امروزه موضوع گرمایش منازل و ساختمان ها به یکی از نکات مهم تبدیل شده است. موتورخانه ها که وظیفه تامین گرمایش ساختمان را بر عهده دارند توسط منبع کویلی تغذیه میشوند. در این مقاله علاوه بر از آشنایی با منبع کویل دار، با انواع خرابی های رایج و فرایند تعمیر منبع کویلی نیز آشنا خواهیم شد.

اعزام تعمیرکار
اعزام تعمیرکار
قیمت ها

هزینه و قیمت تعمیر منبع کویلی چقدر است؟

منبع کویلی دارای اندازه های متفاوت، نوع و مدل های گوناگون می باشد. همچنین بسته به نوع استفاده و محل نصب دارای هزینه تعمیر متفاوت است پس صحبت در زمینه هزینه تعمیر منبع کویلی کار دشواری می باشد، علاوه بر این شناسایی خرابی و نوع تعمیر و سرویس دستگاه نیز دارای قیمت های گوناگونی بوده که شما عزیزان می توانید با شماره موجود در صفحه تماس حاصل کنید تا شرکت تهویه گستر راگا با ارائه بهترین توضیحات و خدمت رسانی به موقع با کمترین هزینه ممکن موجب رضایت خاطر شما شود.

بیشتر آشنا شوید

منبع کویلی یا منبع کویل دار چیست؟

به طور کلی، گرم نگه داشتن و یا تهیه آب گرم مصرفی منازل و ساختمان ها به صورت کاملا بهداشتی توسط منبع کویلی و یا منبع کویل دار استفاده می شود که در اندازه های استاندارد و شکلهای بسیار متفاوت ساخته می شوند. حال که با وظیفه این سیستم آشنا شدیم بهتر است به ساختار داخلی و اجزای آن بپردازیم.

منبع کویلی معمولا از یک بدنه به صورت عمودی تشکیل شده که چندین لوله مسی به صورت U شکل داخل آن قرار دارند. آب یا بخار از بویلر به داخل این لوله ها گردش پیداکرده و گرمای خود را به آب درون منبع منتقل میکند، به این طریق آب درون منبع کویلی گرم شده و یا گرم میماند.

تعمیر منبع کویلی

انواع خرابی های منبع کویلی و روش های تعمیر آن ها

خرابی های منبع کویلی میتواند به دلایل متفاوتی روی دهد. از رایج ترین انواع خرابی های منبع کویلی میتوان به عدم گرم شدن آب، سر رفتن یا سر ریز شدن آب منبع کویلی، وجود رنگ و مشاهده ذرات رنگی در آب گرم، مشاهده تغییرات فشار گاز در منبع انبساط بسته، طعم و بو نامطبوع آب گرم  مصرفی، نشتی آب به اطراف منبع، تعمیر ترموستات منبع کویلی، تعمیر افت فشار منبع کویلی اشاره کرد که در ادامه چند مورد را به اختصار توضیح داده ایم.

عدم گرم شدن آب

اگر روزی با این مشکل برخورد کردید که آب گرم نمی شود، حتما به دنبال دلیل آن میگردید. چندید علت بروز این مشکل را با هم مرور میکنیم :

 • یکی از دلایل گرم نشدن آب توسط سیستم میتواند به دلیل رسوبگیری باشد.
 • قطع شدن برق دستگاه
 • خرابی ترموستات
 • عدم ورود آب به دستگاه
 • خرابی سیستم احتراق
 • کمبود آب در دستگاه
تعمیرکار منبع کویلی

سر رفتن یا سریز شدن آب منبع کویلی

به عنوان یکی دیگر از انواع خرابی های منبع کویلی می توان به نشتی آب و یا سر ریز شدن آب از منبع کویلی اشاره کرد که دلیل بروز چنین مشکلی در منبع کویلی میتواند گرفتگی و یا جمع شدن رسوبات در دریچه خروجی آب باشد.

وجود رنگ و مشاهده ذرات رنگی در آب گرم

یکی از مواردی که با مشاهده آن متوجه نقص و ایراد در سیستم منبع کویلی میتوان شد، وجود رنگ و مشاهده ذرات رنگی در آب گرم است که علت بروز این مشکل، کثیفی  لوله ها و یا وجود رسوبات و خرابی در صافی آب می باشد که در این شرایط دستگاه نیاز به سرویس و بازدید دارد.

فرایند سرویس و نگهداری منبع کویلی شامل چه مراحلی است؟

به طور کلی، فرایند سرویس منبع کویل دار و نگهداری منبع کویلی دارای یک سیکل برنامه ریزی شده می باشد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بازدید از سیستم و منبع کویلی توسط کارشناسان مجرب و متخصص
 • تشخیص و شناسایی نقص و خرابی های احتمالی
 • تهیه و خرید لوازم و قطعات مورد نیاز
 • شست و شو منبع کویل دار و اسید شویی منبع کویلی در صورت مشاهده رسوبات و گرفتگی ها
 • تعویض و تعمیر قطعات در صورت نیاز

شرکت تهویه گستر راگا با داشتن سابقه درخشان در زمینه سرویس و نگه داری سیستم های تهویه هوا و موتور خانه ای با داشتن کادری مجرب آماده خدمت رسانی در زمینه تاسیسات ساختمان و منبع کویلی در اسرع وقت می باشد.

تعمیرکار منبع کویلی

فرآیند سفارش تعمیرات منبع کویلی چه مراحلی دارد؟

اگر در زمینه تاسیسات ساختمانی دچار مشکل شدید و یا به تعمیر منبع کویلی نیاز پیدا کردید شما می توانید با استفاده از دو روش ثبت درخواست تلفنی و یا اینترنتی، تمامی پروژه های مرتبط با تاسیسات خود را به ما بسپارید. برای این کار کافی است با یکی از شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید، یا با استفاده از فرم ثبت سفارش درخواست خود را برای ما ارسال نمایید.

به این ترتیب همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن و با توجه به سنجش نیازهای شما، پس از ارسال یک پیش قرارداد و دریافت تائیدیه شما، یک یا چند نفر از متخصصین مربوطه را برای سنجش دقیق تر و شروع انجام پروژه به محل مورد نظر شما  اعزام خواهند نمود

بله؛ شرکت تهویه گستر راگا با داشتن کادری متخصص و مجرب همچنین به همراه داشتن لوازم و قطعات مورد نیاز، در تمامی زمینه های نگهداری تاسیسات ساختمانی شامل نصب تمامی سیستم های تهویه هوای سرد و گرم، تعمیرات تمامی لوازم و قطعات تاسیساتی، سرویس، نگهداری و تعمیر موتورخانه و منابع و … فعالیت داشته و آماده خدمت رسانی می باشد.

تعمیر منبع کویلی

خدمات مرتبط با تعمیر منبع کویلی را در چه مناطقی از تهران انجام می دهیم؟

شرکت تهویه گستر راگا برای سهولت در ارائه خدمات و تسریع در انجام امور همچنین به دلیل حساسیت برخی امور در شرایط اضطراری چندین تیم متخصص و آماده را در نقاط مختلف سطح شهر قرار داده است، این تیم به همراه لوازم و تجهیزات کامل به صورت برنامه ریزی شده آماده ارائه تمامی خدمات تاسیسات ساختمانی از جمله تعمیر فن کویل، تعمیر منبع کویلی نصب و یا سرویس آن، می باشند.

منظور از تعمیر منبع کویلی به همراه ضمانت و به صورت 24 ساعته چیست؟

زمانی که برای انجام خدمات تاسیساتی به این مجموعه یعنی شرکت تهویه گستر راگا مراجعه کنید، تضمینی به شما داده خواهد شد که کار با بهترین کیفیت ممکن و کوتاه ترین زمان به انجام خواهد رسید، پس ما این اطمینان را به شما می‌دهیم که پس از مراجعه به ما می‌توانید بیشترین بهره را از فعالیت انجام شده ببرید.

مجموعه ما با به همراه داشتن کاردی متخصص و تجهیزات کامل، با داشتن اطمینان از فعالیت‌های انجام شده تمامی خدمات تاسیساتی، نصب، سرویس و تعمیر منبع کویلی را با ارائه ضمانت نامه رسمی ارائه خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی

گواهی تایید صلاحیت

جزو انجمن صنفی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از سازمان برنامه و بودجه کشور

گواهی تایید صلاحیت

صلاحیت ایمنی پیمانکاران HSE از وزارت کار و رفاه اجتماعی

×