما تمامی خدمات انجام شده را برای مدتی مشخص گارانتی می کنیم. شما در پایان فرایند تعمیر سیم پیچی الکتروموتور یک ضمانت نامه رسمی دریافت می کنید و به این ترتیب، می توانید اطمینان داشته باشید که نتیجه کار، باب میل شما خواهد بود.

51 پاسخ به “سیم پیچی الکتروموتور”

 1. پاسا گفت:

  سلام دوره کُنده کولر ما کار نمیکنه یکی دوبارم فیوز برق پرید ولی دوره تند قشنگ کار میکنه.. تخصص شما هست/؟؟؟>:

 2. mohsen گفت:

  آیا هزینه کار و دسمزدوشو بر اساس نرخ نامه سیم پیچی الکترو موتور می گیرید؟

  • بله، تمامی خدمات ما بر اساس نرخ نامه رسمی قابل انجام است و خدمات سیم پیچی دینام نیز بر اساس نرخ نامه سیم پیچی الکتروموتور انجام خواهد شد.

 3. مجید ابوطالبی گفت:

  سلام، وقت بخیر میگم که من لیست قیمت سیم پیچی الکتروموتور توسط شرکت شما رو می خوام میشه برام ارسال کنید لطفاً؟

  • قیمت سیم پیچی الکتروموتور، بسته به میزان خرابی در سیم پیچ ها، نوع الکتروموتور پمپ و یا کولر و همچنین قیمت روز سیم مسی متغیر خواهد بود و به همین دلیل نمی توان لیست قیمت ثابتی برای آن مشخص نمود. جهت استعلام قیمت روز تعمیرات سیم پیچی انواع دینام، بهتر است با شماره های موجود تماس بگیرید.

 4. ساسان گفت:

  سلام، من نرخنامه سیم پیچی سال 1400 رو میخوام شما دارید؟ اگر امکانش هست میشه برام ایمیل کنید؟

 5. محمدی گفت:

  سیم پیچی الکتروموتور در محل انجام میشه یا باید دینامو بدیم تعمیرکار با خودش ببره؟ شرایط به چه صورت هست میشه توضیح بدید لطفاً؟

  • بسته به نوع خرابی سیم پیچی ممکن است به به تعویض کامل سیم پیچ ها احتیاج باشد. این نوع از تعمیرات تنها با انتقال موتور الکتریکی به تعمیرگاه قابل انجام هستند.

 6. قدرت الله گفت:

  ما یه پمپ آب داریم که موتورش سوخته می خوام بدونم دستمزد سیم پیچی پمپ آب چقدر میشه

  • جهت اطلاع از قیمت سیم پیچی پمپ آب لطفاً مدل و برند پمپ را نیز بیان کنید و یا با استفاده از شماره های موجود جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید.

 7. محسنی گفت:

  اجرت سیم پیچی الکتروموتور هزینه وسایل جدا حساب میشه یا کلاً هزینه ها این عددی هست که تو لیست قیمت گفتید؟

  • قیمت های ذکر شده در جدول نرخنامه سیم پیچی نسبی هستند. برای اطلاع از هزینه دقیق بهتر است با ما تماس بگیرید.

 8. asadi گفت:

  قیمت سیم پیچی پمپ اب با دینام و اینا فرق داره یا همه شون ثابته هزینه هاش ما یه پمپ داریم توی آپارتمان 4 طبقه استفاده می کنیم، می خوام ببینم سیم پیچیش چقدر هزینه داره؟

  • هزینه سیم پیچی پمپ آب به نوع پمپ و میزان قدرت آن بستگی دارد. جهت اطلاع از قیمت پمپ تعویض سیم پیچ آب با ما تماس بگیرید.

 9. دهقانی گفت:

  سلام قیمت سیم پیچی موتور کولر آبسال چقدر هست؟ موتور کولر ما دور کندش فقط کار می کنه میگن که موتورش نیم سوز شده.

  • هزینه تعمیر دینام کولر به نوع و مدل آن نیز بستگی دارد. برای مثال کولر های کوچک الکتروموتورهای کوچکتری دارند. این در حالی است که دینام کولرهای بزرگ به سیم بیشتری نیاز دارد.

 10. طاها سبحانی گفت:

  سلام، من میخوام سیم پیچی موتور رو یاد بگیریم و یک ماهم کار کردم یکجا الان میخوام جایی کار کنم که پروژه های بیشتری گیرم بیاد برای یادگیری. آیا شما کار آموز هم استخدام می کنید؟

 11. مهناز عبدی گفت:

  ما پارسال دادیم مس پیچی موتور کولر خانه مون رو عوض کردن، امثال دوباره خراب شده، دور تندش کار نمی کنه. دیگه نمی خوایم بدیم جای قبلی میشه بگید شما چقدر هزینه می گیرید؟

  • هزینه تعویض سیم پیچی موتور کولر به قدرت و ظرفیت آن مرتبط است. جهت اطلاع از هزینه تعمیرات با ضمانت با ما تماس بگیرید و یا مدل کولر خود را در پاسخ به این نظر ارسال کنید.

 12. فرشاد غلامزاده گفت:

  سلام هزینه سیم پیچی دینام کولر آبی توی سال 1400 همین رقمی هست که اینجا توی جدول نوشتید، یا این برای سال قبل هست؟

 13. شایان رجبی گفت:

  کولر ما خراب شده، وقتی کلید کولرو از پایین میزنیم فیوز می پره و دو روز پیش بوی سیم سوخته و دود هم از کولر بلند شد، به نظر شما چه مشکلی داره؟

  • فرهاد غلامی گفت:

   سیم پیچی کولر شما سوخته و نیازمند تعویض هست. شما می توانید جدول موجود در بخش قیمت را به منظور اطلاع از هزینه تعمیر موتور کولر آبی بررسی کنید و در صورت نیاز با تعمیرکاران ما تماس بگیرید.

 14. سمیرا رمضان گفت:

  تعویض سیم پیچی موتور کولر آبی چند روز طول می کشه؟

  • فرهاد غلامی گفت:

   فرایند تعمیر دینام کولر آبی توسط تهویه گستر راگا به طور معمول حدود 2 روز طول خواهد کشید. در واقع حداقل زمان مورد نیاز 1 روز و حداکثر آن 3 روز خواهد بود که ما این بازه زمانی را به صورت میانگین حدود دو روز در نظر خواهیم گرفت.

 15. تینا نور بخش گفت:

  ما داخل منزلمون از کولر گازی استفاده می کردیم که خراب شده، تعمیرکار میگه سیم پیچی موتور کولر گازی سوخته میخوام بدونم شما تعمیر موتور کولر گازی هم انجام میدین یا خیر؟

  • فرهاد غلامی گفت:

   چنانچه منظور موتور یونیت داخلی کولر گازی باشد بله. در واقع سیم پیچی موتور کولر گازی برای بخش داخلی امکان پذیر بوده و سیم پیچی فن نیز قابل انجام است. اما سایر بخش ها غیر قابل تعمیر بوده و باید تعویض گردند.

 16. hojat jabbari گفت:

  پمپ آب کولر ما خراب شده یه تیکه نخ داخل پروانه اش گیر کرده و چون بهش فشار اومده سوخته. می خوام بدونم که آیا قابل تعمیر هست یا نه؟

  • فرهاد غلامی گفت:

   سیم پیچی پمپ کولر آبی از نظر هزینه چندان منطقی به نظر نمی رسد. توجه کنید که هزینه نهایی تعمیرات پمپ این وسیله پس از احتساب هزینه ایاب و ذهاب و باز و بست، احتمالاً با هزینه تهیه یک پمپ نو تفاوت چندانی ندارد.

 17. رضا گودرزی گفت:

  پمپ آب ساختمان ما دچار مشکل شده و دیگه قدرت قبل رو نداره شایدم به کلی از کار افتاده باشه. میشه بدونم مشکلش از چه چیزی هست؟

  • فرهاد غلامی گفت:

   جهت دریافت پاسخ مناسب، ابتدا صفحه تعمیر پمپ را مطالعه کرده و در صورت حل نشدن مشکل، با بخش خدمات ما با استفاده از شماره تلفن های موجود تماس بگیرید.

 18. طاهر وثوقی گفت:

  قیمت تعمیر موتور کولر آبی 7000 چقدر می شود؟

  • فرهاد غلامی گفت:

   در کولر آبی 7000 از دینام یا الکتروموتور 3/4 استفاده می شود. برای مشاهده قیمت به روز سیم پیچی این دسته از دینام ها می توانید به جدول قیمت مراجعه کنید.

 19. میثم نجف پور گفت:

  کولر ما صدای خیلی شدید میده وقتی روشنش می کنیم، احتمالاً مشکل از موتورش باشه، میشه راهنمایی کنید برای رفع این خرابی؟

  • فرهاد غلامی گفت:

   سرو صدای شدید موتور کولر به احتمال زیاد ارتباطی با سوختن سیم پیچی ندارد و مشکل می تواند از تسمه و یا فولی موتور کولر باشد.

 20. آرین قنبری گفت:

  من داخل توضیحات دیدم که در رابطه با ضمانت سیم پیچی دینام کولر هم صبحت شده بود ولی توضیحاتو متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدهید؟

  • فرهاد غلامی گفت:

   الکتروموتورهای سیم پیچی شده توسط ما دارای ضمانت رسمی هستند. البته مدت این ضمانت بسته به نوع الکتروموتور متفاوت است. لازم به ذکر است که این ضمانت تنها شامل خرابی هایی است که ناشی از نقص و خطای تعمیرکار باشد، برای مثال اگر الکتروموتور به دلیل ریختن آب به داخل آن دچار سوختگی شود، از شرایط گارانتی خارج خواهد شد.

 21. خانم ملایری گفت:

  چرا قیمتای شما از بعضی جاها بیشتره ؟ تفاوت خاصی داره کاری که انجام میدهید؟ میشه علتشو توضیح بدید؟

  • فرهاد غلامی گفت:

   عوامل مختلفی بر قیمت نهایی خدمات تاثیر می گذارند. برای مثال جنس سیم مورد استفاده در سیم پیچی که می تواند از نوع مسی و یا آلومینیومی باشد، به دلیل تفاوت قیمت (و البته تفاوت در کیفیت) تاثیر بسیار زیادی در قیمت نهایی خدمات خواهد داشت. عوامل دیگری نظیر وجود یا عدم وجود گارانتی و سایر موارد نیز می تواند بر قیمت خدمات تاثیر بگذارد.
   لازم به ذکر است ما در شرکت تهویه گستر راگا، تمامی خدمات خود را با نرخ رسمی اصناف به شما عزیزان ارائه خواهیم داد. علاوه بر آن هزینه اعلام شده از سوی ما پس از بازدید کار توسط متخصص قطعی و نهایی خواهد بود.

 22. محمد گفت:

  سلام و عرض ادب، موتور کولر ما به دلیل شکستگی آبریز، آب ریخت روش و بوی سوختگی داد و قبل از اینکه زیاد کار کند خاموشش کردم. آیا ممکنه سیم‌هاش کامل نسوخته باشه؟ آیا شما یا کلا هر تعمیرکاری هس که برای اینکه هزینه های مشتری کمتر بشه اقدام به استفاده مجدد از سیم‌های سالم بکنه؟ سپاس فراوان

  • فرهاد غلامی گفت:

   سلام،
   در بحث تعمیر موتور کولر و در دینام هایی که دارای سیم پیچی یک تکه باشند، باید تمام سیم پیچی تعویض شود. این در حالی است که در الکتروموتورهای دارای سیم پیچی چند بخشی می توانید تنها بخش سوخته شده را تعویض کنید.

 23. رحمانی گفت:

  سلام ببخشید هزینه سیم پیچی دینام با داغی هست یا داغی بهمون برمیگردونید.
  با تشک

  • فرهاد غلامی گفت:

   تنها بخش قابل استخراج و استفاده مجدد الکتروموتورهای تعمیری، مس موجود در سیم پیچی سوخته است. هزینه های اعلام شده در وب سایت، با احتساب کسر هزینه مس موجود ذکر شده اند.

 24. دانیال گفت:

  قیمت ها به نظر بالاست ، ۷۰۰ هزار تومن سیم پیچ دینام ، دینام سوخته رو تحویل می‌دهیم ۷۰۰ تومن هم میدیم یه دینام نو با ۲ سال گارانتی میگیریم خیابون راحت ، تازه سیم پیچ بشه ممکنه ۳ ماه بعد دوباره بسوزه

  • فرهاد غلامی گفت:

   قیمت حدودی یک دینام 7000 نزدیک به یک میلیون و پانصد هزار تومان است. این رقم حتی از دو برابر هزینه سیم پیچی هم بیشتر است. ضمناً خدمات سیم پیچی ما شامل گارانتی است.

 25. شاهین حیدری گفت:

  به نظر شما اگر دینام کلاً عوض بشه به صرفه تره یا اینکه هزینه تعمیر موتور سوخته کولر آبی خیلی کمتر میشه؟

  • فرهاد غلامی گفت:

   هزینه سیم پیچی موتور کولر به مراتب کمتر از خرید یک دینام جدید است. برای مثال امروز که در حال پاسخ به این سوال هستم، قیمت یک دینام کولر 7000 چیزی در حدود ض.5 میلیون تومان است در حالی که هزینه سیم پیچی تقریباً نصف این قیمت خواهد بود.

 26. لاله گفت:

  سیم پیچی با سیم مسی بهتر هست یا با سیم آلومینیومی و اینکه تفاوت قیمت اینا چقدر هست حدودا؟ به نظرتون کدوم به صرفه تره

  • فرهاد غلامی گفت:

   بدون شک بهترین نوع سیم پپیچی از جنس سیم مسی است. فراموش نکنید که سیم پیچی با سیم‌های آلومینیومی می‌تواند به کاهش راندمان و افزایش مصرف برق و همچنین کاهش عمر الکتروموتور ختم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی

گواهی تایید صلاحیت

جزو انجمن صنفی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از سازمان برنامه و بودجه کشور

گواهی تایید صلاحیت

صلاحیت ایمنی پیمانکاران HSE از وزارت کار و رفاه اجتماعی

×