تعمیر برج خنک کننده: اعزام تعمیرکار با ضمانت

تعمیر برج خنک کننده: اعزام تعمیرکار با ضمانت

سرویس و تعمیر برج خنک کننده چیلر با هدف بهبود عملکرد این جزء از سیستم سرمایش مرکزی چیلر انجام می شود. عملکرد صحیح برج خنک کن چیلر می تواند از آسیب به چیلر جلوگیری کرده و راندمان آن را تا چندین برابر افزایش دهد و به همین دلیل است که باید تعمیرات برج خنک کننده را تنها به متخصصین توانمند دارای دانش و مهارت کافی بسپارید. تعمیرات برج خنک کننده بخشی از فرایند تعمیر چیلر است.

شما می توانید برای درخواست اعزام تعمیرکار cooling tower با استفاده از دکمه ثبت سفارش و یا دکمه های تماس و مشاوره با ما در ارتباط باشید و چنانچه به اطلاعات بیشتر نیاز دارید نیز می توانید ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

اعزام تعمیرکار
اعزام تعمیرکار
گالری تصاویر
قیمت ها
نوع تعمیر قیمت
سرویس برج خنک کننده 500 هزار تومان
تعویض پره های برج خنک کننده به مدل وابسته است(تماس بگیرید)
اسید شویی برج خنک کننده از 500 هزار تومان
تعویض نازل ها به مدل و تعداد وابسته است(تماس بگیرید)
تعویض پکینگ به مدل برج خنک کننده بستگی دارد
بیشتر آشنا شوید

برج خنک کننده چیلر چیست؟

برج خنک کننده چیلر سیستمی است که از آن به جهت خنک‌سازی آبی در فرایندهای سردسازی سیستم‌های تهویه مطبوع، پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها و غیره استفاده می‌گردد. برج خنک کننده وسیله ای است که گرمای تولید شده توسط کندانسور را به محیط آزاد منتقل می کند. به طور کلی، تمام برج خنک کن ها با ایجاد سطح تماس بیشتر بین جریان آب گرم و هوای سرد باعث تبادل حرارتی بین این دو می شود. اصولا برج خنک کن ها باید در محلی نصب شوند که در اطراف آن مانعی برای ورود هوای تازه نباشد .

تعمیر برج خنک کننده

شرح کار برج خنک کننده

در برج خنک کن آب گرم خروجی از کندانسور به بالای برج خنک کن پمپ می شود و از طریق نازل ها بر روی پکینگ ها ریخته می شود. این آب در حین سقوط از درون پوشش های ( پکینگ ها ) داخل برج با هوا برخورد کرده و گرمای خود را به هوا انتقال می دهد و پس از عبور از این پوشش ها به حوضچه که در قسمت پایینی برج خنک کن قرار دارد ریخته می شود. لازم به ذکر است که آشنایی با شرح کار این جزء مهم از چیلر شما را در تعمیر برج خنک کننده کمک شایانی می کند.

اجزای تشکیل دهنده برج خنک کن کدامند؟

 • بدنه و پوسته : اغلب برج ها در ساختار خود بدنه ای دارند که آن ها را محافظت می کند و موتور ها، فن ها و دیگر اجزا را می پوشاند.
 • واسطه های انتقال حرارت ( پکینگ ) : درون هر برج خنک کن واسطه های انتقال حرارت وجود دارد که آکنه یا پکینگ نام دارد. تنها وظیفه این قطعات این است که قطرات آب را به ذرات ریزتر تبدیل کنند و سطح انتقال حرارت را افزایش دهند تا انتقال حرارت بین آب وهوا ورودی به سادگی انجام شود. پکینگ ها اغلب از جنس چوب یا پلاستیک می باشند.
 • ورودی هوا : دریچه ای برای ورود هوا به برج وجود دارد، ورودی هوا ممکن است در طرح های متقاطع در قسمت های بالایی قرار داشته باشد یا مثل طرح های متقابل در کف یا قسمت پایینی برج قرار گیرد.
 • نازل یا سرشلنگ : یکی دیگر از اجزای اصلی و مهم برج خنک کن نازل یا سرشلنگ است که وظیفه اصلی آن کنترل جهت آب و اسپری کردن آب گرم بر روی سینی ها می باشد. توزیع یکنواخت آب بر روی سینی ها باعث می شود سطوح سینی ها به خوبی خیس شوند. جنس نازل های آب معمولا از پلاستیک بوده اما بسیاری از سر شلنگ ها هم از جنس پلی پروپلین،PVC، نایلون گلسفیلد و ABS ساخته شده اند.
 • فن های برج خنک کن : فن ها یکی دیگر از اجزای اصلی این جزء از سیستم های تهویه محسوب می شوند. FAN ها روی بدنه برج سوار می شوند و آبی که از بالای برج توسط نازل ها روی صفحه پایینی پاشیده می شود را خنک می کند. جنس فن های برج خنک کننده معمولا از فیبر، آلومینیوم یا فیبرهای تقویت شده با پلاستیک FRP است.
 • حوضچه آب سرد : حوضچه آب سرد در Cooling tower از جنس بتنی با سیمان تقویت شده RCC ساخته می شود. حوضچه، آب سرد برج خنک کن را جمع آوری کرده و آن را در پایین برج نگه می دارد و در آخر به سمت سیستم های سرد سازی هدایت می شود.
 • قطره گیرها : قطره گیرها یکی دیگر از اجزای برج خنک کننده هستند که جهت محافظت از پکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرند. این قطعه در سیستم سرمایشی از هدر رفتن میزان قطرات آب از برج خنک کن جلوگیری می کند. بنابراین؛ تیغه های قطره گیر وظیفه جلوگیری از پخش شدن ذرات آب و خروج آن ها به محیط بیرونی برج خنک کن را دارند. اگر این قطره گیرها نباشند تمام ذرات آب از طریق مکش فن ها به بخار تبدیل شده و وارد هوا می شوند. پس برای بهینه سازی عملکرد برج خنک کننده لازم است از قطره گیرها استفاده شود. جنس این قطعه از PVC (ترموپلاستیک) می باشد.
تعمیر ببرج خنک کننده

انواع برج خنک کننده چیلر کدامند؟

بر اساس سیکل گردش آب

 • مدار باز : مدار باز به برج هایی گفته می شود که دمای آب در تماس مستقیم با آب کاهش می یابد. از این مورد بیشتر در تاسیسات سرمایش و تهویه مطبوع ساختمان ها استفاده می شود.
 • مدار بسته : در مدار بسته ( غیر مستقیم ) آب در داخل لوله های مبدل حرارتی با هوای محیط و آب پاشیده شده روی لوله ها، تبادل حرارت انجام می دهد و دمای آن کاهش می یابد. از این نوع بیشتر در مناطق خشک و کم آب استفاده می شود زیرا این مناطق دسترسی کمتری به آب دارند.

بر اساس ساختار بدنه

 • برج خنک کن مکعبی فلزی : برج هایی با ظرفیت کم که براساس شکل و جنس ورق نام گذاری شده اند.
 • برج خنک کن فایبر گلاس : با شکل خمره ای دارای تشتک و بدنه ای از جنس فایبر گلاس می باشد که جریان آب و هوا در این گونه برج ها مخالف هم می باشد.
 • برج خنک کن ذوزنقه ای : برج های چوبی ذوزنقه ای شکل هستند که دارای یک فن جریان محور بزرگ در قسمت فوقانی می باشند. معمولا ظرفیت این گونه برج ها زیاد و فن دارای قطر قابل توجهی است.
تعمیرکار برج خنک کننده

سرویس برج خنک کننده چیلر به چه معنا است؟

قطعات داخلی برج به دلیل مجاورت با آب و رطوبت فراوان دچار خوردگی میشود و رسوبات فراوانی درقسمت های مختلف برج بوجود می اورد ، همچنین برج خنک کن به دلیل رطوبت موجود در ان محیط مناسبی برای رشد جلبک ها و باکتری های بیولوژیکی فراهم کرده است.به همین دلیل است که این برج نیازمند سرویس های دوره ای و در بعضی موارد تعمیر برج خنک کننده می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرویس برج خنک کن می توانید مطلب موجود در این وب سایت را مطالعه کنید.

قبل از تعمیرات برج خنک کن چه اقداماتی باید صورت گیرد؟

همان طور که می دانید برای شروع هر کاری ابتدا باید قبل از آن یکسری اقدامات و کارهایی را انجام دهید تا پیرامون را برای انجام آن کار فراهم آورید. بنابراین؛ لازم است قبل از شروع فرایند تعمیر برج خنک کننده مراحل زیر برای تسریع در کارها و حفظ ایمنی صورت گیرد. زمانی که دستگاه خاموش است به راحتی می توان به بخش های مختلف آن بدون هیچ مشکلی دسترسی داشت و کاربر می تواند به تعمیر یا سرویس Cooling tower پرداخته و قطعات آن را به راحتی عوض کند. فقط این نکته را در نظر داشته باشید که رعایت نکات ایمنی در کار بسیار مهم می باشد.

 • برای دسترسی راحت تر به قطعات بهتر است قبل از شروع روند تعمیر، دستگاه را خاموش کنید.
 • برق پمپ ها و فن خاموش شود.
 • از سرویس خارج کردن پمپ های تزریق مواد شیمیایی
 • از سرویس خارج کردن پمپ فیلترهای شنی
 • دستگاه های تولید آب بدون املاح را خاموش کنید.

زمانی که دستگاه خاموش می شود به راحتی می توان قطعاتی که به تعمیر یا تعویض نیاز دارند را شناسایی کرد. برخی از اجزای آن را می توان در همان محل پروژه تعمیر کرد اما یکسری از قطعات آن فرسوده شده و نیاز به تعویض دارند.

تعمیرات برج خنک کننده شامل چه اقداماتی می باشد؟

 • خالی کردن آب سرد حوضچه به کمک پمپ های تخلیه
 • بررسی و تعمیر تمام فن های
 • تمام شیرهای دستگاه باز شده و عمل روان کاری انجام شود.
 • تنظیم نمودن زوایای فن ها
 • تعمیر یاتاقان های الکتروموتور
 • بازدید از بخش مکش پمپ ها و تمیز کردن صافی های آن
 • تعویض پکینگ ها، لوورها و قطره گیرهای شکسته
 • تخلیه لجن ها و گل و لای موجود در حوضچه

چرا باید تعمیر برج خنک کننده چیلر را به افراد ماهر سپرد؟

برج های خنک کننده در مبحث تهویه مطبوع دارای اهمیت زیادی می باشند بنابراین نصب، سرویس و تعمیر این برج ها باید اصولی و توسط کادری متخصص صورت گیرد. شرکت تهویه گستر راگا در این زمینه دارای سوابق کاری موفقی بوده که گزینه مناسبی برای خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

تعمیر برج خنک کننده چیلر

مزیت تهویه گستر راگا در زمینه تعمیر برج خنک کننده نسبت به سایر رقبا چیست؟

به جرات می توان گفت برای تعمیر برج خنک کننده بزرگ ترین مزیت شرکت تهویه گستر راگا در مقایسه با سایر مجموعه ها، استفاده از کادری متخصص و تحویل کاری با کیفیت به کارگزاران می باشد. به علاوه می توان اشاره کرد که داشتن خلاقیت، تخصص، برنامه ریزی منظم ارائه بهترین خدمات در سریع ترین زمان و جلب رضایت شما عزیزان از مزیت های بزرگ این شرکت است.

خدمات ویژه ما در زمینه تعمیر برج خنک کننده چیلر شامل چه مواردی است؟

در زمینه تعمیر برج خنک کننده چیلر، این مجموعه برای جلب رضایت و سهولت در انجام کار، خدمات زیادی برای شما کارگزاران فراهم نموده است. از مهترین خدمات ارائه شده برای شما عزیزان این است که علاوه بر اجرا و انجام اصولی کار، شرکت ما با اطمینان خاطر از کار خود، تمامی فعالیت های صورت گرفته را ضمانت می کند.

رفع عیب برج خنک کننده

ثبت سفارش سرویس و تعمیر برج خنک کننده به چه روش هایی انجام می شود؟

شما می توانید با استفاده از دو روش ثبت درخواست تلفنی و یا اینترنتی، تمامی پروژه های مرتبط با تاسیسات خود را به ما بسپارید. جهت انجام این کار کافی است با یکی از شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید، یا با استفاده از فرم ثبت سفارش، درخواست خود را برای ما ارسال نمایید. به این ترتیب، همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن و با توجه به نیازهای شما، پس از ارسال یک پیش قرارداد و دریافت تائیدیه از شما، یک یا چند نفر از متخصصین مربوطه را برای سنجش دقیق تر و شروع انجام پروژه به محل کار شما اعزام خواهند نمود.

تعمیر برج خنک کننده

هزینه و قیمت تعمیر برج خنک کننده چگونه محاسبه می شود؟

همانگونه که توضیح دادیم برج های خنک کننده دارای انواع متفاوتی از نظر اندازه، قدرت، جنس بدنه ای، مدل و نوع قطعات می باشند. پس نمی توان هزینه و قیمت دقیق تعمیر برج خنک کننده را بیان کرد. ابتدا باید نقص در سیستم را یافت و قیمت قطعات مورد استفاده را محاسبه کرد بنابراین برای استعلام هزینه و قیمت تعمیر برج های خنک کن می توانید با تلفن شرکت تماس گرفته و پس از بازدید کارشناسان ما از هزینه های آن با خبر شوید.

قیمت سرویس برج خنک کننده چقدر است؟

در رابطه با سرویس برج های خنک کن از لحاظ هزینه و قیمتی نیز مانند تعمیر آن نمی توان قیمت و هزینه دقیقی بیان کرد زیرا که ممکن است فعالیت های متفاوتی صورت گیرد که بدون رویت دستگاه و ارزیابی های کارشناسان قابل محاسبه دقیق نمی باشد.

فرآیند تعمیر و سرویس برج خنک کن توسط تعمیرکاران ما شامل چه مراحلی است؟

این مجموعه برای تسریع در انجام خدمات سرویس و تعمیر برج خنک کن تمامی خدمات و فعالیت ها را به صورت یک سیکل برنامه ریزی شده ارائه می دهد که عبارت است از :

 • بازدید از سیستم و برج خنک کن توسط کارشناسان مجرب و متخصص
 • تشخیص و شناسایی نقص و خرابی های احتمالی
 • تهیه و خرید لوازم و قطعات مورد نیاز
 • شست و شو برج خنک کن و پکینگ ها در صورت مشاهده رسوبات و گرفتگی ها
 • تعویض و تعمیر قطعات در صورت نیاز

شرکت تهویه گستر راگا با داشتن سابقه درخشان در زمینه سرویس و نگه داری سیستم های تهویه هوا و موتورخانه ای با داشتن کادری مجرب آماده خدمت رسانی در زمینه تاسیسات ساختمان و منبع کویلی در اسرع وقت می باشد.

تعمیر ققطعات برج خنک کننده چییلر

بله، این مجموعه تمامی خدمات نصب چیلر، سرویس و تعمیرات چیلر های جذبی و تراکمی، همچنین تمامی خدمات مربوط به برج های خنک کننده از جمله نصب، سرویس و تعمیرات مورد نیاز را در اسرع وقت و با بالاترین کیفیت ممکن برای شما فراهم خواهد کرد.

تعمیر برج خنک کننده چیلر با ضمانت به چه نحوی انجام می شود؟

شرکت تهویه گستر راگا با داشتن سوابق کاری درخشان و کادر متخصص با اطمینان از خدمات ارائه داده شده، تمامی فعالیت های صورت گرفته توسط این مجموعه را ضمانت می کند.

6 پاسخ به “تعمیر برج خنک کننده: اعزام تعمیرکار با ضمانت”

 1. متین محمدی گفت:

  خنک کن چیلر ما خراب شده. اگه بخوایم یه تعمیرکار حرفه ای کولینگ تاور برامون بفرستید، باید چه طوری اطلاع بدیم؟

  • جهت درخواست تعمیرکار کولینگ تاور با استفاده از شماره های موجود با ما تماس بگیرید و یا با استفاده از فرم ثبت سفارش، نیاز خود را به اطلاع ما برسانید.

 2. عاطفه عبدی گفت:

  سلام، شما پکینگ برج خنک کننده هم تعمیر می کنید؟
  ما یه چیلر 5 تن داریم که خنک کنش درست کار نمی کنه برا همین ترجیح میدیم قبل شروع گرما تعمیر بشه که به مشکل نخوریم تو سال جدید میشه راهنمایی کنید؟

  • ما در تهویه گستر راگا، تمامی خدمات مرتبط با تعمیرات کولینگ تاورها را ارائه می دهیم.
   شما می توانید برای اطلاع از قیمت دقیق این خدمات با ما تماس بگیرید.

 3. ahmad shateri گفت:

  من می خوام بدونم که تعمیرات برج خنک کننده فایبرگلاس با برج معمولی چه تفاوت هایی داره؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

  • فرایند تعمیر انواع برج های خنک کننده بسته به مدل می تواند متفاوت باشد. جهت اطلاع از قیمت و شرایط تعمیرات با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی

گواهی تایید صلاحیت

جزو انجمن صنفی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از سازمان برنامه و بودجه کشور

گواهی تایید صلاحیت

صلاحیت ایمنی پیمانکاران HSE از وزارت کار و رفاه اجتماعی

×