تعمیر پمپ آب خانگی : هزینه تعمیرات و سرویس تخصصی پمپ آب خانه

تعمیر پمپ آب خانگی و توضیحات مرتبط با آن.

تعمیر پمپ آب خانگی : هزینه تعمیرات و سرویس تخصصی پمپ آب خانه

پمپ آب خانگی چیست و چرا به تعمیر نیاز پیدا می کند؟

امروزه به دلیل مشکل کمبود آب و وجود ساختمان های بلند با مشکل کم بودن فشار آب مواجه هستیم خصوصا در ساختمانها در طبقات بالاتر که اصولا برای رفع این مشکل از پمپ های آب استفاده می شود. این پمپ های آب دارای انواع و مدل های متفا,ت و همچنین ظرفیت های متفاوتی در بازار موجود می باشند. قبل از این که بخواهیم به مبحث تعمیر پمپ ها بپردازیم بهتر است راجع به مکانیزم کاری این دستگاه ها بیشتر بدانیم: به طور کلی کار این سیستم تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی می باشد و این عمل توسط الکتروموتور صورت میگیرد یعنی الکترو موتور برق را گرفته و توسط پره های خود انرژی مکانیکی ( چرخش پره ها ) را به آب داده و  با فشار بیشتر موجب انتقال آب با سرعت بالا تر می شود.

انواع پمپ های آب خانگی کدامند؟

پمپ های آب خانگی را می توان از نظر نحوه نصب، ساختار داخلی و از نظر تغییر سرعت دورانی به انواع متفاوتی تقسیم بندی کرد که هر کدام را به اختصار توضیح می دهیم :

الف) از نظر نحوه نصب روی خط لوله

پمپ های خطی:

در این نوع پمپ ها دهانه ورودی و خروجی رو به روی هم و در راستای خط لوله قرار داشته و بدین لحاظ فضای کمی را به هنگام نصب اشغال می کنند. پمپ های با سایز کوچک می توانند توسط لوله ها مهار شده باشند ولی برای پمپ های بزرگ که وزن سنگینی دارند تکیه گاهی روی زمین تعبیه می شود.

پمپ های زمینی:

در این مدل از پمپ ها مکش پمپ از انتها انجام شده و دهانه ورودی رو به بالا قرار دارد. معمولاً ظرفیت دبی و هد تولیدی پمپ های زمینی بالاتر از پمپ های خطی می باشد و بدین لحاظ در مدار سیرکولاسیون ساختمان های بزرگ نظیر مدار برج خنک کن کاربرد دارند.

ب) از نظر ساختار داخلی

پمپ های سیرکولاتور دارای آب بند (گلنددار):

در این نوع پمپ ها وجود یک آب بند مکانیکی مانع نشت آب از داخل پمپ به بیرون یا ورود آن به داخل موتور می شود.
خنک کاری موتور این پمپ ها عموماً به کمک جریان هوای فن تعبیه شده در پشت موتور انجام می شود.
اغلب پمپ های سیرکولاتور زمینی و مدل های خطی بزرگ از این نوع می باشند.

پمپ های سیرکولاتور بدون آب بند (گلندلس):

موتور این مدل از سیرکولاتورها که عمدتا خطی می باشند، طوری طراحی شده که آب درون پمپ داخل روتور آنها چرخیده و باعث خنک کاری موتور می شود. محفظه فولادی که حاوی آب بوده و روتور را در خود جای می دهد (Wet Rotor) از نفوذ آب به سمت سیم پیچ استاتور جلوگیری می کند. صدای تولیدی در این پمپ ها کمتر از مدل گلنددار بوده و عدم نیاز به آب بند باعث حذف مشکلات ناشی از نشتی شده است.

پ) از نظر قابلیت تغییر سرعت دورانی

سیرکولاتورهای دور ثابت:

عمدتاً گلنددار هستند و کنترلی روی سرعت چرخش موتور وجود ندارد. علاوه بر مصرف انرژی بالا، سروصدای نسبتاً زیادی داشته و نیاز به نگهداری و تعمیرات آنها بیشتر است.

سیرکولاتورهای سه سرعته:

از طریق یک سلکتور سوئیچ یا روشی مشابه می توان دور موتور را بین سه مقدار مختلف تغییر داد. به این ترتیب در صورتی که نیاز به دبی کامل وجود نداشت می توان دور چرخش را پایین آورد و به این ترتیب علاوه بر کاهش صدای آب داخل لوله ها، مصرف برق نیز کمتر خواهد شد. سیرکولاتورهای هوشمند دور متغیر: این پمپ ها این امکان را خواهند داشت که با تغییر دور موتور مقدار فشار آب را با توجه به مقدار مصرف ثابت نمایند.

هدف از تعمیر پمپ آب خانگی چیست؟

امروزه پمپ های خانگی در ساختمان های سطح شهر استفاده زیاد و کاربردی ای دارند که در صورت خرابی نیاز به تعمیر آن پیدا میکنیم. تعمیر پمپ آب خانگی باعث جلوگیری از ایجاد خرابی های احتمالی دیگر میشود و احتمال هزینه های بیشتر را کم میکند، علاوه بر این خرابی پمپ های آب در منازل باعث افت فشار آب شده و رفاه حال افراد ساختمان که در طبقات بالاتر ساکن هستند را میگیرد.

 

کدام خرابی های پمپ خانگی به تعمیر نیاز دارد؟

به طور کلی، در زمینه  پمپ خانگی بهتر است بگوییم که در صورد بروز مشکل در دستگاه و یا نقص فنی در سیستم آب رسانی با مشاهده افت فشار در آب رسانی به طبقات باید به بررسی و شناسایی مشکل در پمپ آب پرداخت، در زمینه تعمیر این سیستم تمامی خرابی ها از اهمیت یکسانی برخوردار بوده و باید به رفع آن مشکل پرداخت. شما عزیزان در زمان برخورد با چنین مشکلی میتوانید از تخصص و سابقه درخشان شرکت تهویه گستر راگا کمال استفاده را برده و در کم ترین زمان ممکن به تعمیر پمپ آب منازل خود بپردازید.

سرویس پمپ آب خانگی شامل چه مواردی است؟

تمامی پمپ های آب منازل بعد مدتی استفاده نیاز به سرویس دارند تا از خرابی های احتمالی در بعضی قطعات جلوگیری شود. اگر بخواهیم به عنوان مثال چندین اقدام را برای بررسی پمپ های آب منازل بیان کنیم، میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • اطمینان از گردش پمپ و گیرپاژ نبودن آن.
  • بررسی اتصالات لوله از نظر نداشتن نشتی.
  • بررسی صداهای اضافه پمپ .
  • تست میزان لرزش پمپ آب .
  • مشاهده میزان دمای دستگاه و جلوگیری از داغ شدن بیش از حد آن و…

کدام برندهای پمپ آب خانگی را تعمیر و سرویس می کنیم؟

پمپ آب خانگی علاوه بر انواع و مدل های متفاوت، دارای برند های متفاوتی نیز هستند که شرکت تهویه گستر راگا تمامی خدمات نصب، سرویس و تعمیر پمپ آب منازل، در انواع و اقسام از نظر ظاهر و نوع یا مدل های خاص را با بالاترین کیفیت کاری به همراه کادری مجرب و متخصص برای شما عزیزان در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام می رساند.

ثبت سفارش دریافت خدمات تعمیر پمپ آب خانگی به چه روش هایی انجام می شود؟

چنانچه در استفاده از پمپ آب خانگی خود به مشکل خورده اید و می خواهید یکی از تعمیرکاران مجموعه را برای رفع مشکل به محل مورد نظر شما اعزام نماییم، باید بدانید که می توانید از دو روش کلی تماس تلفنی و ثبت درخواست به صورت اینترنتی به این امر اقدام نمایید. در صورت استفاده از هریک از این روش ها، ما نزدیک ترین تعمیرکاران به شما را در اسرع وقت برای تعمیر پمپ آب خانگی به محل زندگی ییا کار شما اعزام خواهیم کرد.

 

قیمت و هزینه تعمیر پمپ آب خانگی توسط تعمیرکاران ما چگونه تعیین می شود؟

براورد هزینه تعمیر پمپ آب خانگی را نمیتوان به صورت دقیق بیان کرد زیرا که این پمپ ها دارای نوع و مدل متفاوتی بوده که تعمیر هرکدام به صورت تخصصی و متفاوت می باشد که در ادامه به توضیحات بیشتر در این زمینه می پردازیم.

هزینه و قیمت تعمیر پمپ چقدر است؟

تعیین هزینه و قیمت تعمیر پمپ، نصب و یا سرویس آن ها به طور دقیق کار بسیار دشواری می باشد. همانگونه که توضیح داده شد این دستگاه دارای تنوع در مدل و نوع بوده که علاوه بر آن قبل از براورد هزینه باید ابتدا خرابی و نقص را شناسایی کرده و در صورت نیاز لوازم فرسوده تعویض گردد به همین دلیل نمیتوان هزینه و یا قیمت تعمیر پمپ آب خانگی را به صورت دقیق بیان کرد. شما عزیزان می توانید به صورت تلفنی با شرکت تهویه گستر راگا اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید.

فرآیند انجام خدمات تعمیر پمپ آب خانگی تهویه گستر راگا شامل چه مراحلی است؟

این شرکت برای حفظ راحتی شما، سرعت انجام کار، دقت و کیفیت در اجرای خدمات تعمیر پمپ آب خانگی، تمامی فعالیت ها را به صورت یک سیکل از قبل برنامه ریزی شده و استفاده از نیروی کاری متخصص و مجرب ابتدا با بازدید از سیستم های تاسیساتی شما از جمله پمپ آب منازل، خرابی های احتمالی را شناسایی میکند سپس در صورت نیاز قطعات و لوازم را خریداری کرده و به تعمیر سیستم میپردازد.

منظور از تعمیر پمپ آب خانگی با ضمانت چیست؟

شرکت تهویه گستر راگا برای جلب رضایت و ایجاد اعتماد شما عزیزان، تمامی خدمات در زمینه تاسیسات، نصب، سرویس و تعمیر را با اطمینان از کار خود ضمانت میکند. این مجموعه با اجرای با کیفیت خدمات و استفاده از کادری متخصص و مجرب این اطمینان را به شما می دهد که بیشترین بهره و استفاده را از دستگاه های خود می برید و در صورت بروز خطا یا مشکل با ارائه برگ ضمانت این مجموعه، تمامی فعالیت های مورد نیاز در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود.

 

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تماس با ما
0
سوالی دارید؟ تجربه ای داشتید ؟ برای ما بنویسید !x