تعمیر چیلر

تعمیر چیلر

نگهداری و تعمیر به موقع چیلر می تواند از خرابی های شدید جلوگیری نماید و به همین دلیل است که مدیران ساختمان ها به طور معمول از تیم های تاسیساتی مطمئن و معتبر جهت بازرسی و سرویس دوره سیستم های سرمایش مرکزی مانند چیلرهای تراکمی و جذبی استفاده می کنند. اگر می خواهید به اطلاعات جامع و کافی در مورد نحوه تعمیر چیلر و فرایند انجام تعمیرات انواع چیلرهای جذبی و تراکمی توسط تعمیرکار سیستم های تاسیساتی سرمایشی دست پیدا کنید می توانید این مطلب را مطالعه کنید. ضمناً اگر به دنبال یک تعمیرکار مطمئن جهت عیب یابی و رفع عیب چیلر خود هستید، می توانید این کار را به شرکت فنی و مهندسی تهویه گستر راگا بسپارید و از خدمات بسیار با کیفیت، با قیمت مناسب و ضمانت رسمی برخوردار شوید.

انواع چیلر کدامند؟

پیش از آنکه بخواهیم در مورد تعمیر چیلر و سرویس آن صحبت کنیم، باید شما را با انواع چیلر آشنا کنیم. شناخت انواع چیلر می تواند درک بهتری از نوع چیلر موجود در ساختمان را به شما بدهد و به این ترتیب می توانیم پروسه و فرایند ثبت درخواست شما را با سرعت بیشتری پییش ببریم.

آشنایی با چیلر جذبی

چیلر جذبی یکی از دو مدل اصلی انواع چیلر است. شناخت انواع موجود از این سیستم های سرمایشی می تواند شما را در مسیر تعمیر چیلر یاری نماید.

تعمیر چیلر جذبی

جالب است بخوانید:
چیلر (chiller) چیست ؟

چیلر جذبی چیست؟

چیلر جذبی به گونه ای طراحی شده که دارای کمپرسور نیست ، شاید کمی گیج کننده باشد ولی در این نوع چیلر ،بجای استفاده از انرژی برق ، از انرژی حرارتی تولید شده توسط یک مشعل مستقیم مستقر در چیلر و یا از انرژیِ حرارتی غیر مستقیم مانند  آب گرم، بخار،نور خورشید و انرژی حرارتی حاصل از انتقال نیرو استفاده میشود. چیلرهای جذبی بر اساس گرمای نهان تبخیر کار می کنند ، مایعات برای تبخیر شدن به گرما و حرارت نیاز دارند که آن را از محیط اطراف خود میگیرند . مثلا فرض کنید مقداری الکل روی دست خود ریخته اید در هنگام تبخیر احساس می کنید که دستتان خنک شده است که البته در چیلر های جذبی مایع مبرد آب معمولی می باشد. برای تعمیر چیلر جذبی بهتر است اجزای تشکیل دهنده آن را شناخت که در قسمت پایین با آن آشنا خواهیم شد.

تعمیر چیلر

چیلر جذبی از چه اجزایی ساخته شده است؟

 • اواپراتور(Evaporator ): یکی از قسمت های اصلی چیلر و در واقع نوعی مبدل حرارتی است که حرارت را از آبی که باید در چیلر سرد شود جذب کرده و به مبرد در حال تبخیر انتقال می دهد و بدین ترتیب آب پس از عبور از اواپراتور سرد می شود .
 • ابزوربر (Absorber ) : اواپراتور در حین فعالیت باعث تولید بخار آب می شود ، که این بخار آب باعث بالا رفتن فشار و افت دما می شود . وظیفه ابزوربر جذب بخار آب و جلو گیری از افزایش فشار می باشد .
 • ژنراتور (Generator or Desorption ) :  آب مقطر و لیتیوم بروماید وارد ژنراتور می شود و توسط حرارت موجود در ژنراتور ، آب مقطر به صورت بخار در می آید ولیتیوم بروماید غلیظ می شود .
 • کندانسور (Condenser) : در کنداسور های چیلر جذبی ، بخار آب حاصل از آب مقطر موجود در ژنراتور وارد کندانسور شده و حرارت خود را از دست می دهد سپس تبدیل به مایع خواهد شد.

تعمیر برد و موتور چیلر

آشنایی با چیلر تراکمی

برای آنکه بتوان فرایند تعمیر چیلر تراکمی را با موفقیت به پایان برسانید، باید با این نوع از چیلرها آشنا باشید و از ساختار کلی آن اطلاعات کافی داشته باشید.

چیلر تراکمی چیست؟

چیلر تراکمی بر خلاف چیلر جذبی دارای کمپرسور می باشد و به همین دلیل است که یک تعمیرکار چیلر تراکمی باید توانایی تعمیر کمپرسور چیلر را نیز داشته باشد. این چیلر ها به چیلر های برقی معروف هستن و با سرد کردن آب برای سرمایش تهویه ساختمان یا ماشین آلات استفاده می شوند.چیلر تراکمی بر اساس نوع کندانسور به سه دسته هوا خنک ، آب خنک و تبخیری خنک تقسیم می شوند.

شرح کار چیلر تراکمی

در این نوع چیلر ها ، کمپرسور ابتدا گاز را متراکم می کند ، سپس گاز متراکم شده به کندانسور وارد شده و به وسیله  آب و یا هوای محیط خنک به مایع تبدیل می شود . این مایع از شیر انبساط عبور کرده و به خنک کننده ( اواپراتور ) که از فشار کمتری برخوردار است ، وارد می شود . کاهش فشار در این قسمت باعث تبخیر شدن مایع می شود که این مایع سرد کننده در حین تبخیر، حرارت نهان را از محیط  پیرامون خود گرفته و موجب برودت محیط اطراف خود می شود .

تعمیر چیلر تراکمی

چیلر تراکمی از چه اجزایی ساخته شده است؟

 • کمپرسور:اولین و یکی از اصلی ترین جز از اجزای چیلر تراکمی ، کمپرسور آن می باشد که وظیفه گردش مبرد در سیکل بر عهده آن می باشد .از نظر ساختاری کمپرسور را میتوان به چهار دسته رفت و برگشتی ، کمپرسور چرخشی ، کمپرسور دوار( گریز از مرکز ) و کمپرسور اسکالر تقسیم کرد.
 • کندانسور: بعد از کمپرسور ، کندانسور دارای اهمیت زیادی در چیلر تراکمی است. وظیفه کندانسور تقطیر کردن مبرد در فشار ثابت است.کندانسور ها به دو شکل کندانسور آبی ( با استفاده از برج خنک کن ) و کندانسور هوایی هستند.
 • تبخیر کننده ( Evaporator ) : اواپراتور یا تبخیر کننده همان طور که از اسمش پیدا است با عملیات تبخیر در دستگاه برودتی ، گرمای آب را میگیرد و به مبرد در حال تبخیر انتقال می دهد و بدین ترتیب آب سرد می شود .
 • شیر انبساط : یکی از اجزای سیستم های تهویه مطبوع، دریچه انبساط حرارتی یا شیر انبساط ( TXV . TEV ) می باشد که میزان مبرد آزاد شده درتبخیر کننده را کنترل می کند و گرمای زیادی را نگه میدارد.

عیب یابی و تعمیر چیلر تراکمی

وجود برخی از مشکلات می تواند عملکرد صحیح چیلر را دستخوش تغییرات قرار  کند و به همین علت است که توصیه می شود، این سیستیم سرمایشی مرکزی را هر از گاهی به کمک یک سرویسکار چیلر مورد بررسی قرار دهید. چنانچه بخواهید مشکل دستگاه مذکور را رفع نمایید، در صورت خرابی، باید به تعمیر چیلر بپردازید.

تعمیر و نگهداری چیلر

آشنایی با مینی چیلر

یکی دیگر از خدماتی که ما در این مجموعه به آن رسیدگی می کنیم مینی چیلرها هستند .  مینی چیلر نسخه کوچک شده همان چیلر می باشد که بیشتر برای مصارف خانگی و صنعتی که نیاز به چیلر هایی با ابعاد کوچک تر یا متوسط دارند استفاده می شود.یکی از پر کاربرد ترین نوع های مینی چیلر ، مینی چیلر تراکمی هوا خنک می باشد .

تعمیر چیلر

تعمیر چیلر شامل چه مواردی است؟

آشنایی با خرابی های معمول چیلرها

چیلر ها هم مانند بسیاری از سیستم های تهویه هوا ،در دراز مدت میتوانند دچار مشکلاتی شوند، خرابی هایی همچون گرفتگی لوله ها ، خرابی در سیستم های برق رسانی ، خرابی در برد ها ، نشتی آب یا مبرد ، ضعف برق و… که این امشکلات در اغلب سیستم های تهویه ممکن است بوجود آیند . در این زمینه شرکت تهویه گستر راگا آماده خدمت رسانی در تمام زمینه های تعمیر و نگه داری ، سرویس و نصب چیلر ها می باشد.

تعمیر چیلر با چه هدفی انجام می شود؟

به طور کلی ،هدف از تعمیر چیلر ها جلوگیری از خرابی های بیشتر ، کسب بهترین بهره از چیلر ها و همچنین استفاده مفید از سیستم برای تهویه مطبوع می باشد که ما شما را در این راه همراهی خواهیم کرد .

چنانچه به مطالعه در این زمینه علاقه دارید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت alabamapower مراجعه کنید.

سرویس چیلر به چه معنا است؟

سرویس های دوره ای از چیلر مزایای زیادی دارند. به طور معمول در زمان تغییر فصل از سرما به گرما و برعکس ،چیلر ها نیاز به سرویس دارند . سرویس چیلر شامل مجموعه ای از فعالیت ها میباشد که برای راه اندازی و اکثر مواقع برای جلوگیری از ایجاد خرابی های جدی به کار میرود،به طور مثال انجام اموری همچون: از بین بردن رسوبات ، تعویض قطعات فرسوده ، تنظیمات برد و بررسی سیستم برقی چیلر و… همگی جهت پیشگیری از خرابی های جدی انجام میگیرند. ما در مجموعه تهویه گستر راگا آماده پذیرش درخواست های شما در زمینه سرویس چیلر های منازل و ساختمان ها هستیم.

تعمیرات چیلر

سرویس چیلر با چه هدفی انجام می شود؟

هدف از سرویس چیلرها یک امر کاملاً مشخص است ، سرویس چیلرها باعث شناسایی به موقع خرابی ها و جلوگیری از خسارت های بیشتر می شود همچنین با سرویس به موقع چیلرها میتوانید استفاده مفید از دستگاه را بالا ببرید. در واقع سرویس چیلر را می توان فرایندی دانست که به واسطه رفع ایرادات جزئی از به وقوع پیوستن خرابی های بیشتر جلوگیری می کند.

سرویس چیلر شامل چه مراحلی است؟

در مرحله سرویس چیلر ها ابتدا باید بررسی های لازم و بازدید کارشناسی صورت گیرد تا خرابی های موجود یافت شود ، سپس قطعات ولوازم مورد نیاز تهیه گردد . با برنامه ریزی دقیق میتوان با سرعت بیشتری کار را پیش برد. در مرحله آخر ،قطعات خراب تعویض گردیده ،رسوبات موجود از بین رفته و سرویس های لازم صورت میگیرد .

با مشاهده سوابق مجموعه تهویه گستر راگا متوجه خواهید شد که این مجموعه در زمینه تعمیر چیلر ، سرویس و نصب چیلرها نیروی متخصص داشته و با بالاترین کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین خدمات را ارائه می دهد.

قیمت و هزینه تعمیر چیلر چگونه تعیین می شود؟

در این قسمت میخواهیم در رابطه با هزینه تعمیر چیلر ها صحبت کنیم . تعیین قیمت و هزینه دقیق در این زمینه بدون بررسی و بازدید کارشناسان کار بسیار دشواری است ، برای مشخص نمودن قیمت و هزینه تعمیر چیلر ابتدا باید نوع چیلر را ( جذبی یا تراکمی ) شناسایی کرد، سپس خرابی و قطعات نیاز به تعمیر را پیدا کرد . شما میتوانید برای استعلام از قیمت ها و درخواست هزینه تعمیر چیلر ها به صورت مستقیم با شرکت تماس گرفته و توضیحات کامل و جامعی دریافت کنید.

تعمیر چیلر

فرآیند انجام خدمات توسط تعمیرکاران چیلر مجموعه ما شامل چه مراحلی است؟

شرکت تهویه گستر راگا برای تمامی فعالیت های خود برنامه ها و مراحل برنامه ریزی شده ای دارد . این امر باعث تسریع خدمات و افزایش کیفیت کاری خواهد شد .

شما می توانید با استفاده از دو روش ثبت درخواست تلفنی و یا اینترنتی، تمامی پروژه های مرتبط با تاسیسات خود را به ما بسپارید. برای این کار کافی است، با یکی از شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید و یا با استفاده از فرم ثبت سفارش، درخواست خود را برای ما ارسال نمایید. به این ترتیب همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن و با توجه به نیازهای شما، پس از ارسال یک پیش قرارداد و دریافت تائیدیه از جانب شما، یک یا چند نفر از متخصصین مربوطه را برای تشخیص دقیق تر و شروع انجام پروژه به محل مورد نظرشما اعزام خواهند کرد.

بله؛ نصب چیلر نیز مانند خدمات سرویس،  تعمیر و نگه داری چیلر از دیگر خدمات ارائه شده توسط این مجموعه است. ما در مجموعه تهویه گستر راگا با بهترین کیفیت، کم ترین هزینه و بهره گیری از کادری مجرب و متخصص آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم .تعمیر چیلر

این خدمت را در چه مناطقی از تهران انجام می دهیم؟

مجموعه ی تهویه گستر راگا برای حفظ رضایت شما عزیزان با ایجاد چندین تیم فعال در تمامی مناطق شهر تهران و همچنین شهرستان های اطراف تهران در اسرع وقت اماده خدمت رسانی می باشد. به همین منظور شما می توانید هر زمانی از شبانه روز که تمایل داشته باشید، سفارش خود در ارتباط با تعمیر چیلر را به اطلاع ما برسانید و در کوتاه ترین زمان ممکن خدمات مورد نظر خود را دریافت نمایید.

تعمیر چیلر با ضمانت به چه نحوی انجام می شود؟

یکی از مزیت های این مجموعه ، ارائه ضمانت نامه به شما عزیزان خواهد بود . مجموعه تهویه گستر راگا با ارائه بهترین خدمات و با به همراه داشتن کادری متخصص و مجرب از خدمات خود اطمینان خاطر داشته و با اعتماد به نفس کامل از فعالیت خود تمامی خدمات صورت گرفته توسط این مجموعه را ضمانت میکند. به همین منظور، تعمیرکاران ما، پس از به اتمام رسیدن فرایند تعمیر چیلر، یک ضمانتنامه شامل زمان و نوع خدمت و همچنین مدت ضمانت را در اختیار شما قرار خواهند داد.


2 پاسخ به “تعمیر چیلر”

 1. Avatar خاطره مهدوی کنی گفت:

  سلام، من می خوام بدونم که قیمت نصب چیلر برای مجتمع مسکونی که در دست ساخت داریم چقدر میشه حدوداً، چه طوری باید مطلع بشم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی

گواهی تایید صلاحیت

جزو انجمن صنفی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از سازمان برنامه و بودجه کشور

گواهی تایید صلاحیت

صلاحیت ایمنی پیمانکاران HSE از وزارت کار و رفاه اجتماعی

ارتباط با تهویه گستر راگا
جهت دریافت مشاوره کلیک نمایید