تعمیر برج خنک کننده : تعمیرات برج خنک کن چیلر

تعمیر برج خنک کننده : تعمیرات برج خنک کن چیلر

سرویس و تعمیر برج خنک کننده چیلر با هدف بهبود عملکرد این جزء از سیستم سرمایش مرکزی چیلر انجام می شود. عملکرد صحیح برج خنک کن چیلر می تواند از آسیب به چیلر جلوگیری کرده و راندمان آن را تا چندین برابر افزایش دهد و به همین دلیل است که باید تعمیرات برج خنک کننده را تنها به متخصصین توانمند دارای دانش و مهارت کافی بسپارید. تعمیرات برج خنک کننده بخشی از فرایند تعمیر چیلر است.

برج خنک کننده چیلر چیست؟

برج خنک کننده چیلر سیستمی است که از آن به جهت خنک‌سازی آبی در فرایندهای سردسازی سیستم‌های تهویه مطبوع، پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها و غیره استفاده می‌گردد . برج خنک کننده وسیله ای است که گرمای تولید شده توسط کندانسور را به محیط آزاد منتقل می کند .به طور کلی، تمام برج خنک کن ها با ایجاد سطح تماس بیشتر بین جریان آب گرم و هوای سرد باعث تبادل حرارتی بین این دو می شود . اصولا برج خنک کن ها باید در محلی نصب  شوند که در اطراف آن مانعی برای ورود هوای تازه نباشد .

تعمیر برج خنک کننده

شرح کار برج خنک کننده :

در برج خنک کن آب گرم خروجی از کندانسور به بالای برج خنک کن پمپ می شود و از طریق نازل ها بر روی پکینگ ها ریخته می شود . این آب در حین سقوط از درون پوشش های ( پکینگ ها )  داخل برج با هوا برخورد کرده و گرمای خود را به هوا می دهد و پس از عبور از این پوشش ها به حوضچه که در قسمت پایینی برج خنک کن قرار دارد ریخته میشود.

اجزای تشکیل دهنده برج خنک کن کدامند؟

 • بدنه و پوسته : اغلب برج ها در ساختار خود بدنه ای دارند که آن ها را محافظت میکند و موتور ها ، فن ها و دیگر اجزا را می پوشاند .
 • واسطه های انتقال حرارت ( پکینگ ): درون هر برج خنک کن واسطه های انتقال حرارت وجود دارد که آکنه یا پکینگ نام دارد . تنها وظیفه این قطعات این است که قطرات آب را به ذرات ریزتر تبدیل کنند و سطح انتقال حرارت را افزایش دهند تا انتقال حرارت بین آب وهوا ورودی به سادگی انجام شود که بیشتر از جنس چوب یا پلاستیک می باشند.
 • ورودی هوا : دریچه ای برای ورود هوا به برج وجود دارد ، ورودی هوا ممکن است در طرح ها متقاطع در قسمت های بالایی قرار داشته باشد یا مثل طرح های متقابل در کف یا قسمت پایینی برج قرار گیرد .
 • نازل ها : آب را به صورت اسپری بر روی سینی ها می پاشد . توزیع یکنواخت آب بر روی سینی ها باعث می شود سطوح سینی ها به خوبی خیس شوند.
 • فن برج خنک کن : روی بدنه برج سوار می شوند و آبی که از بالای برج توسط نازل ها روی صفحه پایینی پاشیده می شود را،خنک می کند .
 • حوضچه : حوضچه در پایین برج خنک کن وجود دارد که آب خنک شده در آن جمع میشود و به سمت سیستم های سرد سازی هدایت میشود .
 • قطره گیر ها : تیغه های قطره گیر وظیفه جلوگیری از پخش شدن ذرات آب و خروج آن ها به محیط بیرونی برج خنک کن را دارند.

تعمیر ببرج خنک کننده

انواع برج خنک کننده چیلر کدامند؟

بر اساس سیکل گردش آب:

 • مدار باز : مدار باز به برج هایی گفته می شود که دمای آب در تماس مستقیم با آب کاهش می یابد .از این مورد بیشتر در تاسیسات سرمایش و تهویه مطبوع ساختمان ها استفاده می شود .
 • مدار بسته : در مدار بسته ( غیر مستقیم ) آب در داخل لوله های مبدل حرارتی با هوای محیط و آب پاشیده شده روی لوله ها، تبادل حرارت انجام می دهد و دمای آن کاهش می یابد . از این نوع بیشتر در مناطق خشک و کم آب استفاده می شود زیرا این مناطق دسترسی کمتری به آب دارند.

بر اساس ساختار بدنه  :

 • برج خنک کن مکعبی فلزی : برج هایی با ظرفیت کم که براساس شکل و جنس ورق نام گذاری شده اند.
 • برج خنک کن فایبر گلاس : با شکل خمره ای دارای تشتک و بدنه ای از جنس فایبر گلاس می باشد که جریان آب و هوا در این گونه برج ها مخالف هم می باشد.
 • برج خنک کن ذوزنقه ای : برج های چوبی ذوزنقه ای شکلی هستند که دارای یک فن جریان محور بزرگ در قسمت فوقانی می باشند.معمولا ظرفیت این گونه برج ها زیاد و فن دارای قطر قابل توجهی است.

سرویس برج خنک کننده چیلر به چه معنا است؟

قطعات داخلی برج به دلیل مجاورت با آب و رطوبت فراوان دچار خوردگی میشود و رسوبات فراوانی درقسمت های مختلف برج بوجود می اورد ، همچنین برج خنک کن به دلیل رطوبت موجود در ان محیط مناسبی برای رشد جلبک ها و باکتری های بیولوژیکی فراهم کرده است.به همین دلیل است که این برج نیازمند سرویس های دوره ای و در بعضی موارد تعمیر برج خنک کننده می باشد.

چرا باید تعمیر برج خنک کننده چیلر را به افراد ماهر سپرد؟

برج های خنک کننده در مبحث تهویه مطبوع دارای اهمیت زیادی می باشند بنابراین نصب، سرویس و تعمیر این برج ها باید اصولی و توسط کادری متخصص صورت گیرد . شرکت تهویه گستر راگا در این زمینه دارای سوابق کاری موفقی بوده که گزینه مناسبی برای خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

تعمیر برج خنک کننده چیلر

مزیت تهویه گستر راگا در زمینه تعمیر برج خنک کننده نسبت به سایر رقبا چیست؟

به جرات میتوان گفت برای تعمیر برج خنک کننده بزرگ ترین مزیت شرکت تهویه گستر راگا در مقایسه با سایر مجموعه ها ، استفاده از کادری متخصص و تحویل کاری با کیفیت به کارگزاران می باشد. به علاوه میتوان اشاره کرد که داشتن خلاقیت ، تخصص ، برنامه ریزی منظم ارائه بهترین خدمات در سریع ترین زمان و جلب رضایت شما عزیزان از مزیت های بزرگ این شرکت می باشد.

خدمات ویژه ما در زمینه تعمیر برج خنک کننده چیلر شامل چه مواردی است؟

در زمینه تعمیر برج خنک کننده چیلر، این مجموعه برای جلب رضایت و سهولت در انجام کار خدمات زیادی برای شما کارگزاران فراهم نموده است. از مهترین خدمات ارائه شده برای شما عزیزان این است که علاوه بر اجرا و انجام اصولی کار،شرکت ما با اطمینان خاطر از کار خود ، تمامی فعالیت های صورت گرفته را ضمانت میکند .

ثبت سفارش سرویس و تعمیر برج خنک کننده به چه روش هایی انجام می شود؟

شما می توانید با استفاده از دو روش ثبت درخواست تلفنی و یا اینترنتی، تمامی پروژه های مرتبط با تاسیسات خود را به ما بسپارید.جهت انجام این کار کافی است با یکی از شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید، یا با استفاده از فرم ثبت سفارش، درخواست خود را برای ما ارسال نمایید. به این ترتیب، همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن و با توجه به نیازهای شما، پس از ارسال یک پیش قرارداد و دریافت تائیدیه از شما، یک یا چند نفر از متخصصین مربوطه را برای سنجش دقیق تر و شروع انجام پروژه به محل کار شما اعزام خواهند نمود.

تعمیر برج خنک کننده

هزینه و قیمت تعمیر برج خنک کننده چگونه محاسبه می شود؟

همانگونه که توضیح دادیم برج های خنک کننده دارای انواع متفاوتی از نظر اندازه ، قدرت ، جنس بدنه ای ، مدل و نوع قطعات می باشند .پس نمیتوان هزینه و قیمت دقیق  تعمیر برج خنک کننده را بیان کرد . ابتدا باید نقص در سیستم را یافت و قیمت قطعات مورد استفاده را محاسبه کرد بنابراین برای استعلام هزینه و قیمت تعمیر برج های خنک کن ها میتوانید با تلفن شرکت تماس گرفته و پس از بازدید کارشناسان ما از هزینه های آن با خبر شوید.

قیمت سرویس برج خنک کننده چقدر است؟

در رابطه با سرویس برج های خنک کن از لحاظ هزینه و قیمتی نیز مانند تعمیر آن نمیتوان قیمت و هزینه دقیقی بیان کرد زیرا که ممکن است فعالیت های متفاوتی صورت گیرد که بدون رویت دستگاه قابل محاسبه دقیق نمی باشد.

فرآیند تعمیر و سرویس برج خنک کن توسط تعمیرکاران ما شامل چه مراحلی است؟

این مجموعه برای تسریع در انجام خدمات تعمیر و سرویس برج خنک کن تمامی خدمات و فعالیت ها را به صورت یک سیکل برنامه ریزی شده ارائه می دهد که عبارت است از :

 • بازدید از سیستم و برج خنک کن توسط کارشناسان مجرب و متخصص
 • تشخیص و شناسایی نقص و خرابی های احتمالی
 • تهیه و خرید لوازم و قطعات مورد نیاز
 • شست و شو  برج خنک کن و پکینگ ها در صورت مشاهده رسوبات و گرفتگی ها
 • تعویض و تعمیر قطعات در صورت نیاز

شرکت تهویه گستر راگا با داشتن سابقه درخشان در زمینه سرویس و نگه داری سیستم های تهویه هوا و موتورخانه ای با داشتن کادری مجرب آماده خدمت رسانی در زمینه تاسیسات ساختمان و منبع کویلی در اسرع وقت می باشد.

تعمیر ققطعات برج خنک کننده چییلر

بله، این مجموعه تمامی خدمات نصب چیلر، سرویس و تعمیرات چیلر های جذبی و تراکمی، همچنین تمامی خدمات مربوط به برج های خنک کننده از جمله نصب، سرویس و تعمیرات مورد نیاز را در اسرع وقت و با بالاترین کیفیت ممکن برای شما فراهم خواهد کرد.

تعمیر برج خنک کننده چیلر با ضمانت به چه نحوی انجام می شود؟

شرکت تهویه گستر راگا با داشتن سوابق کاری درخشان و کادر متخصص با اطمینان از خدمات ارائه داده شده، تمامی فعالیت های صورت گرفته توسط این مجموعه را ضمانت می کند .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی

گواهی تایید صلاحیت

جزو انجمن صنفی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از سازمان برنامه و بودجه کشور

گواهی تایید صلاحیت

صلاحیت ایمنی پیمانکاران HSE از وزارت کار و رفاه اجتماعی

ارتباط با تهویه گستر راگا
جهت دریافت مشاوره کلیک نمایید