تعمیر چیلر به دلیل پیچیدگی های سیستم و ارزش بالای قطعات از نظر مالی، تنها باید توسط متخصصین ماهر انجام شود، زیرا عیب یابی و رفع عیب توسط افراد نیمه ماهر می تواند به خرابی های آتی و افزایش نهایی هزینه ها ختم شود.

اگر به دنبال یک تعمیرکار ماهر برای عیب یابی و رفع عیب چیلر ساختمان خود هستید، می توانید این کار را به تهویه گستر راگا واگذار کنید. برای ثبت سفارش، کافی است دکمه زرد رنگ با عنوان سفارش آنی را لمس کرده و یا بر روی آن کلیک کنید. ضمناً اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، می توانید این مطلب را تا انتها مطالعه کرده و یا با استفاده از یکی از روش های موجود با ما تماس بگیرید.

اعزام تعمیرکار
اعزام تعمیرکار
گالری تصاویر
قیمت ها
شرح تعمیرات حداقل قیمت(تومان) حداکثر قیمت(تومان)
تعمیر کمپرسور چیلر 5000000 10000000
شارژ گاز چیلر 2000000 4000000
رفع خرابی موتور چیلر 5000000 10000000
عیب یابی و رفع ایرادات کلی chiller تماس بگیرید
دریافت مشاوره (در صورت عدم درخواست تعمیرکار) 200000 200000

شما عزیزان می توانید با استفاده از روش های متعدد تماس موجود درخواست خود در زمینه تعمیر چیلر را به اطلاع ما برسانید.

قیمت و هزینه تعمیر چیلر چگونه تعیین می شود؟

در این قسمت میخواهیم در رابطه با هزینه تعمیر چیلر صحبت کنیم . تعیین قیمت و هزینه دقیق در این زمینه بدون بررسی و بازدید کارشناسان کار بسیار دشواری است، برای مشخص نمودن هزینه تعمیر chiller ابتدا باید نوع چیلر را ( جذبی یا تراکمی ) شناسایی کرد، سپس خرابی و قطعات نیاز به تعمیر را پیدا کرد.

شما می توانید برای استعلام از قیمت ها و درخواست هزینه این نوع از سیستم های سرمایشی به صورت مستقیم با شرکت تماس گرفته و توضیحات کامل و جامعی دریافت کنید.

البته لازم به ذکر است که یکسری عوامل مانند تعداد کمپرسورهای چیلر، تعداد سیکل ها، تعداد برج های خنک کننده، تعداد پمپ های سرکوله مدار chiller و در نهایت تناژ چیلر در هزینه های نهایی نگهداری و تعمیر چیلر تاثیر گذار است.

بیشتر آشنا شوید

ما در تهویه گستر تمامی خدمات نگهداری، سرویس و تعمیر انواع این سیستم های سرمایشی را به همراه گارانتی و پشتیبانی 24 ساعته به شما عزیزان ارائه می دهیم. جهت کسب اطلاعات در این زمینه می توانید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. یا با استفاده از شماره های موجود با ما تماس بگیرید.

لازم به ذکر است که ما خدمات بسیار دیگری را نیز در حوزه تعمیر سیستم های سرمایشی ارائه می دهیم که می توانید با مراجعه به صفحات تعمیر کولر گازی و یا تعمیر داکت اسپلیت اطلاعات مفیدی درباره آن ها کسب کنید.

انواع چیلر کدامند؟

پیش از آنکه بخواهیم در مورد تعمیر چیلر و سرویس آن صحبت کنیم، باید شما را با انواع چیلر آشنا کنیم. شناخت انواع این سیستم تهویه می تواند درک بهتری از نوع چیلر موجود در ساختمان را به شما بدهد و به این ترتیب می توانیم پروسه ثبت درخواست شما را با سرعت بیشتری پیش ببریم.

آشنایی با چیلر جذبی

چیلر جذبی یکی از دو مدل اصلی انواع چیلر است.

تعمیر چیلر جذبی

چیلر جذبی چیست؟

در این نوع Chiller، بجای استفاده از انرژی برق، از انرژی حرارتی تولید شده توسط یک مشعل مستقیم مستقر در چیلر و یا از انرژیِ حرارتی غیر مستقیم مانند  آب گرم، بخار، نور خورشید و انرژی حرارتی حاصل از انتقال نیرو استفاده می شود.

سیستم های جذبی بر اساس گرمای نهان تبخیر کار می کنند، مایعات برای تبخیر شدن به گرما و حرارت نیاز دارند که آن را از محیط اطراف خود می گیرند.

لازم به ذکر است که تعمیر چیلر جذبی یکی از خدمات ما در تهویه گستر راگا است.

تعمیر chiller

چیلر جذبی از چه اجزایی ساخته شده است؟

 • اواپراتور(Evaporator ): یکی از قسمت های اصلی چیلر که در واقع نوعی مبدل حرارتی به شمار می رود و حرارت را از آبی که باید در چیلر سرد شود جذب کرده و به مبرد در حال تبخیر انتقال می دهد و بدین ترتیب آب پس از عبور از اواپراتور سرد می شود .
 • ابزوربر (Absorber ) : اواپراتور در حین فعالیت باعث تولید بخار آب می شود، که این بخار آب باعث بالا رفتن فشار و افت دما می شود. وظیفه ابزوربر جذب بخار آب و جلوگیری از افزایش فشار می باشد .
 • ژنراتور (Generator or Desorption ) :  آب مقطر و لیتیوم بروماید وارد ژنراتور می شود و توسط حرارت موجود در ژنراتور، آب مقطر به صورت بخار در می آید و لیتیوم بروماید غلیظ می شود .
 • کندانسور (Condenser) : در کنداسور های چیلر جذبی، بخار آب حاصل از آب مقطر موجود در ژنراتور وارد کندانسور شده و حرارت خود را از دست می دهد سپس تبدیل به مایع خواهد شد.
تعمیر برد و موتور چیلر

آشنایی با چیلر تراکمی

یکی دیگر از انواع چیلر که در تهویه گستر راگا تعمیر می کنیم، چیلرهای تراکمی هستند. در ادمه به معرفی این دسته از چیلرها خواهیم پرداخت.

چیلر تراکمی چیست؟

چیلر تراکمی بر خلاف چیلر جذبی دارای کمپرسور می باشد و به همین دلیل است که یک تعمیرکار چیلر تراکمی باید توانایی تعمیر کمپرسور Chiller را نیز داشته باشد. این نوع از سیستم ها به چیلر های برقی معروف هستن و با سرد کردن آب برای سرمایش تهویه ساختمان یا ماشین آلات استفاده می شوند. absorption chiller بر اساس نوع کندانسور به سه دسته هوا خنک، آب خنک و تبخیری خنک تقسیم می شوند.

شارژ گاز چیلر

شرح کار این دسته از چیلرها

در این نوع چیلر ها، کمپرسور ابتدا گاز را متراکم می کند، سپس گاز متراکم شده به کندانسور وارد شده و به وسیله آب و یا هوای خنک به مایع تبدیل می شود.

این مایع از شیر انبساط عبور کرده و به خنک کننده (اواپراتور) که از فشار کمتری برخوردار است، وارد می شود. کاهش فشار در این قسمت باعث تبخیر شدن مایع می شود که این مایع سرد کننده در حین تبخیر، حرارت نهان را از محیط  پیرامون خود گرفته و موجب برودت محیط اطراف خود می شود.

تعمیر چیلر تراکمی
تعمیر chiller

عیب یابی و تعمیر چیلر تراکمی

وجود برخی از مشکلات می تواند عملکرد صحیح chiller را دستخوش تغییرات قرار دهد و به همین علت است که توصیه می شود، این سیستم سرمایشی مرکزی را هر از گاهی به کمک یک سرویسکار چیلر مورد بررسی قرار دهید.

چنانچه بخواهید مشکل دستگاه مذکور را رفع نمایید، در صورت خرابی، باید به تعمیر چیلر بپردازید.

مشکل علت احتمالی
روشن نشدن چیلر قطع اتصال یا کم بودن ولتاژ
عدم اتصال صحیح کابل فاز (در سیستم های سه فاز)
فیوز یا مدار شکن خراب شده
قرار داشتن دکمه power در حالت خاموش
عدم پمپ شدن سیال یا شدت کم جریان آن عدم وجود اختلاف پتانسیل کافی
کم بودن حجم سیال
وجود نشتی در لاین انتقال سیال
بسته یا کم شدن شیر جریان
مناسب نبودن گاز مبرد برای دمای مورد نیاز
مسدود شدن فیلتر مبرد
کوچک بودن لوله جریان
خرابی پمپ چیلر
سرد نکردن یا کم سرد کردن چیلر مناسب نبودن ولتاژ برق مورد استفاده
خرابی در کندانسور یا فیلتر هوا
مناسب نوبدن گاز مبرد در قیاس با نیاز سرمایشی
خرابی در ناقل های انتقال حرارت مبرد
وجود نشتی در سیستم سرمایشی
بیش از حد بالا بودن دمای محیط
یخ زدن اواپراتور

برای مشاهده سایر خرابی های مرسوم در چیلرها می توانید به سایت process-cooling مراجعه کنید.

تعمیر و نگهداری چیلر

تعمیر کمپرسور چیلر تراکمی

با مشاهده ویدئو زیر می توانید از نکاتی مفید در مورد تعمیر کمپرسور چیلر مطلع شوید.

آشنایی با مینی چیلر

یکی دیگر از خدماتی که ما در این مجموعه به آن رسیدگی می کنیم مینی چیلرها هستند. Mini chiller نسخه کوچک شده همان چیلر می باشد که بیشتر برای مصارف خانگی و صنعتی که نیاز به سیستم هایی با ابعاد کوچک تر یا متوسط دارند استفاده می شود.

یکی از پر کاربرد ترین این مدل از سیستم های سرمایشی، مینی چیلر تراکمی هوا خنک می باشد.

تعمیرات چیلر

مهمترین نکاتی که باید پیش از تعمیرات chiller بدانید (ویدیو)

تاثیر آلودگی در خرابی چیلر

سیستم عملکرد تبریدی چیلر به گونه ای است که باید به خوبی وکیوم شود. در واقع عدم وکیوم مناسب می تواند به محض ورود گازهای غیر قابل تقطیر به روغن موجود در سیستم تبرید شود و به این ترتیب، امکان اسیدی شدن آن را افزایش دهند. 

اسیدی شدن محیط تبرید، به پدیده تحت عنوان COOPER PLATING ختم خواهد شد. وقوع این اتفاق منجر به نشستن یک لایه از مس بر روی قطعات compressor چیلر می شود.

چنین اتفاقی در نهایت به صفر شدن فاصله میان قطعات متحرک ختم خواهد شد و از بین رفتن این فاصله باعث قفل شدن موتور و گیرپاچ شده و باعث سوختن سیم پیچ های الکتروموتور Chiller می شود.

کمپانی بریتز برای چیلرهای دارای کمپرسور چرخشی تولید خود استاندارد ph بر مقیاس ppm را به شرح زیر بیان نموده است:

مدل چیلر بیتزر تولید کننده جنس روغن مورد استفاده میزان شدت اسیدی بودن بر مقیاس PPM میزانآب بر حسب PPM
روغن جدید میزان حد اسیدیته روغن به منظور ضرورت تعویض روغن جدید مقدار حد اکثری پیش از تعویض روغن
CSH – HFC (R134a, R407C, R404A, R407a و غیره)
BSE 170 بیتزر POE 0.1 کمتر از 0.5 بیشتر از 100 کمتر از 300 بیشتر از
CSW – HFC R134a
BSE170L بیتزر POE 0.1 کمتر از 0.5 بیشتر از 100 کمتر از 300 بیشتر از
CSH – HFC (R407C, R404A, R507A, R407a و غیره)
BSE170L بیتزر POE 0.1 کمتر از 0.5 بیشتر از 100 کمتر از 300 بیشتر از
CHS/CSW HFC (R22 و غیره)
B320SH بیتزر POE 0.2 کمتر از 0.5 بیشتر از 100 کمتر از 300 بیشتر از

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کمپرسورهای چیلر این برند می توانید به سایت bitzer مراجعه کنید.

تعمیر چیلر

سرویس چیلر به چه معنا است؟

سرویس های دوره ای از چیلر مزایای زیادی دارند. به طور معمول در زمان تغییر فصل از سرما به گرما و برعکس، چیلر ها نیاز به سرویس دارند. سرویس چیلر شامل مجموعه ای از فعالیت ها می باشد که برای راه اندازی و اکثر مواقع برای جلوگیری از ایجاد خرابی های جدی به کار می رود، به طور مثال انجام اموری همچون:

از بین بردن رسوبات، تعویض قطعات فرسوده، تنظیمات برد و بررسی سیستم برقی چیلر و… همگی جهت پیشگیری از خرابی های جدی انجام می گیرند. ما در مجموعه تهویه گستر راگا آماده پذیرش درخواست های شما در زمینه سرویس چیلر های منازل و ساختمان ها هستیم.

تعمیرات چیلر

سرویس چیلر با چه هدفی انجام می شود؟

هدف از سرویس چیلرها یک امر کاملاً مشخص است، سرویس chiller باعث شناسایی به موقع خرابی ها و جلوگیری از خسارت های بیشتر می شود. همچنین با سرویس به موقع چیلرها می توانید استفاده مفید از دستگاه را بالا ببرید.

در واقع سرویس چیلر را می توان فرایندی دانست که به واسطه رفع ایرادات جزئی از به وقوع پیوستن خرابی های بیشتر جلوگیری می کند.

سرویس چیلر شامل چه مراحلی است؟

در مرحله سرویس چیلر ها ابتدا باید بررسی های لازم و بازدید کارشناسی صورت گیرد تا خرابی های موجود یافت شود، سپس قطعات و لوازم مورد نیاز تهیه گردد.

با برنامه ریزی دقیق می توان با سرعت بیشتری کار را پیش برد. در مرحله آخر، قطعات خراب تعویض گردیده، رسوبات موجود از بین رفته و سرویس های لازم صورت می گیرد .

با مشاهده سوابق مجموعه تهویه گستر راگا متوجه خواهید شد که این مجموعه در زمینه تعمیر چیلر، سرویس و نصب آن نیروی متخصص داشته و با بالاترین کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین خدمات را ارائه می دهد.

اسید شویی چیلر

اسید شویی یکی از خدمات مرتبط با تعمیرات چیلر است که با هدف بهبود عملکرد این سیستم سرمایشی انجام می شود. در ویدئو زیر می توانید فرایند اسید شویی را به صورت مرحله به مرحله مشاهده کنید.

تعمیر برج خنک کن شامل چه مواردی می شود؟

همان طور که در بالا ذکر شد، چیلر از اجزای مختلفی تشکیل شده است که برج خنک کننده یکی از مهمترین و اصلی ترین اجزای آن به شمار می رود و نقش مهمی را در خنک کردن محیط بر عهده دارد. پس بنابراین نگهداری و تعمیر برج خنک کننده بر روی عملکرد بهتر سیستم سرمایشی تاثیر بسزایی دارد.

عدم توجه به این موضوع و سهل انگاری در امر نگهداری باعث کاهش بهره وری و بازدهی دستگاه می شود. تعمیر برج خنک کن یا همان Cooling tower شامل موارد زیر می شود:

 • عیب یابی کامل و اصولی
 • خالی کردن آب داخل حوضچه به کمک پمپ های تخلیه
 • بررسی و تعمیر تمام فن های دستگاه
 • باز کردن شیرهای دستگاه و شروع به روان کاری
 • بررسی و تنظیم کردن زوایای فن ها
 • تعویض لوور، پکینگ ها و قطر گیرهای فرسوده و شکسته
 • تعمیر یاتاقان های موتور الکتریکی
 • تمیز کردن حوضچه و تخلیه لجن ها و گل و لای موجود در آن
 • بررسی مکش پمپ ها و تمیز کردن صافی های آن

آیا می توان به هر تعمیرکار چیلری اعتماد کرد؟

همان طور که می دانید امروزه بسیاری از افراد سودجو و کلاهبردار که خود را به عنوان یکی از مرکز های معتبر معرفی می کنند و کاری بی کیفیت و در قبال آن هزینه های هنگفتی را از شما می گیرند زیاد شده است. به همین خاطر نمی توان به هر تعمیرکار چیلر اعتماد کرد و دستگاه به آن گران قیمتی را به دستشان سپرد.

در واقع این نوع از تعمیرات با دیگر تعمیرات ساختمان کاملا متفاوت بوده و نمی توان هر فردی را سرویسکارر chiller دانست. زیرا این نوع از سیستم های تهویه دارای ساختار پیچیده ای هستند که تعمیر و سرویس آنها دشوار و کمی زمان بر می باشد.

تعمیرکار چیلر فردی است که علاوه بر دانش و مهارت، نیازمند چندین سال تلاش و تجربه می باشد، به طوری که بتواند به کمک تجارب کسب کرده، اصولی و درست، مشکلات و خرابی های چیلر را تشخیص داده و به راحتی آنها را برطرف سازد.

به همین خاطر پیشنهاد می شود برای تعمیرات انواع چیلر یا هر سیستم دیگری به سراغ افراد واجد شرایط و مراکز معتبر بروید. زیرا سپردن امورات این چنینی به دست افراد آماتور و کم تجربه علاوه بر پرداخت هزینه های سنگین، آسیب های زیادی را برای سیستم سرمایشی شما به وجود می آورند.

تعمیر اسکرو چیلر

فرآیند انجام خدمات توسط تعمیرکاران چیلر مجموعه ما شامل چه مراحلی است؟

شرکت تهویه گستر راگا برای تمامی فعالیت های خود برنامه ها و مراحل برنامه ریزی شده ای دارد. این امر باعث تسریع خدمات و افزایش کیفیت کاری خواهد شد.

شما می توانید با استفاده از دو روش ثبت درخواست تلفنی یا اینترنتی، تمامی پروژه های مرتبط با تاسیسات خود را به ما بسپارید. برای این کار کافی است، با یکی از شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید و یا با استفاده از فرم ثبت سفارش، درخواست خود را برای ما ارسال نمایید.

به این ترتیب همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن و با توجه به نیازهای شما، پس از ارسال یک پیش قرارداد و دریافت تائیدیه از جانب شما، یک یا چند نفر از متخصصین مربوطه را برای تشخیص دقیق تر و شروع انجام پروژه به محل مورد نظرشما اعزام خواهند کرد.

تعمیر چیلر

بله؛ نصب چیلر نیز مانند خدمات سرویس،  تعمیر و نگهداری چیلر از دیگر خدمات ارائه شده توسط این مجموعه است. ما در مجموعه خود با بهترین کیفیت، کم ترین هزینه و بهره گیری از کادری مجرب و متخصص آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم.

تعمیر چیلر را در چه مناطقی از تهران انجام می دهیم؟

مجموعه ی ما برای حفظ رضایت شما عزیزان با ایجاد چندین تیم فعال در تمامی مناطق شهر تهران و همچنین شهرستان های اطراف تهران در اسرع وقت آماده خدمت رسانی می باشد. به همین منظور شما می توانید هر زمانی از شبانه روز که تمایل داشته باشید، سفارش خود در ارتباط با تعمیر چیلر در تهران را به اطلاع ما برسانید و در کوتاه ترین زمان ممکن خدمات مورد نظر خود را دریافت نمایید.

تعمیر چیلر با ضمانت به چه نحوی انجام می شود؟

یکی از مزیت های این مجموعه، ارائه ضمانت نامه به شما عزیزان خواهد بود. مجموعه تهویه گستر راگا با ارائه بهترین خدمات و با به همراه داشتن کادری متخصص و مجرب از خدمات خود اطمینان خاطر داشته و با اعتماد به نفس کامل از فعالیت خود تمامی خدمات صورت گرفته توسط این مجموعه را ضمانت می کند.
به همین منظور، تعمیرکاران ما، پس از به اتمام رسیدن فرایند تعمیر چیلر، یک ضمانت نامه شامل زمان و نوع خدمت و همچنین مدت ضمانت را در اختیار شما قرار خواهند داد.

تعمیرکار چیلر در تهران

تعمیرات چیلر با ضمانت به چه معنا است؟

منظور از تعمیرات با ضمانت آن است که چنانچه قطعه تعمیر یا تعویض شده در مدتی کمتر از بازه زمانی تعهد شده خراب شود، ما مجدداً و به رایگان آن را برای شما تعمیر خواهیم کرد.

خدمات تعمیرکاران ما در رابطه با چیلر در چه مناطقی قابل ارائه هستند؟

تعمیرکاران تهویه گستر راگا آماده خدمات تعمیرات و سرویس انواع چیلر، در تمامی نقاط استان تهران هستند.

برای سفارش درخواست اعزام تعمیرکار چه باید کرد؟

اگر قصد دریافت خدمات از ما را دارید، کافی است با استفاده از شماره های موجود با ما تماس بگیرید تا به سرعت تیم تعمیرکاران خود را به محل شما اعزام کنیم.
ضمناً تمامی شما عزیزان می توانید از مشاوره رایگان پیش از تعمیر چیلر بهره مند شوید.

14 پاسخ به “تعمیر چیلر در تهران”

 1. خاطره مهدوی کنی گفت:

  سلام، من می خوام بدونم که قیمت نصب چیلر برای مجتمع مسکونی که در دست ساخت داریم چقدر میشه حدوداً، چه طوری باید مطلع بشم؟

 2. ساداتی گفت:

  شما دلالی تعمیرکار می کنید یا خودتون تعمیرکار چیلر هستید چه طوریه؟
  من از یه جا دیگه که سفارش گرفتم یه تعمیرکار فرستادن اصلاً معلوم نیست برای کجا بود. بعد اینکه میگید ضمانت میدین یعنی کارت ضمانت و اینا هم دارید یا چی؟

  • تهویه گستر راگا یک شرکت ثبت شده رسمی در حوزه نگهداری و تعمیرات سیستم های سرمایش و گرمایش مکانیکی است. تمامی خدمات ما دارای ضمانت و توسط تعمیرکاران استخدام شده به انجام می رسد.

 3. علی اکبر گفت:

  ببخشید تعمیرات چیلر تراکمی هم توسط شرکت خودتون انجام میشه؟ یعنی نگهداری با قرارداد و موارد مشابه سایر شرکت های رسمی یا اینکه شما صرفاً تعمیرکار می فرستید؟

 4. خانم تقوی گفت:

  با سلام و عرض ادب.
  من می خواهم بدانم که آیا شرکت شما قرارداد کامل نگهداری چیلر هم عقد می کند یا خیر؟

 5. محمدرضا جعفری گفت:

  تمامی خدمات شما شامل ضمانت میشه یا مثل بقیه شرکت ته ضمانتتون به بامبول در آوردن ختم میشه؟
  ما پارسال دادیم یه تعمیرکار چیلر تعمیر چیلر جذبی ساختمونمون رو انجام داد بعد یه ماه خراب شد گردن نگرفت الان دیگه تنمون لرزیده. شما چه تضمینی میدین؟

  • تمامی خدمات تهویه گستر راگا شامل ضمانت رسمی است. ما یک شرکت ثبت شده هستیم و به تمامی تعهدات خود پایبند هستیم.

 6. tannaz rahmani گفت:

  شما فقط دستگاه تراکمی تعمیر می کنید یا chiller جذبی هم تعمیرات دارید؟ و اینکه هزینه رو ابتدای کار می گیرید یا انتهای کار؟؟؟

 7. آتوسا بابایی گفت:

  سلام هزینه نشت یابی سیکل تبرید در چیلر تراکمی حدوداً چقدر میشه. چیلری که برای یه ساختمون 20 طبقه استفاده میشه

 8. Shahin Firoozi گفت:

  خسته نباشید. می خوام بدونم که شما آموزش تعمیر و عیب یابی هم دارید برای دستگاه چیلر یا فقط تعمیرکاری انجام میدین؟
  من لیسانس مکانیک دارم دنبال یه کار فنی هستم میخوام یاد بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی

گواهی تایید صلاحیت

جزو انجمن صنفی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از سازمان برنامه و بودجه کشور

گواهی تایید صلاحیت

صلاحیت ایمنی پیمانکاران HSE از وزارت کار و رفاه اجتماعی

×