تعمیر موتورخانه: تعمیرات اجزای موتورخانه شوفاژ در تهران

تعمیر موتورخانه: تعمیرات اجزای موتورخانه شوفاژ در تهران

تعمیر موتورخانه امری تخصصی است و سپردن آن به افراد غیر متخصص و غیر متعهد، می تواند عواقب سنگینی را در پی داشته باشد؛ به همین دلیل است که اکثر مدیران ساختمان ها، معتقدند که باید امور نگهداری از موتورخانه های گرمایش و سرمایش مرکزی را به شرکت های فنی و مهندسی مجاز دارای مدرک های رسمی سپرد.

اعزام تعمیرکار
اعزام تعمیرکار
گالری تصاویر
قیمت ها

هزینه و قیمت سرویس و نگهداری موتورخانه چقدر است؟

قیمت و هزینه تعمیر موتورخانه و اجرت سرویس آن، کاملاً به مشکلات موجود و اندازه و ابعاد پروژه بستگی دارد. برای مثال به هیچ عنوان نمی توان هزینه سرویس موتورخانه یک مجتمع با چند صد واحد را با هزینه های سرویس مشابه در یک مجتمع چند ده واحدی برابر دانست. علاوه بر این نوع و مدل قطعات مشکل دار در زمان تعمیر موتورخانه می تواند بر هزینه نهایی کار تاثیر گذار باشد و به همین دلیل است که اعلام قیمت، بدون سنجش ابعاد پروژه و مشکلات موجود، تقریباً امری نشدنی است. به همین علت است که توصیه می کنیم، چنانچه به یکشرکت تاسیساتی برای سرویس و نگهداری از موتورخانه خود احتیاج دارید، ابتدا از ما مشورت بگیرید. فراموش نکنید که ما یکی از خوش نام ترین مجموعه ها استان تهران، با متخصصینی حرفه ای و تیمی وظیفه شناس هستیم که از قضا، دارای حکم صلاحیت پیمانکاری، مجوز و شماره ثبت و گرید تاسیسات مکانیکی می باشیم. در این حوزه کاری، تنها برخی از خدمات دارای قیمت ثابت می باشند، که در انتهای متن در جدول قیمت به آن ها اشاره شده است.

تعمیرکار موتورخانه

شرح تعمیرات حداقل قیمت(تومان) حداکثر قیمت(تومان)
سرویس و نگهداری موتورخانه با حداقل واحد شامل چیلر 700000 900000
سرویس و نگهداری موتورخانه با حداقل واحد بدون چیلر 500000 600000
سرویس و نگهداری موتورخانه ساختمان 12 واحدی شامل چیلر 1100000 1400000
سرویس و نگهداری موتورخانه ساختمان 12 واحدی بدون چیلر 800000 900000
سرویس و نگهداری موتورخانه ساختمان 20 واحدی شامل چیلر 1300000 1700000
سرویس و نگهداری موتورخانه ساختمان 20 واحدی بدون چیلر 900000 1100000
سرویس و نگهداری استخر در کنار نگهداری و تعمیر موتورخانه 200000 300000
تنظیم سوخت و پاکسازی مشعل 250000 850000
تعمیر منبع موتورخانه 700000 1800000
تعمیر دیگ چدنی 200000 450000
نصب رادیاتور پنلی تا یک متر 40000 55000
تعمیر پمپ موتورخانه 100000 350000
دریافت مشاوره (در صورت عدم درخواست تعمیرکار) 200000 200000

چنانچه به توضیحات بیشتری در رابطه با تعمیر و نگهداری موتورخانه ها احتیاج دارید، کافی است با شماره های موجود تماسس بگیرید تا از مشاوره رایگان متخصصین تعمیر موتورخانه مجموعه ما بهره مند شوید.

تماس(02155957723)

بیشتر آشنا شوید

اگر به دنبال کسب اطلاعات در مورد فرایند تعمیرات اجزای موتورخانه ها هستید و می خواهید بدانید در زمان سرویس و نگهداری تاسیسات موجود در موتورخانه های کنترل دمای ساختمان باید به چه نکاتی توجه شود، تا با دانش کافی به انتخاب مجموعه ای برای اعزام تعمیرکار در تهران اقدام کنید، توضیحات این مطلب کاملاً برای شما مفید خواهد بود.

ضمناً جهت کسب اطلاعات در مورد اورهال و نگهداری سیستم گرمایش مرکزی می توانید به صفحه نگهداری موتورخانه مراجعه کنید.

جدول محتوایی

موتورخانه چیست و از چه اجزایی تشکیل شده است؟ + ویدئو آموزشی

موتورخانه ها یکی از مهم ترین بخش های ساختمان به شمار می روند. این سیستم ها یکی از مهم ترین سیستم های گرمایشی هستند که به صورت مرکزی به تامین و فراهم نمودن آب گرم مصرفی ساختمان همچنین آب گرم مورد نیاز جهت گرم کردن محیط می پردازند. فضایی که موتورخانه در آن تعبیه می شود کاملاً به اندازه و ابعاد خود ساختمان بستگی دارد. به این صورت که اگر موتورخانه برای یک ساختمان کوچک در نظر گرفته شود یک اتاق برای محل نصب آن کافی است اما اگر موتورخانه برای ساختمان هایی با ابعاد بزرگتر و مجتمع ها قرار است راه اندازی شود در آن صورت چند اتاق باید برای اینکار در نظر گرفته شود. ابعاد موتورخانه ها، یکی از نکاتی است که هر تعمیرکار موتورخانه در زمان راه اندازی و تعمیر موتورخانه باید به آن توجه کند.

تعمیر نگهداری موتورخانه

چه وسایلی در موتورخانه وجود دارند؟

موتورخانه ها که از بخش های اصلی و مهم در ساختمان ها به شمار می آیند، خود دارای اجزا و تجهیزات مختلفی هستند. هر یک از اجزای تشکیل دهنده موتورخانه خود شامل زیر مجموعه ای از اجزای دیگر هستند که برای تسلط به امر تعمیر موتورخانه باید نحوه کارکرد هر یک از این اجزا را نیز درک کنیم. در این بخش به توضیح برخی از اجزای اصلی موتورخانه پرداخته ایم.

تعمیرات دیگ بخار موتورخانه

دیگ موتورخانه یکی مهم ترین اجزای سیستم گرمایشی ساختمان به شمار می رود. دیگ موتورخانه با کمک گرفتن از قطعه دیگری به اسم مشعل، آب داخل خود را گرم می کند. لازم به ذکر است که تمامی گرمای مورد نیاز ساختمان از این بخش تامین می شود. اسید شویی دیگ موتورخانه یکی از معمول ترین خدمات حوزه تعمیرات اجزای موتورخانه است. در صورت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید به صفحه وظایف دیگ موتور خانه مراجعه کنید.

تعمیر موتورخانه در تهران

تعمیرات و رفع عیب مشعل موتورخانه

مشعل ها وظیفه تولید گرما در موتورخانه را بر عهده دارند. عدم کارکرد صحیح مشعل به این معنا خواهد بود که آب موجود در دیگ به اندازه کافی گرم نخواهد شد و به این ترتیب تنها با تعمیر وسایل موتورخانه می توان از شر مشکل حاصل شده خلاص شد. در واقع تعمیر مشعل نیز یکی دیگر از اصلی ترین بندهای چک لیست نگهداری موتورخانه است.

تعمیر مشعل موتورخانه

سیستم های سرمایشی مرکزی

برخی از موتورخانه ها علاوه بر جای دادن به سیستم گرمایشی، دارای سیستم های سرمایشی نیز هستند؛ به این ترتیب می توان گفت که تعمیر موتورخانه تنها شامل تعمیر تجهیزات گرمایشی نیست و خدمات حوزه سرویس موتورخانه ها شامل رفع عیب و سرویس های دوره تجهیزات سرمایشی نیز هستند.

سایر اجزا

موتورخانه اجزای بسیار دیگری نیز دارند که اکثر آن ها باید به صورت دوره ای سرویس شوند، با این وجود، تعداد اندکی از تجهیزات موتورخانه تنها در صورت خرابی نیاز به بررسی دارند و تنها در فرایند تعمیر موتورخانه مورد بررسی و رفع عیب قرار می گیرند.

تعمیر موتورخانه

هدف از سرویس و تعمیر موتورخانه چیست؟

موتورخانه به دلیل پیچیدگی هایی که دارد و همچنین نقش مهمی که در آسایش و رفاه ساکنین یک ساختمان ایفا می کند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در صورت بروز مشکل و نقص در این بخش و عدم تعمیر موتورخانه و بی توجهی به آن می تواند در ادامه و در دراز مدت سبب ایجاد خرابی های بیشتر شود و به همین دلیل است که برای جلوگیری از این خرابی ها، توصیه می شود موتورخانه را هر چند وقت یکبار مورد بررسی قرار دهید که به این اقدام سرویس موتورخانه گفته می شود.

لازم به ذکر است که وسایل سوختی گرمایشی باید با رعایت تمامی نکات ایمنی تعمیر گردند و در سیستم گرمایش مرکزی نیز، مانند تعمیر پکیج عدم رعایت استانداردهای ایمنی می تواند منجر به حادثه شود.

در واقع هدف از سرویس و نگهداری موتورخانه افزایش طول عمر تجهیزات، جلوگیری از آسیب به سیستم و از بین بردن ریسک خطرات احتمالی است. ضمناً نباید فراموش کنید که عدم تعمیر به موقع و سرویس تجهیزات تاسیسات موتورخانه می تواند در دراز مدت باعث ایجاد مشکل در فرایند سوختی و به وجود آمدن آسیب های زیست محیطی شود. به همین علت لازم است که  موتورخانه ها هم به صورت دوره ای مورد معاینه فنی قرار بگیرند.

تعمیر موتورخانه

آشنایی با مشکلات و خرابی های رایج موتورخانه

مشکل موتورخانه شما چیست؟ در این قسمت می خواهیم برخی از مشکلات رایجی که کاربرانی که از موتورخانه به عنوان سیستم گرمایشی مرکزی استفاده می کنند، هر روزه با این خرابی ها مواجه می شوند.

 • آیا قسمتی از سیستم لوله کشی موتورخانه نشتی آب دارد؟
 • آیا مشعل شما هم دائما خاموش یا ریست می شود؟
 • آیا پمپ شما هم از کار افتاده است؟

چک لیست نگهداری موتورخانه شامل چه مواردی است؟

یکی از موارد مرتبط با سرویس و تعمیر موتورخانه و نگهداری از آن بر اساس چک لیست تعمیر و نگهداری از موتورخانه ها است که شامل یک استاندارد کلی می باشد. جهت رعایت قواعد و اصول موجود در این چک لیست، نیاز است که حتما به موارد زیر توجه کنید:

 • مورد بررسی قرار دادن ساختمان و اجزای کلی موتورخانه
 • تنظیم نمودن شناسنامه مربوط به موتورخانه
 • بررسی و آزمایش محصولات حاصل از سوخت خروجی دودکش به کمک آنالایزر گاز
 • سنجش میزان فراورده های احتراق دودکش براساس استانداردهای موجود
 • تعیین و مشخص نمودن ظرفیت مشعل به جهت صرفه جویی در مصرف سوخت و انرژی
 • متعادل سازی و برابر نمودن میزان توان دودکش جهت افزایش عملکرد دیگ
 • فراهم سازی گزارشی از شرح مشکلات و عیوب موتورخانه و روش های برطرف سازی آنها
 • مهیا ساختن گزارشی از مراحل رسیدگی و آزمون معاینه فنی موتورخانه به صورت دوره ای و ارائه آن به سازمان ملی استاندارد

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به سایت hometips نیز مراجعه کنید، یا به صفحه نگهداری موتورخانه مراجعه کنید.

تعمیر موتورخانه توسط تعمیرکار تهویه گستر راگا

در واقع براساس مفاد اين استاندارد مقررات كلي معاينه فني دوره ای موتورخانه ها در فرایند نگهداری و تعمیر موتورخانه شامل چهار مرحله زیر است:

 • کنترل راندمان کاری سيستم مولد انرژي که خود شامل موارد زیر می باشد:
  • معاینه خط سوخت رساني
  • تنظيم نمودن ظرفیت مشعل موتورخانه
  • بازبینی و نظارت وضعيت دودكش
 • کامل کردن شناسنامه فنی موتورخانه با بهره گیری از تجزیه و تحلیل یافته ها و بررسی مشاهدات
 • تكميل نمودن گزارش حاصل از بازرسی و نتیجه نهایی آزمون معاینه فنی موتورخانه با بهره گیری از نتایج به دست آمده از دوره های قبلی
 • ارائه نمودن گزارش به دست آمده به سازمان ملی استاندارد
تعمیرات منبع موتورخانه

شناسنامه فنی تعمیر موتورخانه چیست و چگونه تکمیل می شود؟

شناسنامه فنی موتورخانه که جهت آشنایی هر چه بیشتر مصرف کنندگان روی این تاسیسات ارائه می شود. به طور کلی تعمیر موتورخانه و سرویس و نگهداری آن بدون در دست داشتن شناسنامه فنی آن، کاری بسیار سخت و دشوار می باشد.  به همین دلیل است که لازمه هر موتورخانه استانداردی داشتن معاینه فنی است که شامل موارد زیر خواهد شد:

 • نحوه قرارگیری و نصب تجهیزات موجود در موتورخانه
 • محل قرارگیری ديگ موتورخانه و ساير اجزای آن، تحت شرایطی که موتورخانه دارای چند ديگ باشد لازم است که قسمت ابتدایی آن ها در يك خط قرار گيرد و اختلاف طول بايد در انتهاي آنها باشد.
 • درصورت مشخص بودن مدل ديگ و تعداد پره ها و يا ظرفيت حرارتي در ديگ هاي چدنی دیگر نيازي به نوشتن ابعاد نيست. اما در مورد ديگهاي فولادي نیاز است که اندازه ها حتما قید شوند.
 • در نظر گرفتن فضای آزاد در اطراف دیگ، فاصله بين دو ديگ نبايد از 1 متر كمتر باشد. همچنين در جلوي ديگ بايد حداقل 1 متر فضای آزاد برای وجود فضا هنگام تعمیرات وجود داشته باشد.
 • فاصله بین سقف ديگ تا سقف موتورخانه نبايد به کمتر از 1 متر برسد.
 • در صورت استفاده بیش از یک دیگ آب گرم در موتورخانه، جهت متعادل سازی فشار داخلی دیگ ها لازم است آنها به وسیله لوله ای از قسمت بالایی با یکدیگر در ارتباط باشند به طوری که لوله هر انشعاب با سطح آب داخل ديگ ها به صورت مستقيم در تماس باشد. قطر اين لوله كه لوله متعادل كننده آب ناميده مي شود بر اساس جداول استاندارد ملي 16000 به دست می‌‌آید.
 • در صورت به کارگیری چند ديگ در موتورخانه بهتر است از دودكش هاي جداگانه براي هر ديگ استفاده كرد. هنگام استفاده از دودكش مشترك پیشنهاد مي شود از الگوي ارائه شده در استاندارد براي طراحي دودكش مشترك استفاده کنید.
 • طرز نصب و قرار گرفتن ساير تجهيزات نسبت به ديگ: ساير تجهيزات موتورخانه در مقابل و يا پشت ديگ ها بايد به گونه اي قرار گيرند كه عمليات تعمير و تعويض بدون هیچ مشکلی و به سهولت صورت پذيرد.
 • تنظيم شعله حتماً بايد به گونه اي باشد كه شعله با قسمت انتهایی دیگ برخورد نکند.
 • حتما سطوح آتشخوار تميز شوند.
 • توصیه می شود که قسمتی از ديگ كه در مجاورت آب است حتما رسوب زدايي شود.
 • از نصب و قرارگیری صحیح ديگ مطمئن شوید.
 • از طرز کار صحیح ترموستات اطمینان لازم حاصل شود. می‌توان با مقايسه ترموستات ديگ و پمـپ از صحت عملكرد آن اطمينان حاصل كرد.

وجود شناسنامه فنی موتورخانه می تواند کار را برای معاینه فنی و همچنین رعایت نکات مندرج در چک لیست تعمیر و نگهداری موتورخانه در دوره های بعدی سرویس این سیستم آسوده تر کرده و سرویسکارهای اعزامی را در زمان تعمیر موتورخانه و نگهداری از تاسیسات شوفاژ موتورخانه یک گام جلو بیاندازد.

تعمیر موتورخانه در تهران

خرابی های معمول و مشکلات مرتبط با تعمیر موتورخانه کدامند؟

از آنجا که موتورخانه می تواند تجهیزات و وسایل مختلفی را در خود جای دهد، معرفی تمامی خرابی ها و تعمیرات آن ها در یک متن واحد، باعث پیچیدگی و سر درگرمی خواهد شد. به همین دلیل ما در این مطلب تنها به معرفی تجهیزات مرتبط با سیستم های گرمایشی خواهیم پرداخت. البته معرفی خدمات مرتبط با سرویس های مرتبط با سایر وسایل مانند تعمیر چیلر و همچنین سرویس و تعمیر پمپ آب، هرکدام در مطالب جداگانه برای شما عزیزان تشریح شده اند. با این وجود می توان تعمیر موتورخانه را با خرابی های زیر در ارتباط دانست:

 • خرابی سیستم دیگ بویلر و مشعل
 • خرابی های مرتبط با سامانه های ذخیره و انتقال آب گرم مصرفی و سیستم شوفاژ
 • خرابی در تجهیزات سرمایشی

تعمیر موتورخانه و رفع خرابی مشعل و بویلر

عدم توجه به اهمیت خرابی های کوچک در عملکرد سیستم مشعل و دیگ بخار یا بویلر موتورخانه می تواند در گذر زمان، هزینه های گزافی را بر دوش مالکین ساختمان ها بگذارد. به همین دلیل است که توصیه می شود، خرابی های مرتبط با بویلر و مشعل موتورخانه را در اولین فرصت و بدون تامل با استفاده از خدمات نگهداری، سرویس و تعمیر موتورخانه رفع نمایید. تعمیر خرابی مشعل موتورخانه و دیگ بخار آن خود شامل خدمات جزئی و جانبی زیر است:

 • شستن دیگ بخار و بویلر آب گرم با اسید
 • سرویس و تنظیم نمودن مشعل دیگ بخار و بویلر آب گرم
 • آزمایش هیدرواستاتیک و ضخامت سنجی
 • تنظیم نمودن ظرفیت مشعل و سرویس کامل
 • تنظیم نمودن طول شعله و تنظیم جرقه زن
 • تعویض کوره
 • معاوضه سر کوره
 • عوض کردن شبکه
 • تغییر دادن لوله های آتشخوار
 • تعمیر و سرویس مشعل
 • تعمیر و تعویض تابلو برق ديگ
 • ترمیم پمپ تغذیه آب
 • تعمیر لول کنترل و شیر آبنما
 • تعمير و تعويض اتصالات و دريچه هاي معيوب ديگ بخار
 • بازسازی و اصلاح عايق كاري بدنه (پشم سنگ ) و درب ها (بتون نسوز) در ديگ بخار
 • اصلاح، تعمير و سرويس خط و تجهيزات تغذيه آب ديگ بخار
تعمیر موتورخانه گرمایش مرکزی

آسیب و خرابی های لوله ها و لوله کشی موتورخانه

یکی دیگر از بخش های حساس موتورخانه ها، سیستم آبرسانی آن شامل لوله کشی ها، پمپ ها و سایر تجهیزات آبرسانی هستند. این تجهیزات نیز می تواند به دلیل وجود مشکلاتی مانند بالا بودن سن سیستم، آسیب های ناشی از خطای انسانی و یا سایر موارد، دچار مشکل شوند و به همین دلیل است که توصیه می شود در زمان سرویس و نگهداری موتورخانه بخش های مختلف آن از نظر سلامت و ایمنی مورد بررسی قرار بگیرند.

هزینه تعمیر و نگهداری از موتورخانه چقدر است؟

امروزه اکثر ساختمان ها برای گرمایش و سرمایش واحدها از موتورخانه مرکزی استفاده می کنند. لازم است بدانید که موتورخانه به دلیل تامین نیاز گرمایشی و سرمایشی خانه ها، یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش یک ساختمان محسوب می شود که بیشتر افراد آن را به قلب آپارتمان می شناسند. این سیستم حرارتی مرکزی نسبت به سایر سیستم ها از قدمت و عمر طولانی تری برخوردار هستند به همین دلیل تجهیزات داخل آن مدام به نگهداری و سرویس های دوره ای توسط کارشناسان حرفه ای نیاز دارند. به همین خاطر یکی از دغدغه های اصلی مدیران ساختمان هزینه تعمیر موتورخانه می باشد.

تمام واحدهای ساختمان در هزینه های تعمیر ای سیستم حرارتی مرکزی سهیم هستند چرا که یک فضای مشاع به حساب می آید و همه ساکنین از آن بهره می برند. شایان ذکر است که بدون بازدید و بررسی های لازم کارشناسان از گفتن قیمت دقیق عاجز هستیم اما در این قسمت برخی از خدمات مربوطه را با عوامل تاثیرگذار بر هزینه های سرویس و نگهداری را در اختیار شما قرار داده ایم.

عنوان خدمات (تعرفه های سال 1400)از قیمت(به تومان)تا قیمت(به تومان)
سرویس و نگهداری موتورخانه به صورت ماهیانه 1/000/0002/000/000
تعویض منبع دوجداره یا منبع کویلی (تا 500 لیتر)350/000550/000
تعویض منبع انبساط نصب شده در پشت بام 70/000120/000
تعویض پمپ برگشتی دیگ 70/000120/000
تعویض عقب دیگ 300 (به ازای هر پره)70/00095/000
تعویض عقب دیگ 400 (به ازای هر پره)85/000120/000
تعویض عقب توربو دیگ (به ازای هر پره)120/000180/000
تعویض وسط دیگ 300 (به ازای هر پره)80/000120/000
تعویض وسط دیگ 400 (به ازای هر پره)110/000170/000
عوض کردن وسط توربو دیگ (به ازای هر پره)130/000170/000
نصب هر انشعاب کلکتور110/000170/000
نصب و راه اندازی مشعل گازوئیلی و گازی تا ظرفیت 300 هزار کیلو کالری یک مرحه ای80/000170/000
نصب و راه اندازی مشعل گازوئیلی و گازی از 300 تا 800 هزار کیلو کالری دو مرحه ای180/000220/000
نصب دیگ چدنی شوفاژ مدل 300400/000550/000
نصب دیگ چدنی شوفاژ مدل 400400/000500/000
نصب دیگ چدنی شوفاژ مدل توربو 400/000550/000

متن قرارداد تعمیر و نگهداری موتورخانه شامل چه مواردی می شود؟

قرارداد تعمیر و نگهداری موتورخانه یکی از فرم های مهم در فرآیند تعمیر موتورخانه می باشد که موضوع و محتوای آن شامل؛ نام طرفین قرارداد و موضوع قرارداد که راهبری و سرویس و نگهداری تاسیسات و تجهیزات نصب شده در موتورخانه می باشد، خواهد شد. در این فرم شرکت طرف قرارداد شما متعهد می شود که نسبت به اجرا و انجام تمامی موارد ذکر شده در قرارداد در زمان تعیین شده اقدام نماید.

بستن قرارداد همیشه امری چالش برانگیز می باشد زیرا افراد همیشه می خواهند با شرکت هایی قرارداد ببندند که از نحوه عملکرد و خدمت رسانی و کیفیت کار آنها مطمئن باشند، پیشنهاد ما به شما این است که در چنین شرایطی جهت راحتی و آسایش خود به سراغ شرکت هایی بروید که دارای گرید و رتبه بندی تاسیسات باشند.

مجموعه ما دارنده گرید تاسیسات مکانیکی و برقی از سازمان برنامه و بودجه و همچنین صلاحیت وزارت کار و ایمنی پیمانکاران از وزارت کار می باشد، در نتیجه شما می توانید با فراغ خاطر امور تاسیساتی خود را به کارشناسان ما بسپارید. در ادامه یک نمونه قرارداد تعمیر و نگهداری موتورخانه برای آشنایی بیشتر شما عزیزان قرار داده شده است.

تعمیرکار موتورخانه

چه نوع خدماتی برای تعمیر، سرویس و نگهداری موتورخانه توسط تعمیرکاران در تهویه گستر راگا انجام می‌شود؟

این خدمات شامل:

 • نگهداری موتورخانه
 • راه اندازیی موتورخانه در فصل هی مختلف
 • تعمیر و نگهداری تمام قطعات
 • عیب یابی مشعل
 • تعمیر و نگهداری منبع دوجداره
 • نگهداری سیستم لوله کشی
 • تنظیم شیر برقی مشعل گازی
 • تعمیر پمپ شوفاژ
 • سرویس کردن و رسوب گیری دیگ
 • سرویس کردن اتصالات و شیرآلات
 • عایق کاری حرارتی
 • تعویض قطعات موتورخانه
 • تعمیر دیگ فولادی
 • هواگیری موتورخانه شوفاژ
 • و…

درخواست تعمیرات تاسیسات توسط تیم حرفه ای تعمیر و نگهداری موتورخانه مجموعه ما شامل چه مراحلی است؟

اگر می خواهید تعمیر موتورخانه و یا سرویس و نگهداری از آن را به متخصصین فعال مجموعه ما بسپارید، پیش از هر چیزی باید به شما یادآوری کنیم که این شرکت، دارای گرید 5 در تعمیر و نگهداری از تاسیسات مکانیکی و برقی را داراست که همین امر می تواند تضمین کننده توانایی بالای متخصصین ما در ارائه خدمات به شما باشد.

سپردن پروژه نگهداری و تعمیر موتورخانه به ما چه مزیت هایی را دارد؟

چنانچه به دنبال مراکز معتبر در زمینه تعمیر و نگهداری تاسیسات هستید و می‌خواهید سرویس و نگهداری خود را به آن واگذار کنید، باید به شما بگوییم که سپردن خدماتی همچون تعمیر موتورخانه به مجموعه ما، شامل مزایای بسیاری است که موارد زیر تنها بخشی از آن ها هستند:

 • تعهد به انجام کار در موعد مقرر با بهترین کیفیت ممکن
 • انجام تعمیرات توسط مهندسین و تعمیرکاران خبره و باتجربه
 • استقرار متخصصین در نقاط مختلف شهر تهران و اعزام آن ها به محل شما در کوتاه ترین زمان ممکن
 • هزینه های منطقی و قیمت گذاری بر اساس نرخ مصوب
 • دارا بودن گرید در تعمیر تاسیسات مکانیکی و الکتریکی و حصول اطمینان از کیفیت بالای کار
 • ارائه ضمانت در قبال خدمات موتورخانه و سرویس و نگهداری از تاسیسات
 • ارائه خدمت به صورت 24/7 ساعت شبانه روزی در هر 7 روز هفته
 • استفاده از قطعات اصلی و باکیفیت در زمان تعمیرات

تعمیرات اجزای موتورخانه شبانه روزی (24/7) به چه معنا است؟

چناچنه نگهداری موتورخانه خود را به تهویه گستر راگا بسپارید، تفاوتی نخواهد کرد که در چه ساعتی از روز و در چه روزی از هفته به حضور تعمیرکاران ما احتیاج داشته باشید. در چنین شرایطی تعمیرکاران ما به طور دائمی بر موتورخانه گرمایش و سرمایش مرکزی ساختمان شما نظارت کرده و به عیب و یابی و رفع ایرادات احتمالی به منظور کارکرد بهتر این سیستم ها خواهند پرداخت.

تعمیر موتورخانه

مراحل سپردن پروژه تعمیر موتورخانه به ما

چنانچه مشکلی را در موتورخانه خود مشاهده کردید، تفاوتی ندارد که در چه ساعتی از شبانه روز با ما تماس بگیرید، ما در تمام 7 روز هفته و به صورت 24 ساعته و در شرایط اورژانسی برای رفع مشکل به محل کار یا منزل شما مراجعه کرده و مشکل را رفع می نماییم. مراحل سپردن فرایند تعمیر موتورخانه و نگهداری از آن به تهویه گستر راگا، شامل مراحل زیر است:

 • اعلام نیاز به روش تلفنی و یا آنلاین از سوی شما
 • پیگیری از سوی تیم فنی شرکت برای تخمین ابعاد مختلف پروژه
 • اعلام هزینه تقریبی و صدور پیش فاکتور
 • دریافت تاییدیه از سوی شما
 • اعزام تیم فنی برای تخمین دقیق تر مشکل و تعیین هزینه دقیق پروژه
 • عقد قرارداد
 • تعمیرات اجزای موتورخانه و سرویس قطعات آن
 • تحویل پروژه و ارائه ضمانت نامه
تعمیر موتورخانه 24 ساعته

گارانتی سرویس و تعمیر موتورخانه شامل چه مواردی است؟

منظور از گارانتی سرویس و تعمیر موتورخانه ارائه یک ضمانت نامه در ازای خدمات ارائه شده از سوی تیم فنی می باشد. به این ترتیب چنانچه خدمت انجام شده به هر دلیلی از نظر کیفی با ویژگی های ذکر شده، فاصله داشته باشد، شما می‌توانید با استفاده از ضمانت نامه مذکور از خدمات پس از فروش رایگان برخوردار شوید.

البته بدیهی است چنانچه آسیب وارده ناشی از استفاده نادرست یا مشکلات عمدی و غیر عمدی از سوی افراد، یا دستکاری توسط افراد غیر متخصص و ثانویه باشد، خدمات مشمول هزینه نخواهند شد. ما قطعات جانبی ارائه شده از سوی خود و خدمات به انجام رسیده توسط تیم فنی تحت نظارت مان را برای مدت معین (بسته به نوع قطعات و خرابی) ضمانت می کنیم.

سرویس نگهداری موتورخانه و تعمیرات تخصصی آن را در چه مناطقی از تهران ارائه می دهیم؟

ما در تهویه گستر راگا، بهترین تعمیرکاران فعال در حیطه های شغلی مختلف مرتبط با تاسیسات را جهت انجام خدمات نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی، راه اندازی و تعمیرات سیستم های آبرسانی و سیستم های برقی منازل گرد هم آورده ایم. چنانچه می خواهید بدانید این خدمات را در چه نقاطی از تهران به شما عزیزان ارائه می دهیم، باید بگوییم که این خدمات شامل موارد زیر هستند:

 • خدمات تعمیر موتورخانه در مرکز تهران
 • خدمات تعمیرات و نگهداری موتورخانه در شمال شهر
 • خدمات در جنوب استان تهران
 • تعمیرات در سایر نقاط تهران مانند شرق شهر
 • تعمیر موتورخانه در غرب تهران

به این ترتیب می توان گفت، ما خدمات مرتبط با تعمیر و سرویس موتورخانه را در تمامی نقاط تهران به صورت فوری و با بهترین قیمت ها به انجام می رسانیم. چنانچه شما نیز به اعزام تعمیرکاران تاسیساتی برای تعمیر موتورخانه احتیاج دارید، باید بدانید که مجموعه ما به سرعت به یاری شما خواهد شتافت.

اگر می خواهید در آینده نیز به اطلاعات مفید این متن دسترسی داشته باشید، می تواند نسخه PDF توضیحات در مورد تعمیر موتورخانه را دانلود کنید.

8 پاسخ به “تعمیر موتورخانه: تعمیرات اجزای موتورخانه شوفاژ در تهران”

 1. کوروش سیف اشرفی گفت:

  تعمیر موتورخانه توسط تیم شما ضمانت هم دارد؟

 2. شیرین فولادی گفت:

  شرایط نگهداری موتورخانه به صورت ۲۴ ساعتی چی هست؟

  • خدمات مرتبط با موتورخانه را می توان به دو بخش تعمیرات موتورخانه و نگهداری موتورخانه تقسیسم نمود. قراردادهای نگهداری موتورخانه شامل چک لیست مشخص و امکان گنجاندن تضمین نگهداری 24 ساعته است. در چنین شرایطی چنانچه در هر ساعت از شبانه روز، بخش هایی از موتورخانه شما دچار مشکل شود، به محض اطلاع رسانی، تیمی از تعمیرکاران پروژه در محل شما حاضر شده و به رفع این مشکل خواهند پرداخت.

 3. قاضی گفت:

  سلام علت اینکه دمای موتور خانه شوفاژ بالای۷۵ میرود تنظیم آب گرم داخل ساختمان بهم می خورد یعنی آب یا بشدت گرم می شود یا یک دفعه کاملا آب سرد مبشود

  • برای بررسی و کشف علت دقیق این مشکل، باید با یک تعمیرکار حرفه ای موتورخانه مشورت کنید. برای این کار کافی است با شماره تلفن های موجود در بخش تماس با ما، تماس بگیرید.

 4. سارا همتی گفت:

  سلام
  مجموعه شما روزهای تعطیل هم خدمات ارائه میدهد؟

  • فرهاد غلامی گفت:

   خدمات تعمیر موتورخانه تهویه گستر راگا به صورت 24 ساعته ارائه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی

گواهی تایید صلاحیت

جزو انجمن صنفی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

گواهی تایید صلاحیت

گواهی صلاحیت پیمانکاری از سازمان برنامه و بودجه کشور

گواهی تایید صلاحیت

صلاحیت ایمنی پیمانکاران HSE از وزارت کار و رفاه اجتماعی

×