سیم کشی ساختمان با هدف تامین برق مورد نیاز منازل و امکان استفاده از وسایل برقی مختلف انجام می شود. از آیفون ها گرفته تا چراغ و سایر وسایل برقی، هر آنچه که می توانید در یک فروشگاه الکتریکی پیدا کنید، وابسته به برق هستند. به همین علت سالم بودن این سیستم را می توان یکی از معیارهای رفاهی مهم در زندگی دانست. ما در تهویه گستر راگا، شرایطی را برای شما فراهم آورده ایم که طی آن بتوانید از خدمات الکتریکی توسط برقکار ماهر سیار در تهران و به صورت شبانه روزی، یعنی 24/7 برخوردار باشید.

برای اطلاع از شرایط و قیمت خدمات سیم کشی برق ساختمان می توانید این مطلب را تا انتها بخوانید، یا با همکاران ما در بخش پشتیبانی تماس بگیرید.

اعزام تعمیرکار
اعزام تعمیرکار
گالری تصاویر
قیمت ها
بیشتر آشنا شوید

سیم کشی ساختمان چیست؟

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی ساختمان ها روز به روز پیشرفته تر می شوند که سیم کشی ساختمان یکی از مهم ترین مراحل در آماده سازی ساختمان می باشد. فعالیت سیم کشی ساختمان به دلیل پیچیدگی و اهمیت بالا باید اصولی و توسط افراد متخصص صورت گیرد که این فعالیت به دو صورت تو کار و روکا عرضه می شود. خدمات الکتریکی از جمله خدماتی می باشد که علاوه بر تجربه کاری نیاز به لوازم و قطعات مناسب و همچنین افراد ماهر و اشنا با اصول استاندارد این کار نیز دارد.

سیم کشی ساختمان با چه هدفی انجام می شود؟

یکی از اهداف اصلی سیم کشی ساختمان ها انتقال برق و انرژی الکتریکی برای استفاده از لوازم برقی می باشد. نه تنها برای جابجایی برق بلکه امروزه برای جا به جایی اطلاعات، شبکه، اینترنت، تلفن و…. نیز از سیم کشی ها موجود در ساختمان ها استفاده می شود. این فعالیت در هنگام ساخت و ساز آپارتمان ها صورت میگیرد و بیشتر به صورت توکار استفاده می شود .

سیم کشی ساختمان توسط برقکار

در زمان سیم کشی برق ساختمان به چه مواردی باید توجه شود؟

اصول استاندارد سیم کشی ساختمان

شاید به این موضوع فکر کرده باشید که سیم کشی ساختمان را خودمون هم میتونیم انجام بدهیم ولی کاملا اشتباه میکنید شاید تجربه داشتن امر مهمی باشد ولی هر کاری دارای اصول وقوانین است و رعایت کردن آن ها مخصوصا در زمینه ساختمان ها و سیم کشی  باعث حفظ جان و مال شده و از خطرات احتمالی و هزینه های اضافه جلوگیری میکند. شما در زمینه سیم کشی و تاسیسات ساختمانی خود میتوانید از تخصص و سابقه درخشان شرکت تهویه گستر راگا استفاده لازم را ببرید.

مراحل سیم کشی ساختمان

داشتن برنامه ریزی قبل از انجام هر فعالیت امر مهمی است و میتواند در انجام کار ها کمک فراوانی بکند پس در سیم کشی ساختمان ها نیز بهتر است قبل از شروع کار برنامه ریزی اولیه صورت گیرد، سپس با طرح و نقشه اولیه بهترین مسیر عبوری سیم انتخاب شود. در مرحله بعدی میتوان لوازم و قطعات مورد نیاز تهیه شود، در مرحله سوم باید قوطی ها و لوله های سیم در دیوار جایگذاری شود، سپس میتوانیم به جایگذاری سیم ها بپردازیم و در مرحله آخر قرار دادن پریز ها و کیت می باشد. نصب اصولی و با کیفیت دارای اهمیت بالایی در ساختمان ها می باشد .

ابزار مورد نیاز برای سیم کشی برق ساختمان

ابزار، در زمینه سیم کشی ساختمان متناسب با نوع و مدل سیم کشی تهیه می شود که در مرحله اول زمانی که طرح و نقشه اولیه ریخته میشود، لوازم وقطعات مورد نظر نیز انتخاب می شود. اما برخی از وسایل در تمام سیم کشی ها باید استفاده شود نظیر سیم چین، انبر دست، سیم لخت کن، فاز متر، مولتی متر، جعبه تقسیم، متر و….

سیم کشی ساختمان و برقکاری ساختمان

انواع سیم کشی ساختمان کدامند؟

همانگونه که تا الان توضیح دادیم سیم کشی ساختمان ها به دو دسته روکار و توکار تقسیم می شوند. شاید پیش خودتان بپرسید خب کدام بهتر است و چرا، خب امروزه بیشتر ساختمان ها از سیم کشی تو کار استفاده بیشتری میکنند که در ادامه به هرگونه از این موارد می پردازیم .

سیم کشی روکار برق

حتما برایتان سوال پیش آمده که چرا باید از سیم کشی رو کار استفاده کرد؟

سیم کشی روکار به دلیل نوع نصب این نوع سیم کشی بر روی دیوار اینگونه نام گذاری شده است، این سیستم دارای ظاهری نه چندان جالب بوده و امروزه کم تر در سیم کشی ساختمان دیده می شود ولی فرض میخواهید سیمی اضافه کنید و از جای دیگر برق بگیرید، در آن زمان است که برای جلوگیری از هزینه زیاد خرابی دیوار و …. سیم کشی به صورت روکار استفاده  می شود.

سیم کشی توکار برق ساختمان

در زمینه سیم کشی تو کار امروزه اطلاعات زیادی بوده و آشنایی کمی در این زمینه در میان افراد وجود دارد ولی خب همانگونه که دارای مزایایی همچون ظاهری دلچسب تر و مرتب تر است، دارای معایبی نیز می باشد. این نوع سیم کشی به دلیل عبور از داخل دیوار در صورت قطعی یا مشکل و نقص دارای هزینه های بیشتری می باشد زیرا در برخی موارد به دلیل اصولی نبودن سیم کشی توکار مجبور به ایجاد سوراخ هایی در دیوار و…  می شویم .

برقکار ساختمان در حال تعمیرات سیم کشی ساختمان

برقکار ساختمان کیست؟

برقکار ساختمان به فردی گفته می شود که متخصص در زمینه سیم کشی ساختمان، تعمیر و سرویس وسایل برقی، آشنا به قطعات و لوازم فنی و مرتبط با این فعالیت ها باشد. برقکار تنها به فردی که سیم کشی ساختمان انجام می دهد گفته نمی شود، این افراد ممکن است کار های برق کاری و تعمیر و سرویس سیم کشی های کشتی، هواپیما و دیگر وسایل را نیز انجام دهند.

منظور از برقکار سیار چیست؟

همانگونه که از نامش مشخص است برقکار سیار، افراد متخصصی هستند که برای سهولت در انجام امور خدمات الکتریکی و سیم کشی، در سطح شهر به صورت آماده مستقر بوده تا در صورت نیاز خود را در اولین فرصت و کم ترین زمان ممکن به همراه لوازم و قطعات مورد نیاز خود را به محل مورد نظر برسانند که شرکت تهویه گستر راگا دارای این مزیت بوده و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

برقکشی شبانه روزی به چه معنا است؟

برخی مراکز و ساختمان های تجاری به صورت 24 ساعته و شبانه روزی مشغول فعالیت می باشند، این مراکز در صورت بروز مشکل در تایم هایی غیر از تایم اداری و به صورت شبانه روزی نیازمند ارائه  برخی خدمات می باشند. شرکت تهویه گستر راگا برای رفع این مشکل آماده خدمت رسانی در زمینه برق کشی و کلیه خدمات تاسیساتی، الکتریکی و تهویه هوای مطبوع می باشد.

تعمیرات سیم کشی ساختمان

از جمله خدمات الکتریکی جانبی در کنار سیم کشی ساختمان که توسط برقکار ساختمان انجام می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تغییر مسیر سیم کشی ها
 • تعمیر لوازم برقی
 • خدمات تاسیسات برقی ساختمان
 • تعویض قطعات برقی فرسوده
 • تعویض سیم کشی های فرسوده
 • رفع نقص در سیستم برق رسانی
 • یافت اتصالی ها و قطی ها

ثبت سفارش دریافت خدمات برق کشی ساختمان به چه روش هایی انجام می شود؟

ما در مجموعه تهویه گستر راگا برای حفظ رضایت و تسریع درامور سفارش خدمات برق کشی ساختمان و خدمات الکتریکی، تعمیرات و سرویس قطعات برقی و…  مراحل ثبت سفارش را به صورت کاملا برنامه ریزی شده و یک سیکل کاملا از قبل تهیه شده برای شما فراهم آورده ایم تا در کوتاه ترین زمان آماده خدمت رسانی به شما همراهان محترم باشیم .

شما می توانید با استفاده از دو روش ثبت درخواست تلفنی و یا اینترنتی، تمامی پروژه های مرتبط با سیم کشی ساختمان خود را به ما بسپارید. برای این کار کافی است، با یکی از شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید، یا با استفاده از فرم ثبت سفارش، درخواست خود را برای ما ارسال نمایید. به این ترتیب همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن و با توجه به سنجش نیازهای شما، پس از ارسال یک پیش قرارداد و دریافت تائیدیه شما، یک یا چند نفر از متخصصین مربوطه را برای سنجش دقیق تر و شروع انجام پروژه به محل مورد نظر شما اعزام خواهند نمود.

تعمیرات برق ساختمان

قیمت و هزینه سیم کشی ساختمان توسط برقکار ماهر چگونه تعیین می شود؟

در زمینه براورد هزینه و بررسی قیمت سیم کشی ساختمان بهتر است بدانیم که بدون بازدید از محل و نوع سیم کشی، لوازم وقطعات مورد نیاز و همچنین متراژ سیم کشی نمیتوان به صورت دقیق قیمتی را بیان کرد.در ادامه به توضیحات بیشتر می پردازیم.

هزینه و سیم کشی ساختمان توسط برقکار ماهر چقدر است؟

صحبت در رابطه با هزینه و قیمت بدون بازدید اولیه کار اشتباهی می باشد. شما عزیزان میتوانید برای اطلاع از هزینه سیم کشی ساختمان و مراکز خود با شرکت تهویه گستر راگا تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما با بازدید از محل و بررسی قطعات و لوازم مورد نیاز، طرح کلی و نقشه کار را تهیه کرده و با نیروی کار متخصص به فرایند سیم کشی بپردازند. این مجموعه دارای سابقه ی درخشان در زمینه سیم کشی ساختمان ها و مراکز تجاری بوده که با توجه با داشتن کادری متخصص و با تجربه بهترین کار را با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان خدمت شما ارائه می دهد .

فرآیند انجام خدمات سیم کشی ساختمان توسط برقکاران تهویه گستر راگا شامل چه مراحلی است؟

شرکت تهویه گستر راگا برای سهولت در ارائه خدمات و تسریع در رفع نیاز شما عزیزان تمامی مراحل ثبت سفارشات شما را به صورت کاملا برنامه ریزی شده از طریق سایت و یا تماس تلفنی در اختیار شما می گذارد.

 •  در مرحله اول کارشناسان ما بازدید اولیه از پروژه را برای طراحی و نقشه اولیه کار انجام می دهند.
 • در مرحله دوم با توجه به طرح اولیه و نوع کار لوازم و قطعات مورد نیاز تهیه می شود .
 • مرحله سوم انتخاب نیروی کار متخصص با توجه به بزرگی و سختی کار پروژه می باشد.
 • مرحله آخر مرحله پیاده سازی تمامی طرح ها و نقشه ها توسط این مجموعه و کادر مجرب می باشد.

شرکت تهویه گستر راگا با داشتن سابقه درخشان در زمینه تاسیسات ساختمانی و سیم کشی و کلیه خدمات الکتریکی، نصب ،تعمیر و سرویس سیستم های ساختمانی و مراکز، تمامی فعالیت های خود را به صورت کاملا تضمینی به شما عزیزان ارائه می دهد . چنانچه به خدمات مرتبط با سیم کشی ساختمان و یا اعزام برقکار سیار احتیاج دارید، کافی است با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی

گواهی تایید صلاحیت

جزو انجمن صنفی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از سازمان برنامه و بودجه کشور

گواهی تایید صلاحیت

صلاحیت ایمنی پیمانکاران HSE از وزارت کار و رفاه اجتماعی

ارتباط با تهویه گستر راگا
دریافت مشاوره