نصب اسپلیت یکی از خدمات قابل دسته بندی در دسته خدمات راه اندازی و نصب سیستم های سرمایشی است. در واقع اسپلیت یکی از انواع سیستم های سرمایشی یا کولرهای گازی است که برای مکان هایی با وسعت کم (مانند منازل و اداره ها) مناسب است.

رعایت قواعد و نکات مختلف در زمان نصب کولر اسپلیت می تواند با افزایش راندمان کاری و عمر دستگاه هزینه و قیمت نهایی راه اندازی و استفاده از این سیستم سرمایشی را در دراز مدت برای شما کاهش دهد.

اعزام تعمیرکار
اعزام تعمیرکار
بیشتر آشنا شوید

اسپلیت چیست؟

اسپلیت نوعی سیستم سرمایشی است، که از گاز و فرایند میعان و تبخیر آن برای خنک کردن منازل استفاده می کند. این سیستم در زمان روشن شدن عددی را به عنوان دمایی مطلوب مورد نظر شما به نمایش در می آورد، که با استفاده از ریموت کنترل قابل تنظیم، یعنی کم یا زیاد کردن است. این سیستم سرمایشی تا زمان رسیدن دمای محیط به عدد مورد نظر ثابت مانده و پس از آن به صورت خودکار قطع خواهد شد. چنانچه دمای اتاق مورد نظر به مرور زمان مجدداً گرم شود. ترموستات فرمان روش شدن مجدد را به دستگاه ارسال کرده و این فرایند تا زمانی که کولر اسپلیت را خاموش نکنید، ادامه پیدا خواهد کرد.

اسپلیت از چه اجزایی تشکیل شده است؟

سیستم اسپلیت از بخش های متنوع و مختلف زیادی تشکیل شده است که به طور کلی می توان هرکدام از آن ها را یکی از اجزای یونیت داخلی و یونیت خارجی دانست. ارتباط میان این دو بخش در سیستم اسپلیت ها، توسط لوله ها و اتصالات برقرار می گردد.

فرایند نصب اسپلیت شامل چه مراحلی است؟

چنانچه بخواهید به نصب اسپلیلت اقدام کنید، باید مراحل مختلف زیر را پشت سر بگذارید:

  • طراحی یا در نظر گرفتن نقشه
  • جا گذاری لوله ها و اتصالات
  • نصب یونیت خارجی
  • نصب یونیت داخلی

گرچه شاید در نگاه اول، این مراحل چندان هم دشوار به نظر نرسند، با این وجود هر یک از آن ها جزئیات و ریزه کاری های خاص خود را داشته که اقدام اشتباه در هرکدام، می تواند به عدم عملکرد صحیح سیستم سرمایشی و یا حتی خرابی سیستم ختم شود.

قیمت و هزینه نصب اسپلیت چگونه تعییین می شود؟

قیمت نصب کولر اسپلیت نیز از فاکتورهای مختلفی تاثیر می پذیرد. دو مورد از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت و هزینه نصب اسپلیت نوع و ساختار محل نصب و شرایط مرتبط با آن است. برای مثال ممکن است در برخی از ساختمان ها برای قرار دادن یونیت خارجی در محل مورد نظر به جرثقیل و بالابر احتیاج باشد. این در حالی است که در برخی دیگر از مکان ها تنها به حضور جرثقیل برای انتقال یونیت خارجی اسپلیت به پشت بام نیاز خواهد بود و در برخی از مکان ها نظیر برخی از خانه های ویلایی و یک طبقه یک جرثقیل دستی نیز می تواند این وظیفه را به درستی به انجام برساند. به این ترتیب می توان گفت که ابعاد و جنبه های مختلف کار در زمان پیاده سازی پروژه، می توانند به طور مستقیم و غیر مستقیم بر روی هزینه نهایی نصب اسپلیت تاثیر بگذارند که محاسبه دقیق این رقم، تنها پس از بررسی دقیق و بازدید از پروژه امکان پذیر است.

هزینه نصب اسپلیت چقدر است؟

برخی از اقدامات مرتبط با نصب انواع اسپلیت، شامل نرخنامه مشخص و مصوبی هستند که از سوی مراجع مورد نظر به صورت سالانه تعیین می گردند. جدول نرخ خدمات نصب اسپلیت در سال 1399 به شرح زیر است:

به زودی جدول قیمت در این مکان قرار می گیرد

فرآیند انجام خدمات توسط نصاب های اسپلیت مجموعه تهویه گستر راگا شامل چه مراحلی است؟

چنانچه بخواهید فرایند نصب و راه اندازی کولر های اسپلیت خود را به ما بسپارید می توانید از یکی از دو روش اصلی یعنی ثبت سفارش آنلاین و یا تماس تلفنی برای اعلام درخواست خود، استفاده نمایید. همکاران ما در واحد پشتیبانی فنی، به محض دریافت اطلاعات ارائه شده از سوی شما، با یک دید کلی، وضعیت پروژه و هزینه احتمالی را به صورت تخمینی، تحت قالب یک پیش فاکتور به شما اعلام می کنند. پس از آن چنانچه تائیدیه مورد نظر در جهت انجام خدمت از سوی شما دریافت شود، نزدیکترین نصاب های اسپلیت تهویه گستر راگاه، برای انجام خدمت مورد نظر، به محل کار و یا زندگی شما اعزام خواهند شد. ضمناً نباید فراموش کنید که ما در قبال خدمات انجام شده، یک گواهی انجام خدمات پس از فروش را در اختیار شما قرار خواهیم داد؛ به این ترتیب اطمینان خاطر داشته باشید که در صورت بروز هر گونه مشکل احتمالی، می توانید مجدداً از خدمات ما بهره مند شوید.

بله؛ نصب و راه اندازی اسپلیت تنها خدمت مرتبط با این دستگاه نیست که به شما ارائه می کنیم. متخصصین فعال در شرکت فنی مهندسی تهویه گستر راگا، در زمره بهترین افراد فنی در حیطه شغلی تعمیر و نگهداری تاسیسات جای داشته و به این ترتیب می توان گفت که ما تقریباً تمامی سیستم های سرمایشی و گرمایشی را تعمیر می کنیم که تعمیر اسپلیت نیز در دسته همین خدمات جای دارد.

نصب اسپلیت را در چه مناطقی از تهران انجام می دهیم؟

افراد فعال در مجموعه تهویه گستر راگا، در قالب چند تیم مختلف خدماتی، در مناطق مختلفی از شهر تهران مستقر هستند. دسته بندی تیم های فعال در شرکت ما به صورت زیر انجام شده است:

  • تعمیر کاران حاضر در شمال تهران
  • تیم فعال در غرب شهر
  • تیم مستقر در شرق تهران
  • تعمیرکاران مقیم مرکز شهر
  • نصاب های اسپلیت و تعمیرکاران فعال در جنوب شهر
  • و همچنین تیم های اعزامی یبه شهرستان های استان تهران.

به عبارت دیگر، می توان گفت:” چنانچه فرایند نصب اسپلیت خود را به ما در تهویه گستر راگا بسپارید، ما، نصاب کولر اسپلیت را در کوتاه ترین زمان ممکن، به مکان مورد نظر شما اعزام خواهیم کرد.” ضمناً فراموش نکنید که برخی از خدمات ارائه شده از سوی ما به صورت 7/24 یا شبانه روزی قابل دریافت است.

لازم به ذکر است که خدمات نصب داکت اسپلیت نیز در تمام مناطق تهران توسط این مجموعه  انجام می‌شود.

نصب اسپلیت با ضمانت به چه نحوی انجام می شود؟

یکی از بزرگترین مزیت های انجام خدمات تاسیساتی به وسیله تهویه گستر راگا، امکان برخورداری از ضمانت نامه است. در واقع، چنانچه نصب اسپلیت خود را به نصاب های ما بسپارید، علاوه برخورداری از قیمت های منصفانه، دریافت خدمات در کوتاه ترین زمان و سایر ویژگی ها نظیر امنیت و امانتداری، در پایان کار یک ضمانت نامه نیز از ما دریافت خواهید کرد که به شما این امکان را می دهد تا در صورت به وجود آمدن مشکل در سیستم تحت شرایطی خاص، از خدمات پس از فروش رایگان ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی

گواهی تایید صلاحیت

جزو انجمن صنفی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از سازمان برنامه و بودجه کشور

گواهی تایید صلاحیت

صلاحیت ایمنی پیمانکاران HSE از وزارت کار و رفاه اجتماعی

×