به دنبال کسب اطلاعات درباره نصب چیلر هستید؟ می خواهید کار را به یک نصاب ماهر بسپارید اما نمی دانید که چه شرایط احتمالی پیش روی شما وجود دارد؟ با مطالعه این مطلب اطلاعاتی مناسب از فرایند نصب نسیب شما خواهد شد و علاوه بر این متوجه خواهید شد که راه اندازی سیستم های سرمایش مرکزی توسط شرکت های مجاز و رسمی چه مزیت هایی را برای شما به همراه خواهد داشت.

نصب و راه اندازی chiller به دلیل وجود پیچیدگی های موجود در سیستم آن، حتماً باید توسط افراد ماهر و متخصص انجام شود. اجرا و پیاده سازی سیستم سرمایشی چیلر بسته به بزرگی پروژه می تواند با سطوح هزینه مختلفی انجام شود. هزینه نصب چیلر به طور کلی از 2 فاکتور اصلی یعنی نوع چیلر و تعداد طبقات و وسعت ساختمان نشات می گیرد.

 

اعزام تعمیرکار
اعزام تعمیرکار
قیمت ها
شرح تعمیرات حداقل قیمت(تومان) حداکثر قیمت(تومان)
نصب مدل های جذبی چیلر 10000000 100000000
نصب مدل های تراکمی 9000000 90000000
نصب مینی چیلر 5000000 50000000
طرح ریزی برنامه ریزی و اجرای پروژه راه اندازی chiller تماس بگیرید
دریافت مشاوره (در صورت عدم درخواست تعمیرکار) 200000 200000

جهت کسب اطلاعات دقیق تر در مورد راه اندازی و نصب چیلرهای تراکمی و جذبی می توانید با استفاده از شماره های موجود با ما در تماس باشید و از مشاوره رایگان تیم ماهر نصب سیتسم های تاسیساتی تهویه گستر راگا بهره مند شوید.

بیشتر آشنا شوید
نصب چیلر جذبی

چیلر چیست؟

چیلر نوعی سیستم سرمایشی است که اساس کار ان بر پایه تبرید است. این سیستم گرما را از مایع گرفته و آن را به سمت وسایل تهویه مطبوع مانند فن کوئل و یا سایر تجهیزات سرمایشی هدایت می کند. بسته به نوع سیستم و نحوه نصب چیلر می توان از گرمای دریافت شده از مایع، به منظور تقویت سیستم گرمایشی استفاده نمود، یا آن را به عنوان هدر رفت تحویل محیط داد.

انواع چیلر کدامند؟

به طور کلی می توان چیلرها را به گروه های زیر طبقه بندی کرد:

 • چیلر های جذبی
 • چیلرهای تراکمی

مبنای کار هر دو دسته این چیلرها بر یک اساس می باشد و به همین علت است که تفاوت چندانی در پروسه نصب چیلر جذبی و چیلر تراکمی وجود ندارد. تنها تفاوت اصلی این دو گروه از چیلرها در این است که چیلر تراکمی، از متراکم کردن گاز مبرد برای افزایش سرما استفاده می کند اما چیلر جذبی برای این کار از یک ماده کمکی به نام لیتیوم بروماید استفاده می نماید.

مینی چیلر چیست؟

نصب مینی چیلر یکی دیگر از خدمات پر درخواستی است که ما در مجموعه تهویه گستر راگا به آن مشغول هستیم. در واقع مینی چیلر عملکردی کاملاً مشابه با چیلر دارد و تنها تفاوت ان در قدرت و اندازه دستگاه است. به بیان دیگر، مینی چیلر نسخه کوچکتر شده ای از چیلرها هستند که برای به کارگیری در منازل و ساختمان های کوچک ساخته شده اند.

نصب چیلر تراکمی در تهران

هنگام نصب و راه اندازی چیلر به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟

طی فرآیند راه اندازی و نصب چیلر باید به برخی نکات مهم و ضروری دقت شود زیرا در صورت رعایت نشدن آنها، دستگاه قادر به انجام عملکرد خود به طور صحیح نخواهد بود. توجه کنید که تمامی این موارد باید توسط نصاب چیلر اجرا شود و مورد بررسی قرار بگیرد:

یکی از فاکتورهای مهم در راه اندازی این سیستم های تهویه مطبوع در نظر گرفتن محل مناسب جهت استقرار دستگاه است. به این خاطر که چیلرها از حساسیت و پیچیدگی خاصی برخوردارند، حتما باید در جایی نصب شوند که متوازن و همتراز باشد و همچنین از استحکام کافی جهت نگهداری آنها برخوردار باشد.

نصب چیلر

نکته حائز اهمیت دیگری که باید به آن دقت شود، در نظر گرفتن فضای آزاد و خالی از هرگونه وسیله در اطراف چیلر است. وجود فضای کافی در مجاور دستگاه به این دلیل بااهمیت است که سیستم در صورت نیاز پیدا کردن به تعمیر، سرویس و حتی نصب به راحتی در دسترس باشد.

برج خنک کن که یکی از اجزای مهم در فرآیند نصب چیلرهای نوع آب خنک می باشد باید در فضاهای باز مانند پشت بام قرار بگیرد. دلیل اینکه پیشنهاد می شود رج خنک کننده در چنین فضاهایی نصب شود این موضوع است که هوایی و دودی که از برج خارج می شود، توسط دریچه مکش دوباره  به داخل جذب نشود.

نصب چیلر

برای جلوگیری از تکان خوردن و جابجا شدن دستگاه حتما لوله های رفت و برگشتی به چیلر را با قطعات لرزه گیر به هم متصل کنید. به دلیل اینکه این سیستم ها در حین انجام کار لرزش دارند و ثابت نیستند، برای اجتناب از خارج شدن لوله ها از محل اتصالشان از این قطعات بهره می گیرند.

سیستم لوله کشی از جمله اقدامات اساسی در پروسه راه اندازی انواع مختلف چیلرها می باشد، این فرآیند حتما باید توسط افراد متخصص انجام شود. کل مسیرهایی که برج خنک کننده، الکتروپمپ و سایر قسمت های این سیستم سرمایشی را به هم متصل می کند، همگی به طرز لوله کشی صحیح بستگی دارند.

در صورت وجود چندین برج خنک کن در پروژه نصب چیلر لازم است نصاب در جایگذاری و مشخص کردن جایگاه آنها فاصله جانبی مناسب و استاندارد بین آنها را رعایت کند.

انتخاب ظرفیت مناسب چیلر پیش از نصب و راه اندازی

برای محاسبه ظرفیت مناسب چیلر آب خنک باید از فاکتورهای موجود در جدول زیر استفاده کنید:

عامل تاثیر گذار یکای شناسایی در فرمول
دمای آب در هنگام ورود به چیلر T1
دمای مورد نیاز هنگام خروج آب از چیلر T2
دبی جریان (شدت آب در هنگام خروج از چیلر) V

سپس با قرار دادن مقادیر ذکر شده در فرمول زیر می توانید به توان واقعی مورد نظر دست پیدا کنید که البته باید توان اسمی چیلر از عدد فوق بیشتر باشد تا اتلاف را نیز جبران کند:

Q=Cp(ظرفیت گرمایی آب) * p(چگالی آب)*V(دبی جریان آب)*[T1-T2](اختلاف دمای آب ورودی و خروجی)

به این ترتیب می توانید توان مورد نیاز برای نصب چیلر در ساختمان را به بهترین نحو ممکن محاسبه نمایید.

نصب چیلر

فرایند نصب chiller شامل چه مراحلی است؟

نصب و راه اندازی چیلر ها شامل مراحلی است که باید در انجام آنها دقت کافی به کار برده شود زیرا در غیر این صورت ممکن است دستگاه نتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد. این مراحل شامل موارد زیر می شوند :

 • نصب چیلر در ساختمان ها با نقشه کشی و طرح ریزی آغاز می شود. در واقع اولین گام در فرایند نصب این سیستم ها، برنامه ریزی برای قرار دهی اجزای مختلف سیستم در مکان های مناسب و در نظر گرفتن طرح سیستم لوله کشی و اتصالات در زمان این برنامه ریزی است.
 • پس از این مرحله و مشخص شدن نیازهای پروژه و محدودیت ها و مزیت ها، عملیات فنی و عمرانی آغاز می شود. این بخش با انتقال چیلر توسط تجهیزات مخصوص به داخل فضای موتورخانه شروع می شود، نکته قابل توجه در این مرحله مراقبت از دستگاه در حین جابجایی است.
 • در مرحله بعدی از راه اندازی این سیستم های سرمایشی نوبت به قراردهی آنها در جای مقرر شده می باشد. در این بخش با اجرای دقیق طرح اولیه ای که مشخص شده است، فونداسیون چیلر را می سازند.
 • سرانجام چیلر را روی فونداسیون قرار می دهند تا هنگام کار کردن دستگاه و لرزش آن حین کار، دچار جابجایی نشود و از جای خود تکان نخورد.

اگر می خواهید در مورد مراحل و شرایط راه اندازی چیلرهای آب خنک، اطلاعات مفیدی کسب کنید، می توانید به مطلب water chiller installation در سایت methodstatementHQ مراجعه کنید.

هزینه و قیمت نصب چیلر چگونه تعییین می شود؟

هزینه نصب چیلر رقم ثابتی نخواهد داشت و بسته به نوع و ابعاد پروژه، تعداد نیرو و مدت زمان مورد نیاز برای پیاده سازی فرایند نصب و همچنین پییچیدگی ها و محدودیت های برخی از پروژه های خاص می تواند متغیر باشد. در واقع قیمت نهایی برای نصب انواع چیلر را، تنها پس از بررسی ابعاد پروژه می توان تعیین نمود. با این وجود برخی از خدمات مرتبط با نصب chiller که هزینه ای از پیش مشخص شده دارند، شامل موارد قید شده در جدول زیر هستند.

نصب و راه اندازی چیلر در تهران

فرآیند انجام خدمات توسط نصاب های چیلر مجموعه ما شامل چه مراحلی است؟

چنانچه قصد دارید برای ساختمان مسکونی، اداری و یا تجاری خود، یکی از انواع چیلرهای جذبی یا تراکمی را نصب کنید، باید بدانید که فرایند نصب چیلر توسط تهویه گستر راگا شامل چند مرحله مشخص و از پیش تعیین شده است، که با هدف افزایش سرعت و کیفیت کار طرح ریزی شده اند.

شما می توانید با استفاده از دو روش ثبت درخواست تلفنی و یا اینترنتی، تمامی پروژه های مرتبط با تاسیسات خود را به ما بسپارید. برای این کار کافی است، با یکی از شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید، یا با استفاده از فرم ثبت سفارش، درخواست خود را برای ما ارسال نمایید. به این ترتیب همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن و با توجه به نیازهای شما، پس از ارسال یک پیش قرارداد و دریافت تائیدیه شما، یک یا چند نفر از متخصصین مربوطه را برای سنجش دقیق تر و شروع انجام پروژه به محل مورد نظر شما اعزام خواهند نمود.

برای مثال با مشاهده این لینک منبع از سایت دایکین، با صفر تا صد راه اندازی چیلرهای این برند آشنا خواهید شد.

نصب چیلر

بله؛ یکی دیگر از خدماتی که ما در تهویه گستر راگا در کنار نصب چیلر برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم، خدمات مرتبط با  تعمیر چیلر است. اگر می خواهید در مورد قیمت و هزینه تعمیرات این سیستم سرمایشی اطلاعات بیشتری کسب کنید، کافی است، سری به صفحه مرتبط با خدمات تعمیر چیلر بزنید.

نصب چیلر را در چه مناطقی از تهران انجام می دهیم؟

تعمیرکاران و نصاب های فعال در مجموعه تهویه گستر راگا، در قالب چند تیم مختلف، در نقاط مختلف شهر تهران مستقر شده اند و به واسطه همین امر، می توانید اطمینان داشته باشید که خدمات مورد نظر خود را در تمامی سطح شهر و استان تهران، در سریع ترین زمان ممکن دریافت خواهید نمود. علاوه بر این باید بدانید که ما، برخی از خدمات خود نظیر نصب چیلر را در سایر شهرهای کشور نیز به انجام می رسانیم.

نصب و راه اندازی چیلر در تهران

نصب چیلر با ضمانت به چه نحوی انجام می شود؟

یکی از بزرگترین مزیت های ما برای شما کارفرمایان عزیز، امکان ارائه گواهی ضمانت در قبال خدمات انجام شده توسط ما است. در واقع، ما، در تهویه گستر راگا، چنان به کیفیت خدمات خود اطمینان داریم که با آسودگی خاطر تمامی خدمات خود از جمله راه اندازی چیلر را ضمانت می کنیم و در همین راستا، یک کارت ضمانتنامه شامل تاریخ انجام پروژه و نوع خدمت و همچنین مدت ضمانت را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

آیا راه اندازی چیلر نیز شامل ضمانت است؟

بله، ما در تهویه گستر راگا تمامی خدمات خود را برای مدتی مشخص ضمانت خواهیم کرد و نصب انواع چیلر نیز از این قائده مستثنی نیست.

کدام انواع چیلرها را نصب می کنیم؟

متخصصین توانمند ما، توانایی نصب انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی مرکزی را دارند. ما انواع چیلرهای آب خنک، هوا خنک، مینی و سایر مدل های چیلر را نصب می کنیم.

چرا باید به تهویه گستر راگا اعتماد کنید؟

تهویه گستر راگا یک شرکت معتبر در زمینه راه اندازی، فروش و نگهداری تاسیسات مکانیکی و سیتسم های سرمایش و گرمایش است.
ما شرکتی فنی مهندسی و ثبت شده به صورت رسمی هستیم که دارای گرید تاسیساتی نیز می باشد. به همین دلیل است که می توانید با خیالی آسوده نصب چیلر ساختمان خود را به ما بسپارید.

دلایل خاموشی مشعل گازوئیلیروش رفع این مشکل
مسدود شدن خروجی گازهای حاصل احتراقتمیز کردن مسیر اگزاست
مسدود شدن دودکشباز کردن و تمیز کردن دودکش

4 پاسخ به “نصب چیلر”

 1. قدرتی گفت:

  سلام
  من یه پروژه انبوده دارم چندتا برج هست
  میخوام بدونم شرایط خاصی دارید برای پروژه های اینطوری
  اگه دارید لطف کنید پیشنهادتونو برای نصب چیلر و موتورخونه به ما پیام بدید

  • بله، ما در تهویه گستر راگا، به واسطه در اختیار داشتن گرید تاسیساتی معتبر و تجربه کار در پروژه های معتبر بزرگ، توانایی پیاده سازی و اجرای سیستم های تاسیساتی برای مجتمع های بزرگ مسکونی را نیز داریم. چنانچه به نصب پکیج تراکمی و یا جذبی احتیاج دارید، می توانید با شماره های موجود در بخش تماس با ما ارتباط برقرار کرده و یا شماره تماس خود را با استفاده از فرم موجود برای ما ارسال کنید.

 2. محدثه باقری گفت:

  میخوام بدونم برای یه برج 30 واحدی نصب چیلر تراکمی بهتره یا جذبی و چرا؟

  • انتخاب یکی از انواع تراکمی و جذبی برای نصب در ساختمان به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال شما باید هزینه ها، بار وارده بر ساختمان، هزینه های جاری، قیمت دستگاه و فاکتورهای مختلف دیگری را در نظر بگیرید، تا در نهایت بتوانید بهترین گزینه را برای سیستم سرمایش مرکزی ساختما خود انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی

گواهی تایید صلاحیت

جزو انجمن صنفی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از سازمان برنامه و بودجه کشور

گواهی تایید صلاحیت

صلاحیت ایمنی پیمانکاران HSE از وزارت کار و رفاه اجتماعی

×